Yavru Köpeğim Sürekli Isırmak İstiyor Ve Bir Süre Sonra Zarar Veriyor. Nasıl Engelleyebilirim?

Ilayda6

Yavru köpeğim oynarken ısırıyor ve hayır komutunu anlamıyor,bir süre sonra insanın canını acıtıyor. Bu davranış ilerlemeden nasıl engelleyebilirim?

2 CEVAP

Ceza verebilirsiniz yalnız bırakabilirsiniz bir kaç aynı odada kalsın mesela. sesinizi gayet ciddi ve kararlı olsun ve yüksek sesle hayır deyin bunu yaparken burnuna veya kafasına 2-3 parmağınızla yavaşca dokunabilirinsiniz, vurmayın dokunun. Elinizi ısırmaya başladığı anda yanınızda bir oyuncak bulundurarak ağzına direk onu verebilirsiniz en etkili yöntem bu olmuştu benim için.

Bir kaç saat aynı odada kalsın ve yüz vermeyin*