Kedim Farklı Sesler Çıkarıyor!

Bal_lokma

Merhaba tuxedo cinsi 1.5 aylık erkek kedim bazı akşamlar balkonumun sineklik tellerine vurup mırıltıyla miyavlama arası tuhaf sesler çıkarıyor ve dier kedilerden çok korkuyor benim kucağımda olmasına rağmen daha aşıları olmadığı için başka kedilere yaklaştırmıyorum geçtikleri yerden geçirmiyorum ama o sesler ne anlatmak istiyo anlamıyorum bi bilgisi olan var mı ?

7 CEVAP

kediler

Bir kelebek ya da kuş falan gördüyse tuhaf sesler çıkarırlar. Avlanma içgüdüsüyle tuhaf mırıltı gibi sesler çıkarıyor benimki de kul gördüğünde. Camlara falan zıplayıp vuruyor.

kedilikizzz

senin gözden kaçırdığın küçücük bir kanatlıyı bile o hemen farkeder canım. Büyük ihtimalle avlama sesleri yani korkulacak bir şey yok

Bal_lokma

Hım öyledir inşallah canım

Denizzzzzz

Annesinden ayrılalı nekadar zaman geçti eğer yeni olduysa annesinide araıyor olabilir çıkardığı sesler çağırma sesleri olabilir yavrular ve anneleri arasında bu tarz iletişimler oluyor çünki

Bal_lokma

Birbucuk aylık oldu canım annesi bir haftalıkken bıraktı yani gözlerini yeni yeni açtığında petshoptan sahiplenmiştim annesini aradığını sanmam çünki bi başka kedi görse dişi veya erkek bana koşuyo arkama saklanıyo veya kucağıma atlayıp boynuma yatıyo ilk başlarda yoktu bu sesler 2 haftadır felan var

Denizzzzzz

O zaman büyük ihtimalle arkadaşların dediği gibi avlanma içgüdüsü olabilir bşde olay hep balkonda geçiyorsa bişeyler gördüğü içindir

Bal_lokma

Yo hayır bende dikkat ettim ona ama kuş kelebek vs birşeyler yok