Sanabelle Kedi Maması

mustafaparlak

Anket

Orijen
(8 oy)
N&D Tahılsız
(19 oy)
Acana
(13 oy)
Sanabelle
(36 oy)
Toplam (76 oy)

Kedime en iyi mamayı bulmaya çalışıyorum ve bunu yaparken neredeyse çıldıracağım! Herkesin iyi dediği bir mamaya bir iki gün sonra biri çıkıp kötü diyor. Orijen kullandık pek memnun kalmadık, N&D tahılsız kullandık o da idare eder ama yine de beklediğimiz kadar iyi değil. Araştırırken Sanabelle'i duydum. Sizce nasıl? Bir de siz hangi mamaları kullanıyorsunuz?

9 CEVAP

daltan

uzun yıllar orijen ve acana kullanan biriolarak söylüyorum kullanmayın. özellikle scottish ve british kediniz varsa kullanmayın. yüksek protein içeriği böbreklerini mahvediyor. hayvanlarımın her yerinde proteinden dolayı yaralar çıktı ve bir çok veterinerle savaş verdik iyi hale getirmek için. mümkünse protein içeriği %30-35'i geçmesin, sebzesi bol olsun.... yoksa böbrek ve karaciğeri fazlaca yorarsınız.

pongul

mutlaka acana deneyin, protein - karbonhidrat dengesi de güzeldir. acana grasslands ya da pacifica deneyebilirsiniz.

Cotontzu_Siri

orijen ve n&d'den niye memnun kalmadınız

Cotontzu_Siri

hangi çeşidini kullandınız

mustafaparlak

N&D Tavuklu ve Narlı, Orijen Cat&Kitten

Cotontzu_Siri

tavuklu mama yerine balıklı kullanın, orijen six fish veya acana pacifica deneyin. gimcat beauty paste kullanın

mustafaparlak

@cotontzu_siri Orijen'de tüylerimiz fazlasıyla mat ve sertti, N&D de ise severek yemiyor ayrıca tüy sorunu devam ederken bir de dışkı kokulu ve fazlalaştı

sezind

Royal Canin kullandınız mı hiç? İçeriği gayet iyi.

pongul

sanabelle'in içerik çevirilerinde hata olduğunu sanıyorum türkiye'deki sitelerde. mesela sanabelle kitten'ında kendi sitesinde mısır falan yazmıyor. olmayan bir içerik yazılmış pet alışveriş sitelerine. içerik için bosch'un kendi sitesine bakınız. link