Bioline Kediotlu Tartar Önleyici Çubuk

ursaminor

Siz de görmüşsünüzdür, Bioline'ın bu kediotu çubuk paketlerini.

Çubuk deyince insanın aklına hemen normal ödül çubuğu geliyor yalan değil.
Bugün petshopa gittiğimde yine gördüm paketi. Diş konusunda biraz hassas olduğumdan, tartar önleyici ibaresi beni cezbetti.
Paketi aldım, ofise geçtim. Açtım baktım bildiğiniz ağaç dalı çıktı içinden :D

Hatta kızlara dedim ki ağaç dalına 15TL vermişim :D
Reyyanhan da misvak benzetmesini yaptı. Aslında haksız değil :)

Bunlar kediotu bitkisinin dallarıymış.
Eve geldim, paketi açtım. Bir adet Fıstık hanıma verdim. 1 saat başından ayrılmadı, ucunu kemirdi. Sonra yemek yedi ve 1 saat uyudu. Uyanınca, hemen bulup yeniden kemirmeye başladı.
Epey oyalayıcı oldu. Hiç tahmin etmemiştim bu kadar olacağını. Hem de yararlı bir şey.

İlk kullanımın ardından sizlere de tavsiye ediyorum. Gelişmeler olursa yeniden bilgilendiririm.. :)
Başka kullanan varsa, izlenimlerini paylaşırsa sevinirim.

27 CEVAP

ursaminor

Geldim :D
Ben 18'inde verdim bir çubuk. 3 gün çiğnedi, zulasına sakladı, çıkardı, yedi, yuttu, ağzında dolaştırdı, halının altında 2santimlik bir parça buldum en son cumartesi günü :D
Yemesinde sakınca yok tabi ki. Zaten severek yedikleri bir şey catnip.
Ben 21 günde bir çubuk vermeyi planlıyorum. Yani 3 haftada bir. Aşırı catnip krizi yaşanmasın diye :)

Cotontzu_Siri

Bunların köpekler için olanı yok mu ya? Ben havuç veriyorum kemirsin diye :D

ursaminor

:D
Havuç çok şekerli değil mi Ezgiciğim?

Kemirgeç mi Siri de canım benim :))

Fıstığın en sevdiği oyunlardan biri kalemi halının altına sokup çıkarmaya çalışmak, bunu karşıladı.
Kemirmeyi çok sever bir şeyleri, bunu karşıladı.
Sevdiği şeyleri zulasına taşımayı çok sever, ağzında taşıyabildiği için bunu da karşıladı.
Parçaları kopuyor kemirdikçe. Yerde bulduğu şeyleri lüpletmeyi çok sever. Bunu da karşıladı.

Yıllardır aradığımız kayıp çocuğumuz gibi sarıldım ben bu çubuklara valla, gece başucumda onlarla yatacağım :D

ursaminor

oyy piremses :)
O zaman ben bu ürünü bir hafta deneyeyim bakalım. Kusma vs. gibi bir sorunla karşılaşırsam sizleri bilgilendiririm.
(Ama bilenler bilir, Fıstık biraz pisboğazlı :D ~ bu konuda örnek olur mu bilemem bakın)

KedimVar

Çok sevinirim :)) kusmazsa ben de denerim. Lidya kusarsa da Peri ye veririm ama Peri nin böyle şeylere pek ilgisi yok. Lidya canavar gibi ama. Çok bayıldığı ödül mamasını ağzına alır yatağın altına girer kimse görmeden parçalayıp yerdi :)) kusunca kaldırdım şimdi ödül mamasının eskiden olduğu yere bakıyor bakıyor miyavlıyor ama yok :D

olcayk

Ursaminor ben de aldım bu stickslerden ve kedim çok sevdi hemen oynamaya başladı. Bunu ne sıklıkla veriyorsun sen ? yani bri tanesi mesela kaç gün idare ediyor ? Ben izmirde hiçbir yerde bulamadım istanbuldan sipariş ettim bir de.

olcayk

ve ben bunu yazana kadar parçalamış ağzında. Bunları yutmaz değil mi ? yutarsa da zararlı mıdır ? Çok soru dordum :D

Reyyanhan

Hadi ursa cevap ver :D

ursaminor

Catnip etkisi zaten genelde 15 dk sürüyor sonradan yeniden etkili olması için birkaç saat geçmesi gerekiyor.
Bu spreyinde de otunda da ve gördük ki dalında da böyle :D

KedimVar

Yemesinin zararlar mı? Çünkü benim kedim normal mamasından farklı şeyler yiyince (fazla yiyince) kusuyor. Bunda da kusar mı ki acaba? :/

ursaminor

Kedi nanesinin dalı bu KedimVar :)
Yani zaten kedilerin yediği bir şey bu. Catnip işte, sakinleşsin diye spreyini sıkarız, tırmalama tahtasına kurutulmuş halini serperiz ya ondan :)
Yani zararı yok.

KedimVar

Evet ama korkuyorum işte :/ ödül maması yiyor kusuyor, annesinin mamasından kaşla göz arası azıcık yiyor kusuyor. Çok hassas :((

ursaminor

hangi ödül maması kusturdu onu böyle acaba?

KedimVar

Markası Tomi. Aslında tek kelimeyle bayılıyorlar. Poposunu mümkün olduğunca kaldırmayan, mamasını koyunca gelip sizin onu kucağınıza alıp mamasının yanına koymanızı bekleyen Peri bile sesini duyunca koşa koşa geliyor. :D
Lidya zaten bağımlısı diyebiliriz. Verdikten sonra kokusu parmaklarıma bulaştığı için parmaklarımı tek tek ısıran, hatta bir keresinde mamaya öyle bir atlayıp ısırmıştı ki onu tutan parmağımı kanatmıştı eşek :D
Peri de kusma sorunu olmuyor ama Lidya yiyince kusuyor. Belki fazla yediği için de kusuyor olabilir. (Ben bakmazken kaç kere pakedini parçalayıp içindekilerin hepsini yemişliği var.)
Gimcat inkini de denedim. Ama onu biraz sert buldum ve aynı tepkiyi göstermedi Peri. (O Zaman Lidya yoktu)
Bu ödül mamasını saklayıp vermesem bile dün gitmiş poşetlerin içinden başka bir ödül maması bulmuş parçalamış pakedini ama yememiş.

İşte bu http://petseven.net/kurumsal/?p=1414 bir de bunun kuzu etli ve hindili olanı var.

ursaminor

Gimcatin superfood serisinin stickleri normal seriye göre çok daha yumuşak ve daha besleyici.
Onları deneyebilirsiniz.
Ben şahsen sadece abur cuburdan ziyade işe yarar olmasına dikkat ediyorum verdiğim ödül mamalarının.
Elmalı-sığır etli olanı kalp ve göz için
Mango-balıklı olanı tüyler için
Orman meyveli-tavuklu olanı vitamin için (bunu hiç denemedim açıkçası alerji olaylarından)
kullanılıyor bu seride. Buradan bakabilirsiniz:
http://www.gimcat.info/en/produkte/?type_of_product=Meat+Snacks+&function=