Amerikan Bulldog

Amerikan Bulldog
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Amerikan Bulldog Açıklaması

Kaslı ve atletik vücudu onun en belirgin özelliklerindendir. Oldukça güçlü bir çenesi bulunmakla birlikte Amerikan Bulldog uzun bacaklara da sahiptir. Çok iyi zıplar ve oldukça hareketlidir. Ailesine karşı aşırı sadık ve sevecen olan bu ırk söz konusu diğer köpekler ve yabancılar olduğunda tam tersi bir profil sergileyebilir. Çok cesurdur ve kendini sevdirecek yollar bulma konusunda da oldukça yeteneklidir. Aile bireylerine karşı oldukça korumacı bir yönü vardır. Enerji seviyesi yüksektir, gün içerisinde uzun yürüyüşler yapıldığında ve onunla oyun oynamak için zaman ayrıldığında yeterli olacaktır. Çok tüy dökmez ve bakımı da oldukça kolaydır. İngiliz akrabalarına göre daha büyük olan Amerikan Bulldog orta ırk sınıflandırmasında yer alır. Genel olarak mutlu köpeklerdir, neşeleri ile ailenin bir parçası haline gelirler. Oldukça hassastırlar ve yalnız kalmayı sevmezler. Onlar için aileleri ile zaman geçirmek en büyük önceliktir. Tüy yapıları gereği sıcak ve soğuk havalara fazla dirençli olmadıkları da bilinmektedir. Apartman hayatının onlar için ideal olduğu söylenemez, geniş bahçeli evlerde çok mutlu olacakları da inkar edilemez. Sahiplerinin gölgesi gibi olurlar, büyük olsalar da kucağa çıkmaktan çekinmezler.

Amerikan Bulldog Kaç Kilo Olmalı?

Kaslı ve güçlü yapıları olan bu köpeklerin erkeklerinin ağırlığı 30 – 54 kg; dişilerinin ise 27 – 45 kg arasında değişir. Boylarının uzunluğu ise erkekler için 50 - 71 cm, dişiler için 50 – 61 cm dolaylarındadır. Kilo almaya çok meyilli değillerdir. Egzersiz ihtiyaçları orta seviyededir.

Amerikan Bulldog Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Atası eski İngiliz Bulldog’ları olduğu düşünülen bu ırkın 17OO - 1800’lü yıllarda işçi sınıfı göçmenleri tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne getirildiği düşünülmektedir. Vahşi sığırları ve domuzları yakalama yetenekleri nedeniyle çiftliklerde yaşayan ailelerin hayatını kolaylaştırmaları ile fazlaca tercih edilirlerdi. Ancak onların kökeni ile ilgili tek görüş bu değildir. Bazıları onların eski Mastiff’lerden türediklerini söylemektedir. Tarihi dönemde türlerinin tükenme tehlikesi ile karşılaştıkları ancak II. Dünya Savaşı’ndan sonra cinsin yeniden canlandırıldığı bilinmektedir.

Amerikan Bulldog Kaç Tane Yavru Doğurur?

Amerikan Bulldog cinsi bir dişiniz varsa gebelik sonrasında birçok yavrunuz olacağı anlamına gelir. Genellikle ortalama olarak her doğumda 8-11 arasında yavru sahibi olan bu türün dişilerinin gelişimi yaklaşık 18 ay devam eder. Bu süreçte çiftleştirilmemeleri gerekir. Vücutlarının tam olarak gelişmiş olması ve doğum için uygun nitelikleri taşıması adına doğum için minimum 18 ay beklenmesi önerilmektedir.

Amerikan Bulldog Çok Tüy Döker mi?

Bu cinsteki kaslı dostlarımızın tüy dökme sorunu minimaldir. Onları saran kalın bir kürk tabakası bulunmaz. Haftada bir fırçalanmaları halinde tüy sağlıkları iyileşecektir. Bakımları oldukça kolay ve zahmetsizdir. Arada sırada banyo yapmaları gerekebilir. Tırnaklarının çok uzamadan kesilmesi ağrı sorunu yaşamamaları adına önemli bir gereklilik olarak ön plana çıkar.

Amerikan Bulldog Kaç Saat Uyur?

Kendileri oldukça uykucudur. Yavruluk dönemleri boyunca ki bu süre 18 ayda tamamlanır, gün içerisinde 18 – 20 saat gibi uzun bir süre uyuyabilirler. Yetişkinlik süreçlerinde uykuda 12-14 saatlerini geçirebilirler. Oldukça aktif olmaları nedeniyle uyku ihtiyaçları da aynı oranda artabilir. Yine de yaşları ve aktivite düzeyleri gibi değişkenler uyku sürelerini etkileyebilir. Yaşlılık dönemlerinde yavruluk süreçlerindeki uyku düzenlerine geri dönerler.

Amerikan Bulldog Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Eğitimleri oldukça önemlidir. Yavruluk döneminde sosyalleştirilmeleri ise mutlaka gereklidir. Ailelerine karşı sevgi dolu olan bu köpekler yabancılara karşı agresif olabilirler. Bu nedenle eğitim süreçlerine erken başlanmalı ve liderlik kabul ettirilmelidir. Saygı duymadıkları birinden aldıkları eğitimi dikkate almayabilirler. Ses tonu eğitim sırasında doğru ayarlanmalıdır. Kararlı olunmalı ve kurallar erken uygulanmalıdır. Uygun sınırları belirlemek için sert davranmak yanlış bir seçim olacaktır. Sevgiyle ve olumlu pekiştirmelerle yürütülen eğitimler pozitif sonuç verir. Kimi zaman inatçılıklarının tuttuğu da bilinmelidir.

Amerikan Bulldog Nasıl Beslenmeli?

Onların kas gelişimleri ve kemik sağlıkları için kaliteli kuru mamalar verilmelidir. Kalsiyum Amerikan Bulldog cinsi köpekler için oldukça önemlidir. Genetik olarak yatkın oldukları hastalıkların riskinin düşürülmesi ve gelişim döngülerindeki ihtiyaçlarının karşılanması ile beslenmeleri yakından ilgilidir. Siz de evinizin bu sert görünümlü yumuşak kalpli bireyi için sitemiz üzerinden en kaliteli mamaları inceleyebilir, yorumları okuyarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Amerikan Bulldog Yorumları

Diğer Adları

American Bulldog, Old Country Bulldog, Amerikan Buldog


Renkleri

Kahve, Bej, Beyaz tonları, Benekli, Lekeli.


Çıkış Yeri

Amerika


Çıkış Tarihi

Tam olarak bilinmiyor


Familya

Mastiff, bulldog


Orjinal İşlevi

Bekçi, av, koruma


Günümüzdeki İşlevi

Avcılık, koruma, trekking, arkadaş


Ortalama Ömrü

14-16 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

32-54/27-45 kg


Boy (Erkek/Dişi)

55-70/52-65 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Amerikan Bulldog sahiplenmek istiyorsanız, Amerikan Bulldog sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Amerikan Bulldog dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

pamuk797 kullanıcısının #75744 peti
benan1696 kullanıcısının #23523 peti
maya80 kullanıcısının #75855 peti
PrhnB kullanıcısının #6092 peti
Leeland kullanıcısının #9617 peti
Global28 kullanıcısının #48993 peti
adenoz kullanıcısının #718 peti
talatsevinc kullanıcısının #74982 peti
MeryemYucel kullanıcısının #28712 peti
eknylmz kullanıcısının #39809 peti
Edakaracaoglan kullanıcısının #59675 peti
fatihselektr kullanıcısının #43436 peti