Russian Spaniel

Russian Spaniel
Egzersiz İhtiyacı
Enerji Seviyesi
Taranma İhtiyacı
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Korunma
Köpeklerle Dostluk
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Yabancılarla Dostluk
Sıcağa Dayanıklılık
Soğuğa Dayanıklılık
Bekçilik

Russian Spaniel Açıklaması

Kahverengi - beyaz, kırmızı - beyaz, siyah - beyaz gibi farklı renklerde tüyleri ve sevimli yüzüyle dikkat çeken Russian Spaniel; Rus Spanieli olarak da bilinir. Küçük boyutludur ve kendini sahibine de onun verdiği görevlere de adar. Arkadaş canlısı davranışları ve kararlı duruşuyla dikkat çeker. Oyun oynamayı sever ve son derece hassas bir yapısı vardır. Evine sık sık misafir gelmesinden ve rutinlerinin bozulmasından rahatsız olur. Her ne kadar sosyal olsa da kendi evi söz konusu olduğunda paylaşmayı sevmez. Ailesi tarafından yalnız bırakılmak en büyük korkularından biridir, terk edildiğini sanabilir. Günlük düzenli egzersiz yaptığı takdirde apartman hayatına da başarılı bir şekilde uyum sağlayabilir. Çocuklarla arasından su sızmaz, kedilerle ve diğer köpeklerle anlaşabilir. Yabancılara karşı çekimser davranır ve onlara hemen güvenip yanaşmaz. Avcılık içgüdülerinin baskın olması nedeniyle kendisinden küçük canlıları kovalama olasılığı yüksektir. Koku aldığında ve hareket gördüğünde, eğitimi verilmediyse, onu tutmak zor olabilir.

Russian Spaniel Kaç Kilo Olmalı?

Cinsin dişileri de erkekleri de 9 – 16 kilogram aralığında bir ağırlığa sahip olur. Boyları ise 38 – 45 santimetreye kadar uzayabilir. Onlarla ilgili bilinmesi gereken en önemli gerçeklerden biri boğazlarına düşkün olmalarıdır. Kilo almaya oldukça meyilli olurlar ve kilo kontrollerinin sağlanması çok önemlidir.

Russian Spaniel Köpek Hangi Ülkeye Ait?

Menşe ülkesi Rusya’dır. Rusya topraklarındaki en genç ırklardan biridir. 1800’lü yıllarda Rus Spanieli oluşturmak için İngiliz Cocker ve İngiliz Spaniel dahil olmak üzere av yeteneği gelişmiş birçok cins melezleştirilmiştir. Ancak bu melezleştirmeler tam bir standart oluşumu için yeterli gelmemiştir. 1930’lu yılların sonunda henüz spesifik özellik göstermezler. Daha sonra ırkın standardizasyon çalışmaları gerçekleştirilmiş ve günümüzdeki formlarına getirilmişlerdir.

Russian Spaniel Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişiler her bir doğumda 4 – 6 arasında yavru dünyaya getirebilirler. Küçük ırka mensup oldukları için gebelik süreçleri itina ister. Veterinerlerin kontrolü önemlidir, gerektiği takdirde doğumun sezaryen ile gerçekleştirilmesi önerilebilir.

Russian Spaniel Çok Tüy Döker mi?

Orta derecede tüy dökerler. Tüy bakımları oldukça kolaydır. Profesyonel olarak tıraş edilmeleri gerekmez. Haftada 1 – 2 kere taranmaları yeterlidir. Kulakları ve göz kenarları kontrol edilmeli, temiz tutulmalıdır. Tırnakları kısaltılmalı ve diş bakımları ihmal edilmemelidir.

Russian Spaniel Kaç Saat Uyur?

Günde 12 – 14 saat arasında uyuyabilirler. Aşırı enerjik değillerdir, uyanık olduklarında kendilerini meşgul edecek şeyler peşinde olurlar.

Russian Spaniel Köpek Irkının Eğitimi Nasıl Olur?

Yavruluk döneminde eğitimlerine başlanmalıdır, sosyalleşmeleri için uygun ortamlara sokulmaları gerekir. Eğitim sırasında sabırlı, kararlı, nazik ve aynı zamanda otoriter olunmalıdır. Ödül mamaları ve eğitim arası molalarda oyunlar motivasyonlarını arttırır. Eğitim tamamlanmadan tasmasız bırakılmamaları gerekir.

Russian Spaniel Nasıl Beslenmeli?

Kilo almaya çok müsait bir yapıları vardır. Küçük ırklara özel üretilen kuru mamalar ile beslenebilirler. Mama miktarı yaşlarına, sağlıklarına ve aktivite düzeylerine göre ayarlanmalıdır. Kiloları sürekli takip edilmelidir.

Evcil dostunuz için indirimli köpek mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Russian Spaniel Yorumları

Diğer Adları

Rus Spanyel, Rosyjski Spaniel


Renkleri

Siyah-beyaz


Çıkış Yeri

Rusya


Çıkış Tarihi

3. yüzyıl


Familya

Av köpeği, spanyel


Orjinal İşlevi

Av


Günümüzdeki İşlevi

Arama, Bekçi, İz sürücü, Koruma


Ortalama Ömrü

12-15 yıl


Kilo (Erkek/Dişi)

13-14/11-13 kg


Boy (Erkek/Dişi)

36-38/34-36 cm


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Russian Spaniel sahiplenmek istiyorsanız, Russian Spaniel sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Russian Spaniel dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Köpek İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pug

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

Thegoldenfly7 kullanıcısının #221 peti
Seyma6390 kullanıcısının #73365 peti
Berna86 kullanıcısının #5336 peti
dogukannergiz kullanıcısının #56048 peti
patiheroes kullanıcısının #4895 peti
cnytaksy1 kullanıcısının #24351 peti
sutlac568 kullanıcısının #42605 peti
Sadiller kullanıcısının #53487 peti
Handdeemir kullanıcısının #53984 peti
TheQuinParis kullanıcısının #54086 peti
cspr kullanıcısının #55084 peti
ooaybok kullanıcısının #1218 peti