Yardımcı Olabilir Misiniz?

Kedim son bir saattir dengesini kaybetmiş bir şekilde yalpalayarak yürüyor. Hiçbir şeyi yoktu bir anda oldu karnı şişti ve yemek yemek istese bile dengede duramıyor. Sürekli uyuma halinde, arada kalkıp miyavlıyor. Karnını okşuyorum yarım saattir belki gazı olabilir ya da idrarını, kakasını yapamıyordur falan diye ama hiçbir şekilde bir şey olmuyor. Zeytinyağı içirdim az önce bir çay kaşığı kadar. Tanıdığım veteriner de yok ne yapacağım? Neden birden bire böyle oldu lütfen bir şeyler söyleyin. Ne yapmam gerekiyor?

69 CEVAP

gizemesersoy

Bu belirtiler bana adını anmak istemediğim hastalığı düşündürdü lütfen yarın ilk iş veterinere götürün çok geçmiş olsun

izmir_pet

surekli ishalse bi sure sonra direnci duser. Su kaybeder ayrica. Hali kalmaz. Denge kaybi yasar ve serum destegi gerekir. Tedavisini veteriner yapar zatrn de. Belki oyle biseyde olabilir bicok secenek var. Farketmeden banyo mutfakta kimyasal bisey yalamis falan olabilir allah korusun. Hepsini dusunun

Turp gibi oldu yahu. Kakasını da yapmış, karnın şişliği de inivermiş kakasını yapınca. Kabız değilmiş bu arada sanırım biraz karnını ağrıtmış. Eşek sanki hiç ölüm döşeğine düşmemiş gibi tepiniyor ortalıkta koşuşturuyor, bacaklarımı ısırıyor

onurhhn

Bir anda olduysa yediği birşeyler sebep olmuş olabilir. Ne olduğunu tam olarak bilemediğinizden şu saatte yapacak pek birşeyiniz yok. Kedinizi oda sıcaklığında üşümeyecek şekilde tutun yarın öğlene kadar gözlemleyin bir iyileşme görebilecek misiniz, bugün kedinizi pek rahatsız etmeyin

Minnakpatipuki

Cok cok gecmis olsun aşı oldu mu bugün parazit aşısı mesela

iç parazit aşısı daha yaptırılmamıştı lise son sınıf öğrencisiyim çok fazla veterinere gidecek vaktim olmuyor fakat aileme yaptırmalarını söylemiştim, sürekli olarak onlarda aksattılar

izmir_pet

kusma oldumu hic? Hala ishal mi? Tuvaletinde parazit kurt ip gibi biseyler gordunuz mu? Hepsini bi dusunun toparlayin gozlemleyin. Vetmate uygulamasindan da sorun veterinere. Sabah cvp gelir. Yarin da veterinere gitmemiz gerekiyor

Tuvaletinde öyle şeyler görmedim hiç, kusma da olmadı. Sadece karnı şiş ve uyuklama halinde. Dengesini kuramıyor bir türlü, yarın sabaha kadar iyileşir umarım. Gece yarısı beni tırmalaya tırmalaya kaldırmasından yakınıyordum şimdi aksi gibi öyle bir sürpriz yapmasının beni ne kadar mutlu edeceğini düşünüyorum

Banyo ve mutfak kapısını hep kapalı tutuyorum sadece oturma odasıyla benim odam arasında bir çizgisi var yani öyle bir şey de olamaz belki direncini kaybetmiş olabilir dediğiniz gibi. Çok teşekkür ederim size

okulum var ama uyumayı düşünmüyorum açıkçası. Şu an kalktı, yemeğinden yiyor. Ama hala ayakta duramıyor

Biraz olsun canlandı, yürümeye çalışıyor. Çocukların oynarken karnını falan sıktırdıklarından şüpheleniyorum ya da bir yere sıkıştı onların peşlerinden giderken

Recai44

Çok geçmiş olsun. Durumunuza çok üzüldüm. Kedinizin durumu hakkında bilgi verirseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz . Ne yer ne içer yaşı cinsiyeti iç parazit dış parazit aşıları var mi dışarı çıkıyor mu hareketli mi dışkısı nasıl iştahı var mi . Şu içiyor mu .

Recai44

Bu sorulara cevap verirseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz . En azından sabaha kadar.

Halsiz halsiz miyavlıyor

Recai44

Mırıldanıp inlemesi kabızlık belirtilerinden .