Soru Degil Uyarı

EZK

Royal Canin gerçekten bayağı tuzlu arkadaşlar. Az önce tadına baktım ve hatta emin olmak için bikac kez cignedim.. Benim gibi hataya düşmeyin diye yazmak istedim. Bilmiyorum hangi mama güvenilir.. Galiba artık arastirmaktan pes edeceğim... :S

117 CEVAP

Sarecansu

yeliz bence senin dediğiminin tersi çünkü bizimki ağır kokmuyor ve ben sıfır tuz beslenirim neredeyse bana bile tuzsuz geldi yeni hedefim yaş mama denemek :D

EmineDuman

Süpersiniz :)) sabah sabah iyi güldüm...Royal Canin gerçekten iyi değilmiş ama,bazı veteriner ve petshopların tavsiye etme nedeni ise firmayla anlaşmalarının olmasıdır.Bence yine tahılsız ve yüksek et oranı olanlardan denemeli.Ben Royal Canini bıraktım artık,şu an Wahre Liebe deniyorum sonra da N&D denicem :)) yani oğlum denicek

batinaydogan1

@ezk valla tebrik ettim bu cesaretinizden dolayı :) mama alacağımız zaman ilk sana soruyum ben olmadı bi tadıp karar verirsiniz :)

minnoskoss_123

Mama yemek... garipsenmemeli çünkü hani nasıl çeşnicibaşılar kralların yemeğini zehirlenme ihtimaline karşı kraldan önce yiyiyorlarsa öyle. Yani burdan şunu çıkarıyoruuuz biz çeşnicibaşıyız kedilerimiz sultan•D

mimimomo

cita ar$a yukseldi @kedigibiyiz sayesinde, "iki mamayi ayni anda yememek" cumlesiyle.. : )))) valla saka yollu demistim tatma durtulerimi durduramiyorum diye ama dunden beri super dagarcik olustu; meger hepimiz delimisiz! " )

saka bi yana, bi de acaba ayni tat reseptorlerine mi sahibiz? bize x gelen onlara nasi gidiyo? (iyce cikmaza gidelim madem!) :P yok yok $aka.

mimimomo

@ezk; valla yaptiniz mi? : ))))) ben hala etrafinda dolaniyorum ama rutin kullandiklarimin kokusu bana berbat geliyor; bi tek o numune uzaktan fena degildi (nar aromasi falan diye heralde:P) bi gun gozumu karartip ben de tadicam azcik. kedilerin bile biri birine uymuyo ve bu yuzden cok da anlamli degil aslinda bu mama arayisi ama asgari en iyi olani bulmaya calisiyoruz ayni bizler gibi, ama olsun bi bakmak istiyorum)
saka yollu da olsa tebrik ederim : )

izmir_pet

Ben artik peynir ekmek cay vermeye karar verebilirim:D

kurban1525

:)) peki tuz oranı bizim ve kedilerin değişme ihtimali yok mu? Yani dediğim gibi sonuçta damak zevklerimiz bir değil ve vücut değerlerimiz de öyle... :)

izmir_pet

Yaaa mama kokulari nasil guzel geliyor ki sizee. Sorun bende heralde. Mama kokulari mide bulandirici:(

Zynpks

@mimimomo ve @izmir_pet aynen katılıyorum haklısınız herkes napicağını şaşirdi kime güvenicez o bile belli değil artik son çare kedilerimizin tepkilerine içeriğine felan göre alıp vericez artik

mimimomo

ecerana - ay aman diyim, sakin ha : )) kuru mama biraz daha olasi... : )
{vegeteryan vs vs falan filan degilim ama mesela, ton balik konservesini bile tadamiyorum; bu arada onu da **sanirim ** tuz vs nedeniyle tavsiye etmedilerdi; halbuki alerjk degilse neden olmasin?}

kurban1525

Ecerana size katılıyorum. Ben aldığım her mamayı koklarım ve genelinin kokusu bana güzel geliyor.. :) hele balıklı yaş mama aldıysam.. :D şu anki bildiğiniz balık kokuyor ilk konservenin ağzını açtığımda tadına bakmayı düşünmüştüm. Ama öbür türlü dini açıdan haram olan yeyip yutmaktır çiğnemek değildir içeriğinde domuz eti olan mamayı zaten çocuğunuza da yedirmeyin derim ben :)

Ecerana

İçin de sadece domuz eti olması neden değil zaten içindeki et dinimize uygun kesilmiş mi İçeriği kedilerimiz için temiz olabilir ama bizim için temiz Bi içerik mi bu soruların cevaplarını bilmediğimiz için yememek lazım. Zaten domuz etli yazan mamaları almıyorum :)

jingjing

Arkadaşlar süpersiniz yorumlarınızı gül gül öldüm =D. EZK valla cesaretinize hayran kaldım . sabah sabah ben de iyi güldüm . matisse deneyimnizi bekliyorum ben de . t

mimimomo

"tatmak"tan kasit, soyle bi dilinin ucuyla tat/tuz yoklayip tukirmek olarak dusunuyorum; umarim oyledir yani.. kaptirip da kitir kitir yemeyin leyn : )))