Soru Degil Uyarı

EZK

Royal Canin gerçekten bayağı tuzlu arkadaşlar. Az önce tadına baktım ve hatta emin olmak için bikac kez cignedim.. Benim gibi hataya düşmeyin diye yazmak istedim. Bilmiyorum hangi mama güvenilir.. Galiba artık arastirmaktan pes edeceğim... :S

117 CEVAP

mimimomo

bu arada, icerik konusunda benden nispeten daha teknik donanimi olan bir tanidiga danistim kisacik: sadece sodyum (tuz) olarak degil, icerdigi yag (balik, vs) / seker oranlari nedeniyle de "fazla" gelmis olabilecegini soyledi (kediden kediye degisir dedigimiz konu hani)

sodyum orani konusu belirsiz, arkadaslar irtibat kurdu, cevap bekliyor ve paylasacaklar ama bu da ek bilgi olarak dursun.. benim 2 kusur kg'lik pisiler icin mantikli duruyo ama gene de o sodyum oranini merak etmiyo degilim.

EZK

Yani bayağı tuzlu dedigim bi hayvan için.. O zaman niye o kadar para verip alıyoruz ki ben anlamadim..

izmir_pet

Yaa ben et bile yemeyen biriyim ve bana mama cok tuhaf geldi şoktayim:D ayrica bi sitede rc nin fazla tuz icerdigi ysziyodu. Kanitlanmis aneliz degeri yoktu ama yaziyordu. Bence dogrudur. Ve kediler insanlar kadar bile tuz tuketmemesi gerekiyor diye biliyorum:(( yaa bu tuzlar yuzunden mamalardan sogudummmm. Ne alicam bilmiyorum. Su farmina cvp yazar insallah ya

kurban1525

Yeme içme konuları bizim ve kedilerin çok çok farklı. Zaten paketin üzerinde yazan tuz oranı neyse odur diye düşünüyorum. Bize tuzlu gelen şeyin içinde belki de hiç tuz yoktur mesela, yani tatmakla sadece farklı bir deneyim yaşadığımızla kalabiliriz. :D

kurban1525

Sarecansu :D quik konserve balıklı yaş mamasından aldım. Kedim şu an bile yiyor, kokusu Muhteşem balık kokuyor :D benim be yiyesim geldi

izmir_pet

Bende tum bildiklerimi unuttum suan valla:D tavsiye etmeye korkuyorum biseyi:) tadim testinden gecirip onericez artik hahah:D

mimimomo

@Zynpks - sonucta bir "piyasa" var ve isine gelen, isine geleni iyileyip kotuluyo (satis mercileri anlaminda) bence nacizane cok ozel durumlar haricinde, herkes kendi butcesine uygun en optimal seyi / kendi kedisinin de tepkilerini gozeterek tuketse + biraz da vakit ayirip uygun ev destekli gidalar saglasa en guzeli, her zaman vakit bol olmuyor, fazlasiyla yasiyorum bunu ama, bu mama piyasasi hic masum gorunmuyor bana : )

Ecerana

Bi ara youtube da vardı zaten o akım kuş kedi köpek mamalarının tadına baktıklarını hatırlıyorum. Ayrıca tabii ki de tatmıycam benim ki sadece şaka idi ama gerçekten bana bazı markalar güzel kokuyor konserve ton balıkları olur ya onlar gibi geliyor :D şöyle bi durum da var yani herkesin inancı ne bilmiyorum ama mamaların için de domuz ürünleri olabiliyor tabi başka konular da var dini meselelere girersek de neyse. Kısacası yemem yani korkmayın bnce kimse de yemesin. İçerik araştıralım iyi içerikli olanı alalım kediciklerimiz de yesin o kadar fazlasına gerek yok :)

Sarecansu

yaş mama olarak sheba kullanıyoruz canım çekmiyor değil :D

izmir_pet

Yaa allah rizasi icin matisse tadan varsa yazin yaaa :D cok minnattar olucam:)

ayse1310

Ben de balık maması yatmıştım ağızda eriyordu ve yosun gibi tadı vardı :D :D

toshi

Bizim evde de 3 çeşit mama var ben de tatsam mı diye düşünüyorum dünden beri n&d düşük tahıllı kısır, n&d kinoa ringa balıklı ve hills var merak eden varsa beni cesaretlendirirse tadabilirim :D

Feronia

Tadan tadana da içinde ne olduğunu bilmediğiniz şeyleri tatmayın, tadamadığınız şeyi de hayvanlarınıza vermeyin derim. Bu arada uyarayım, Royal Canin dahil tattığınız çoğu mama hayvansal yan ürün içeriyor.

dilara98

Yaş mamayi tstmak lazım bayıla bayila yenecek kadar lezzetli mi acaba

kedigibiyiz

Bu bir etken mi bilmiyorum ama ben hiç tuz kullanmıyorum yemeklerde dahi biraz olsun serpmiyorum o yüzen rc yakıcı derecede tuzlu geldi bana, hissediliyor.
N&d daha normaldi. Normal tuzlu yemek yer gibi ama iki kedi mamasını aynı anda yememek gerekiyo o yüzden nd konusunda objektif bi fikrim yok :D
Bir arkadaşım da advance denemiş anlatmıştı, inanılmaz kötüymüş :D