Soru Degil Uyarı

EZK

Royal Canin gerçekten bayağı tuzlu arkadaşlar. Az önce tadına baktım ve hatta emin olmak için bikac kez cignedim.. Benim gibi hataya düşmeyin diye yazmak istedim. Bilmiyorum hangi mama güvenilir.. Galiba artık arastirmaktan pes edeceğim... :S

117 CEVAP

izmir_pet

Kedilerimiz ac kalacakk ya bu ne boylee:!

izmir_pet

İste sorunda orada kurban1525. Kedilerin bizden daha az tuketmesi lazim. Peynir falan bile vermeye korkuyoruz tuzlu diye

Recai44

EZK bizde uğraştırıcı diye bırakmıştık. Hazır kolay oluyor . Muhafazası falan da zor olmuyor. Bide kedilerin sağlıkları içinde iyi oluyor . Bizimki rc fit 32 . Kedi baya memnun . Tüyleri falanda baya sağlıklı. Kumunda falan da problem yok .

izmir_pet

Ben oyle okudum cansu daa. Sebep tuz kokuyu bastiriyormus. Ama et oldugundan agir kokar yine heralde. Zaten soylenti yani dogru yanlis bilmem aklima grldide. Yok ya valla ne desek olmucak. Ama cansu yas mama da olmaz yani onu yapma:)

mimimomo

@izmir_pet : Mama ne kadar kokusuzsa tuz orani yuksek oluyomus genelde --- bu mesela bizim hayatimizda da gecerli, bayat/kokusuk et turevlerine basarlar tuz/baharat (3-5 liralara satilan bi si kaldiysa tabii, o siniftaki urunlerden bahsediyorum). tuz en guzel kamuflajmis-mis. (vaktiyle duyduklarimin yalancisiyim valla : ) ))

EZK

Recai44 onu da arastirmistim fit olanı... Ondan alacaktım sonra kısmet ötekine oldu. Rc bilemiuorum daha alir miyim.. :) Keske o şekilde ev yemeklerinden verebilsek.. :)

izmir_pet

Ayse hanim yaa sizde miii:D

kedigibiyiz

Canım izmir_pet beni güldürdünüz ya :)

izmir_pet

Suan şoktayimmm:D valla o cesarete sship olmak isterdim:) yaa cok tuzlu muydu ND?

Feronia

İnsanın yemeye iğrendiği şeyi kedisine yedirmesi de tuhaf. Ben tadıyorum köpeğimin yemeğini (pişmişse tabii ki). Önüme konsa yerim açıkçası.

mimimomo

yani: "cope atcagima sokaktakine veririm" mantigindan ziyade, acaba iyi diye servis edilen urunlerin durumu nedir? merakimizdan ve ortada herkesin kendine yonttugu yorumlardan kaynaklaniyor - tadim - esprisi.
eh, bi de tabii ki "curiosity kills the cat" : ))))

EZK

Kusura bakmayın arkadaşlar. Eve döndüğümde internete giriş yapamadim. Bulundugumuz bolgede internette ariza varmis. O yuzden gece de giriş yapamadık internete.

bayinaydogan1 tesekkur ederim.. :) Pp ve Rc için çoğu kişi tuzlu deyince denemek istedim iste asli var mi diye. O aksam da bi cesaret geldi iste.. Bundan sonra gelenler (kuru mamalar) tadılacak çare yok.. :D
Ama yaş mama konusunda o kadar cesaretli olamayabilirim.. :)

EZK

mimimomo tatmaktan kasıt aynen öyle, çiğneyip tükürmek..

Feronia evet hayvansal yan ürün iceriyorlar. Yutmadigimiz için sorun yok.. :)

aleyn

izmir_pet gözümden kaçmış kusura bakmayın, matisseyi denemedim nd denemiştim ama çok oluyor tuz oranını hatırlamıyorum tadı da fena değildi bi kuru mama olarak.

Fablemoon

Belki size tuzlu gelmiştir çünkü ben önceden whiskas kullanıyordum onun da tadına bakmıştım sonra veterinerim o çok zararlı diyince bende mama önerileri felan karşısında bir Royal Canın deniyim dedim onu da tattım arada cidden bir fark olduğu belliydi 4-5 aydır kullanıyoruz hiç böyle yememezliği felan olmadı ama bende 1-2 ay içinde N&D mama ya geçmeyi düşünüyorum