Soru Degil Uyarı

EZK

Royal Canin gerçekten bayağı tuzlu arkadaşlar. Az önce tadına baktım ve hatta emin olmak için bikac kez cignedim.. Benim gibi hataya düşmeyin diye yazmak istedim. Bilmiyorum hangi mama güvenilir.. Galiba artık arastirmaktan pes edeceğim... :S

117 CEVAP

izmir_pet

Mama neyse de goz losyonu diyince sasirdim yaa ayy valla ne kadar dusuncelisinizzz:) ne sansli yavrunuz:) bu arada ND tuzlu muydu o zaman?

Ponponmavis

Ahahhaha gerçekten mi ? ;)
ama sağlığı için doğru bence

mimimomo

@feronia - sahsen evde hazirladigim mamalari (tavuk/sebze/corbamsi) gayet kendimize pisirdigimiz kapkacaklarda ve sartlarda ikram ediyorum kendilerine ve o bakimdan hic bi cekincem yok : ) (tavuk cigerini bahcedeki kardeslere pisirdigim icin kokusundan ogurerek de olsa hijyen sartlarinda hallediyorum ama onu beni kessen tatmam : )) ) evde kullanacagim muhteviyati da baharatsiz tuzsuz dumduz hazirliyorum, malzemelerim direkt marketten eve oldugundan ben de arada tirtiklayabilirim, kendimize hazirlarken o kadar ugrasmiyorum desem yeridir. fakat hazir mama destegi de aldigimiz /almak zorunda kaldigimiz sartlardaki durumlar icin gecerli yokarlardaki muhabbet :) insanlar deli cikti hangi mama diye diye. ben kendimce netim de, konu hakkindaki soru ortalamasi hic dusmuyor maalesef :( o bakimdan uzadi biraz.

izmir_pet

Farmina'dan cvp beklersek yavrular ac olcek:D

Ayse_naz_G

izmir_pet bende tatmıştım goody gurme kedi mamasını baya tuzluydu yani yanlışlıkla yedim diyelim halamın kedisinin mama kabını tezgahın üstüne koyuyorlar yemesin diye yanındada çerez vardı gece uyku sermesiyle avuç avuç alıp yemiştim sonrada kusmuştum çok tuzlu goody,royal canın,proline,profine,tomi bunlar aşırı tuzlu sakın vermeyin kedinize,köpeğinize

buna çok güldüm ya hahaha afiyet olsun size o zaman royal canin değilde orijen alın öneririm

Sselin1

@izmir_pet biz n&d mama kullanıyoruz içeriğine bakmadan mama almıyorum açıkçası n&d içeriğinde ne var ne kadar var açık bir şekilde yazıyor. sadece protein oranını değil protein kaynağıni da ne kadar içerdiği çok önemli çoğu mama protein tozu dolu. Ayrıca tuz oranı da yazıyor "sodyum klorür" diye geçiyor tabi direk tuz yazmıyor %2 oraninda

izmir_pet

Ya zehirlenmeyinn:D

Recai44

Kokusu güzel geliyor ama . Hiç yemedim . Öğrenmemiz iyi oldu. Ancak kedinin tuzlu bir şey yiyince şu içmesi gerekmiyor mu . Bizimki yedikten sonra çok fazla içmiyor. Rc nin hangi mamasını çiğnediniz

EZK

izmir_pet yolda yarın elime ulaşmış olur. Burdan paylasirim yine.. :))

Recai44 Rc sterilised37 olanini.. :))

EZK

izmir_pet bisey olmaz.. Siz demeseniz de tadacaktim zaten.. :))

EZK

Sarecansu ben hiç begenmedim ya hele kokusu çok ağırdı.. Dislerimi fircalamasam ağzım mama kokacaktı.. :D

EZK

izmir_pet :)))

Recai44

Mamalara güvenmiyorsanız . Kendiniz de kedilere mama yapabilirsiniz . Bi ara biz denemiştik.

EZK

Işte hazır daha kolay geliyor bi yerde Recai44 :)