Soru Degil Uyarı

EZK

Royal Canin gerçekten bayağı tuzlu arkadaşlar. Az önce tadına baktım ve hatta emin olmak için bikac kez cignedim.. Benim gibi hataya düşmeyin diye yazmak istedim. Bilmiyorum hangi mama güvenilir.. Galiba artık arastirmaktan pes edeceğim... :S

117 CEVAP

kurban1525

Buna güldüm :D aslında bir çeşit algı oyunu olarak düşünüyorum ben bunu. Sonuçta insan anatomik olarak kedinin yediği her şeyi aşağı yukarı sindirecek vaziyette. Karın tokluğu yaptığı için uzun vadede belki saglık sorunları çıkarabilecek olsa da kısa vadede daha zararlı çok şey yiyoruz zaten :) bir algı oluşturmuşlar yenemez diye ve tabiki insan gıdasi olmadığı için bizim pigmentlerimize uygun üretmiyorlar ki insanlar yemesin diye :) bazı mamaların kokusu çok hoşuma gider benim de. Ancak denemeniz için de tebrikler. Ve bir de belkide her mama insan için tuzlu geliyordur, başka mama da tattınız mı :))

aleyn

sabah sabah bu soruyu okuyup koptum demeye geldim. annelerin bebeklerine verdikleri mamaları tatmaları gibi bi şey. bi kedi kolay büyütülmüyor.. ben de bugune kadar pek çok kuru ve yaş mamayı tattım ve tadıyorum verirken bugune kadr en beğendiklerim gimcat ve schesir :D kuru mamaların hepsinin tadı çok kötü malesef ama tahılsız mama kullanıyorum tuz oranları hissedilir şekilde yüksek değildi tattıklarımın.

mimimomo

"mama tadimcisi" unvani verilmeli... : ))) toptan delirdik sanirsam, "hangi mama??" diye.. kuru mamalar kapildi madem ole ben de ya$ mamalara gozumu dikeyim (ciyer miyer denemem valla bak bastan diyeyim!) :DDD

izmir_pet

Anlamadim mamanin tadina mi baktinizz:)) valla son zamanlar benimde aklima gelmedi dgl. Diyorum keske tadabilrcegimiz bisey olsa da bilsek:) ama cidden tatmak aklima gelmezdi valla:D rc her yonden kotu ya

kurban1525

Başka ne mamaları tattınız :D

Gozdetemizel

Biara orijen tadan olursa haber versin

kedigibiyiz

Yaaa bu konunun açılmasına inanılmaz şaşırdım çünkü ben bunu çevremdekilere söyleyemedim kafayı mı yedin derler diye.

Arkadaşlar gelen ND narlı numunelerin tadına bakmıştım kokusu çok güzel çünkü. Bayılmadım tabiki de ama rc den daha iyi.. ay neler diyorum gülmekten öldüm şuan hahahah. Biz royal kullanıyorduk numune gelince yutmadım ama biraz çiğnedim royal gerçelten berbat
İyi ki varsınız çok güldğm gece gece

Sarecansu

bende tattım valla ben berbat bulmadım tuzsuz ve güzeldi çünkü bizi onlar delirtti :D

EZK

@mimimomo gerçekten tattım.. Yani saka degil. Uzun zamandir aklimdaydi. Bu gece bi cesaret geldi aldim agzima attim bi tane paketten, yutmadim tabi ama bayagi cignedim emin olabilmek için. Tuzlu geldi bilemiyorum.. :))
Ben de burda konuşulanlardan çok etkilendim o yuzden de asli var mi diye, kedim nasıl bisey yiyor diye.. Denemiş olduk. Yarın da Matisse i deneyecegim, ölmez sağ kalırsam.. :D

kurban1525 tesekkur ederim. Evet tadı kokusu çok farklı geliyordu ilk geldiğinden beri birde iste dedigim gibi burdaki yazılardan da etkilendim. Başka mamalar tatmadım, ilk deneyimim. Yarin baska marka tadacagim.. :D

izmir_pet bisey olmaz herhalde.. :D

Ecerana

EZK matisse deneyiminizi dört gözle bekliyorum :D bakalım onu beğenecek misiniz. Sanırım artık kedilerimizin değil bizim tadını beğenip beğenmememize göre alıcaz mamaları sahipleri olarak bizim de beğenmemiz önemli :D şaka Bi yana valla bn de o konserve mamaları açarken bazen canım çekmiyor değil yani. Açlığıma geliyor herhalde :D

nyssa

ben de kedimin N&D mamasını tatmıştım,,göz temizleme losyonunu da önce kendi gözüme sürdüm,yakarsa bileyim diye

EZK

Evet baktim vallaha.. :)
Bi daha almam birde bugün veteriner iyi demişti.. Uzun zamandır düşünüyordum bu gece gerçekleştirmiş oldum.. :))

Ecerana

Sitede mama tatmayan kaldı mı merak ettim :D ne gelicekse başımıza bu hayvan sevgimizden gelicek zaten :D

EZK

Şimdi detaylı yazayım Matisse'yi merak edenler.. Ben dün de tekrar bi Rc den bi Matisse'den deneme yaptim gercekten tuzlu Rc, bunda bi kere anlasalim. Matisse tadı güzel geldi. Tuzu da normal. Küçük taneli ve kolay çiğneniyor. Ben Kahraman'a mama vermedim sabah. Zaten kargo da erken geldi. Bi elime Rc bi elime Matisse'den aldim. Ikisinde de aldı önce. Sonra Matisse yemeğe devam etti. Rahat yediğinden mi bilmiyorum.. :) Bir kilo kadar vardi ikisini karistirdim mecburen. O şekilde vereceğim bir süre.. Bu arada gozlemledigim bisey daha var. Normalde Rc yetistiremiyordum, tabagindakini hemen bitiriyordu. Bu da bağımlılık konusunu aklıma getirdi. Yeni mamayi normal iştahla yedi.

Sarecansu

valla ben proplan junior tattım bide az evvel spectrum kitten 38 tattım gayet güzeldi :Ddd