16 Günlük Bir Kedi Yavrusuna Nasıl Bakılmalı?

Herkese merhaba. Ciddi bir sorun yaşıyorum. Akıl sağlığı pek yerinde olmayan bir kadın on altı günlük bir kedi yavrusunu çalıştığım kafeye getirdi. Anne sütü aldım ve onunla ilgilenmeye başladım. Şu an öğrenciyim ve okula devam zorunluluğum var. İki saatte bir uyanıp çığlık çığlığa bağırıyor. İlk birkaç gün her şey güzeldi. Tatildeydim. Pek sorun yaşamadım. Ama şimdi okula devam etmemi engelliyor. Her şeyden önce bu kadar küçük bir kediyi annesinden ayırmak var. Annesinin bakımına muhtaç bir kediye ben nasıl bakabilirim? Çok tatlı çok sevimli her şey çok güzel ama psikolojim alt üst olmuş durumda. Üniversite öğrencisiyim. Rapor alıp dersten kaçma şansım da yok. Bu gidişle devamsızlık yüzünden sene uzatacağım. Ellerim paramparça uyku deseniz yok. Biliyorum abartılacak bir şey değilmiş gibi geliyor ama zaten evde bir kedi ve bir köpeğim var. İkinci ve küçücük bir yavru kediye nasıl bakacağımı bilemiyorum. Ne yapabilirim? Ne olursunuz bana akıl verin. Kampüste beslediğim onlarca köpek var. Hiçbiri bu kadar zorlamamıştı beni. Söylediklerimi yanlış anlamayın. Kediyi ben anneden ayırmadım, asla da yapmam ancak şu an geri de götüremiyorum. Çaresiz haldeyim...

15 CEVAP

Sukurfe

Bende annesi daha 1 günlükken bırakılan 4 yavru kedi beslemiştim gecem sabahıma karışmıştı ama değdi her şeye.Her neyse öncelikle süt anne bulmaya çalış özellikle yeni doğurmuş bir kedi bulursan kabul etmesi kolay olur.Bulana kadar kediyi sıcak tutmaya,işetmeye ve kakasını yaptırmaya özen göster nasıl yapacağını bilmiyorsan ıslak bir bezle poposunu hafif hafif sil.Yemeğini ise şiringa ile çok sıcak ve çok soğuk olmayacak bir şekilde içir.Geceleri 2 kez kalkman yeterli.Ağlıyor demişssin muhtemelen üşüyordur sıcak su torbası yanında da küçük bir cam şişe koyup üstünü örtebilirsin.

Sselin1

Sut anne icin ilan verdiniz mi sayfalara. kediye bakacak bir anne kedi bulabilirsiniz belki

Anonymus552223

Annesi 5 6 saat gelmediği oluyordu sokak kedilerinin ve dayanıyorlardı. Miyavladı da sıcak su torbası, yumusak bez ve karanlık kapalı yere koymayla azalır. Bir de diğer kedinize yaklastirmayin

@sukurfe bakımlarını yapıyorum aynen yazdığınız gibi. Çok da seviyorum. Biberonla anne sütü takviyesi yapıyorum çok gazı olmuyor, hava yutturmamaya çalışıyorum. Sıcakta uyuyor polar ceketten yumuşacık bir yatak yaptık kedi box ına. Köpeğim de kedim de yavrulara alışıklar onlar da merakla takip ediyorlar ama ikisi de erkekler. İşin içinden çıkamıyorum, iki hafta sonra finallerim var. Yazın sorun olmazdı bütün zamanım onun olsun ancak okul dönemi beni mahvetti. Onun suçu da değil. Psikopat bir kadın gırla yalanla elime verdi ve kalakaldım. Açıkçası bu durumu birilerine anlatma ihtiyacı duydum, benim durumumu yaşayanlar neler yapmış merak ettim. Sizlerle konuşmak bir nebze iyi geldi. Neler olacak bilemiyorum. Hepinize şunun garantisini verebilirim: asla vazgeçmeyeceğim. Elimden geleni yapacağım. Umuyorum her şey güzel ilerler.

GULLUKAVAK

kıyamam ya umarım size yardım edecek biri olur

Anonymus552223

Çok çok zor annesiz yavru kediye bakmak. Ama iki haftalı daha bakarsanız kendini kurtarır size fazla ihtiyacı kalmaz. Tabi yaşarsa cunku hassas oluyorlar. Çok sıcak tutun, hep poposunu pamukla ovalayın(tuvaletini yaptırmak için, 3 saatte bir falan). Iki saatten fazla dayanabilir siz okuldayken. Yanına sıcak su torbası ve yumuşak şeyler koyun.

Anonymus552223

Yakınsanız verin bana bakayım dicen ama tekirdagdayim. 1 aydan sonra mama yemeye başlıyorlar, kendileri tuvalet yapıyorlar. Sabredin biraz daha . Süt anne işi o kadar kolay değil. Kedi kabul etmeyebilir, bulmak da zor oluyor genelde

minnoskoss_123

Süt anne bulmayı denediniz mi?

Anonymus552223

Cok normal zorlanmaniz. Allah kolaylik versin. O kadina da anlayacagi türden anlatin, almasin hayvanlarin yavrularini. Bi de yavrulari alinan anne tekrar doguruyo ayni yaz içinde. Yazik yani.

Sukurfe

Sizi çok iyi anlıyorum ama iki hafta sonra kendi ihtiyaçlarını kendi karşılamaya başlayacak muhtemelen,az daha dayanın.En azından sizin gibi ilgili birine vermiş,hiç ilgilenmeyen birine de verebilirdi.Geceleri uykusuz kalmanıza değecek inanın bana :)

Çevremde yeni yavru yapmış kedi var iki adet ikisine de bina sakinleri olarak bakıyoruz. Dilerseniz ve İstanbul Küçükçekmece ye yakınsanız süt anne olayını bir deneyebiliriz

Sedanurdrl

neler çektiğinizi anlayabiliyorum benimde evde baktığım 4 yavru var ansızın anne bir gün gitti gelmedi sonrası bir kaos, 4 yavruya nasıl bakacağım diye kara kara düşündüm. Anne sütü aldım her 3 saate bir besledim haftasonu geceleri besleyemedim gece 1de besleyim yatıyordum sonra sabah 6da..anne gidince çok ağladılar sürekli hiç durmadan, o kadar çok dua ettim ki anneleri gelsin diye ansızın gitti 3 gün sonra ansızın geldi hayatımda inanın hiçbirşeye bu kadar çok sevinmedim. Şimdi yavrucaklar 2 haftalık oldu.. Allah hayvanlarda da insanlarda da annesiz bırakmasın

cigdemcnkc

Çaklıtı bulduğumda 2-3 haftalıktı tuvalet eğitimi vardı herhangi bir sorun yaşatmadı bana. Sadece beslenme konusunda su+süt karışımı veriyordum tavuk sulu çorba vs

cigdemcnkc

Çok çok üzüldüm Allah kolaylık versin üzülmeyin elinizden geleni yapmışsınız siz...

arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu öğleden sonra yavruyu kaybettik. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Sabahki halinde bir tuhaflık vardı çok sessizdi. Öğleden sonra kardeşim eve gelince durum daha da kötüye gitmiş, nişanlımla hemen müdahale ettik kalp masajı ve suni solunumla kendine getirdik ve son sürat veterinerin yolunu tuttuk. Ne yazık ki kurtulamadı. Annesi olmayan ve bu kadar küçük kedilerin yaşaması zaten çok zor dedi. Ona o kadar bağlanmışım ki bu gün o çığlıklarına hasret kaldım. sadece iki saat içinde olup bitti tüm bu olanlar. canım o kadar yanıyor ki... Elimden gelen her şeyi fazlasıyla yapmaya gayret ettim. İki haftadır onun için evden çıkmadım. Büyüsün istedim. Daha iyi nasıl bakabilirim, eksik yaptığım bir şey var mı dedim. Kendi hayatımı nasıl düzene sokup onu daha da mutlu bir şekilde büyütebilirim dedim. Çoğu kez akıl sağlığımı kaybetme noktasına geldim. Tek bir kızgınlığım var, yeni doğan tüm canlılar annelerine ihtiyaç duyarlar. Beni bu şekilde zor durumda bırakan o kadın yüzünden bu kadar acı çektik hepimiz. Biz bile annelerimize bu kadar düşkünken avuç kadar kediyi annesinin altından alıp getirmek nedir? Ben bu hatayı hatta bu günahı işlemiş bir kadın yüzünden bugün hayatımın bir parçasını kaybettim. Her şey yolundaydı, nereden bilebilirdim ki böyle olacağını... Tanrı sizin bebeklerinizi korusun. Hepinize tekrar teşekkür ederim.