Yavru Kedimin Evdeki İlk Günü Korkuyor

Yavru kedim eve geleli 3 saat kadar oldu ama geldiğinden beri yatağın altında duruyor orda uyuyor kaşıkla mama uzattığımda kafasını uzatıyor yiyor su uzatıyorum içiyor ama hala tuvaletini de yapmadı eğitimi yok kuma koyup poposunu ıslatmayı denedim hemen kaçtı yine yatağın altına kedi sesi dinlet diyenler olmuş sesi duyunca çıktı koridora bakmaya başladı sesi aradı kucağıma alınca yine kaçtı ailem de ben de çok üzülüyoruz ne yapabiliriz normal midir böyle korkması

14 CEVAP

Arthur4

Benim kedim ev değiştirdiğinde bile aynısıni yapıyor ama 1-2 gün sonra alışıyor zaman lazım size. ki bi de sizi tanımayan kokunuzu bilmeyen bi kedi hiç bilmediği ortam alışır mersk etmeyin tek bi odada.kalmasini sağlayın mamasini kumunu bi odaya koyun önce bi o odayı tanısın ben böyle yapiyordum

Anonymus552223

Kaç aylik? Bir ayliktsn buyukse tuvaletini kendi yapar. Egitime gerek olmuyor kedilerde.ama once eve alismasi lazim. Ustune gitmeyin, zorlamayin, o kendi çikar saklandigi yerden. Yakinina mama su koyun siz odadan çikin. Alişinca da kuma tutun patileriyle kumu eşeleyin, bir kac kez gosterince ogrenir. Zaten anlarsiniz kakasi gelince éşelenmeye baslar, o zaman alip kumuna koyun.

Arthur4

Şimdi ufaksa sizin kendinizin elinizle yaptırmanız gerekiyor tuvaletini daha sonra büyüdüğünde kum kabına goturdugunuzde öğretmeniz lazım yine kendiniz eseleyip zaten içgüdüsel hemen ogreniyolar kuma yapmayi

Bc3431

Eve geleli az bir süre olmus.zamanla alışır.benim.miamda 2 gün once 5 tane dogurdu

Bc3431

Tuvaletini yapmıyorsa islak bir pamukla bölgeyi masaj yapar gibi ovalayin.yapar sanirim

sand_cat

Endişe yapmayın normal yeni gelmiş hayvan eve

Gozdetemizel

Oncelikle el ayak cekilince herkes yatinca cikar.sagi solu kesfeder.biraz zaman alcak size guvenmesi bu sure icinde cok minciklamayin surekli kucaginiza almaya calismayin.sonra kaliyo kacma huyu kedide.tuvalet konusuna geljnce nekdrlik bi kedi yazmamissiniz belki anne egitmistir.oteki turlu yapmayacak sizin gudulemeniz lazim

Hidatot

Kuzu eve ilk geldiğinde tuvalet alışkanlığı olmasına rağmen 5-6 saat yapmamıştı. Yaklaşık bir 14-15 saat de büyüğünü yapmadı. Biz de çok endişelenmiştik çünkü göbeği de çok büyük geliyordu bize, sonradan bu kadarının normal olduğunu öğrendik :'D

Gayelex

Kediniz henüz alışmamışsa kakasını muhtelemen bir poşete veya bir köşe bucağa yapacaktır. yaptığı kakaya peçete değdirip aynı peçeteyi kuma sürün. kaka kokusu kuma geçsin ve kaka yaptığı ilk yeri deterjanla güzelce temizleyin koku kalmasın. Bundan sonrası gözlemlerinizde. ya sürekli izleyip kakası geldiğini anladığınızda kaka kabına siz götürüp kokuyu aldırtacaksınız ya da ilk kakayı kuma yapana kadar kum kabı ile aynı odada küçük bi alanda kalacak. Benim oğlum ilk geldiğinde 7.5 saat sonra kaka yapmıştı..

Gayelex

5 haftalıksa pamukla uyarmanıza gerek yok kendisi farkına varacaktır.

Peki tuvaleti ne olacak sokak kedisi olduğu için herhangi bi şekilde anneden görmedi yavrular bodrumdayken anne dışarıya çıkıp yapıyordu hiç kendisi yapmadı ama gidip bi yerlere yapar mı ki

Teşekkür ederim

5 haftalık oldu yatağın altından çıkmaya başladı tabi yanımıza gelmiyor başka yerlere yaparsa korkusu da var açıkçası kuma koyduğum anda kaçıyor pamukla silmeme bile izin vermiyor cevaplardan anladığım kadarıyla böyle olması normal ilk defa kedi sahiplendiğim için endişelendim tabi yanlış bir şey yapıp zarar vermekten korktum teşekkür ederim cevaplar için dikkat edicem

Sabah ben tuttum annem poposunu ıslattı bizi zorladı biraz çünkü kumda durmak istemiyor kaçıyor ama yine de yaptırabildik çiş yapmamıştı az önce yatağına yaptı onu da kuma gidiyor ama kumu yalıyor ve çıkıyor umarım daha fazla batırmadan öğrenir