Elektrikli Süpürge Önerisi

hcerenk

Merhaba,
Evimde 2 kedi var. İnanılmaz ama kısa tüylü olan tekirim aşırı tüy döküyor. Sahiplenirken eyvah uzun tüylü olan acayip tüy dökecek diyorduk ama öyle olmadı. Neyse; elektrikli süpürgemi değiştirmek istiyorum. 8 yıllık bir süpürge var elimde Samsung marka. Sağı solu dağıldı, filtresi koptu vs. Mobilya temizliğinde iyi olabilecek ve kedi tüyü temizliği konusunda iyi (işte artık çekişi olsun, başlığı olsun vs) makine önerisi almayı umuyorum. Satıcı platformlarda evcil hayvanlara yönelik yorum ya da bilgilendirme çok az. Sizlerde özellikle bu soruna yönelik ürün almış olan ve memnun olan var mı?
Aklım Philips'in marathon ultimate serisine kayıyor. Küçük ev aletleri konusunda Philipsten çok memnun kaldığım için ona karşı bir sempati oldu.
Öneri yapabilirseniz çok memnun olurum.

26 CEVAP

Fiyatı fazla gelmezse dyson alın kesinlikle mükemmel bir şey

Anonymus552223

Sarji orta seviyede 40 50 dk gidiyo. Gunluk temizligim koltuk ve yatak supurmesi dahil 20 dk falan suruyo zaten. Ayrintili temizlik yaparsan yetmeyebilir ama her gun 20 dk supurunce ev batmiyor zaten. Bir kez sarj edip ara verip oyle devam edersin. Batarya konusunda daha yeni aldigim icin bilemicem ne kadar gidecek ama, 800 lira 2 sene de bir vermeye raziyim. Cabuk yorulan ve temizlik yapmaktan nefret eden birisiyim normalde ama artik keyif aliyorum

hcerenk

Dün PHILIPS XB9155/07 Marathon Ultimate makinesini denemeye gittim. Şansıma mağazada açık olan oydu.
Çekişi gerçekten wow ediyor insanı. Harikaydı. Uzaktan kumanda ile açma kapama ve güç ayarlama da bence çok hoş detaylar. Yüzey değiştirince eğilim ayar yapmak zorunda kalmıyorsunuz. 5 kademe gücü var ve bence en düşük bile çok başarılı. Benim şimdiki makinem traktör olduğu için bana oldukça sessiz geldi.
Gel gelelim içindeki turbo başlık konusuna. Kutudan çıkacağı iddia edilen turbo evcil hayvan başlığı, Philips'in sitesinde şu şekilde: Philips Vaad Edilen Turbo Başlık
Fakat mağazaya gidip baktığımda ise kutudan çıkan turbo başlık, koltuk döşeme süpürmeye değil, halı fırçalamaya yarayan dönerli halı dövücü başlık... O da şu şekilde: Philips Kutudan Çıkan Sözde Koltuk Başlığı

Hal böyle olunca Philips evcil hayvan ürününden vazgeçtim. Zaten Ikea'dan aldığım ince kilimler var evimde 3-5 tane. Geleneksel halım yok, böyle bir şeye ihtiyacım da yok.
Electrolux baktım. PURE9 ANIMT modeli. Oldukça güzel görünüyor, filtre sistemi değişikmiş motora toz kaçmıyormuş vs... Fakat internetten inceleme videolarına baktığımda, özellikle ana başlığın ağırlık merkezinin hatalı olduğu, yerden kaldırdığınız an ters döndüğü söylenmiş. Çok gıcık... Habire boruyu silkeleyip ya da elle müdahale edip başlığı düzeltmek gerekiyormuş. Ya belli bir miktar para verilen aletlerde bunun olması insanın canını sıkıyor. BU arkadaş da 2.500 tl bandında.

Sonra ne gördüm, DYSON'ın kablolu süpürgesi. Kablosuzlara şarj olayı sebebi ile hiç girmek istemiyorum açıkçası. Herkesin Dyson alın demesini ben hep kablosuz anlıyordum. Kablolusu da varmış. Oradaki model en alt modeldi ancak çekimi ve ağırlığı falan harikaydı. Almayı düşündüğüm model Animal Pro 2.

Deneyebileceğim bir yerler bulmayı umuyorum. Bununla ilgili yorumlarımı da ileteceğim. İlgilenen herkese teşekkürler.

hcerenk

Philips Türkiye ile görüştüm. Duruma çok şaşırdılar ama; bir şey yapamayız sitedeki gibi olması lazım yine de yapacak bişey yok, dediler...
Ben şok. :)
Tüketici haklarına kamuoyunu ve tüketiciyi yanlış yönlendirme, vaad edilenden farklı mal satmaya ve satılan ürünün sorumluluğunu almamaya yönelik şikayette bulundum.

Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Anonymus552223

Dyson v10 kablosuz kullaniyorum. Yedek supurge olarak aldim ama alinca kendiminkini verdim. Buyuk supurgeler gibi herseyi cok iyi cekiyor. Animal basligi var her gun yatak koltuk supuruyorum 15 dk da.. hayat kalitem artti resmen. Hic yormuyor ve en ince tozlari dahi aliyor. Kedisi olan olmayan herkese tavsiye ediyorum. Akilli telefona tvye falan 3 4 bin vereceginize supurgeden alin

hcerenk

ya haklısın valla, eminim artmıştır kalite. bende kedi yokken de dikey ama kablolu süpürge vardı, onunla bile arkasında tangır tungur hazneli süpürgeye göre çok rahat etmiştim.
bunu da değerlendireceğim, teşekkür ederim.

hcerenk

Tabi ki, haftasonu detaylı gezeceğim. ????️

hcerenk

Dyson ile görüştüm,
Animal PRO 2 eski ürünmüş. Eskiden Parquet, Animal, Allergy gibi seriler çıkarmışlar. Şimdi Cinetic Big Ball olarak hepsini Absolute adı altında toplamışlar. Tüm fırça başlıklarını da içeriyormuş.
Boyut, ağırlık, çekim gücü vs hepsi aynı olan bu ürünleri tek bir üründe birleştirmişler. Dolayısı ile koltuk temizleme başlığı, işte toz alma başlığı vs bulunuyor. Bir sürü inceleme videosu izledim, her üründe olduğu gibi bunda da memnuniyetsizlikler var ancak devrilmiyo olmasını, hortumunun ezilmiyor olmasını ve süpürme başlığının hem alttan hem de önden emişli olmasını çok sevdim.
Bugün ya da yarın gidip bir satıcıda deneme niyetindeyim.

Anonymus552223

Arkadan gelen biseyler olmasi benim cok canimi sıkıyor. Surekli bir yerlere takiliyordu kablolu. Duvarlar falan vuruk icinde, ben de kizip makineyi tekmeliyordum.. yani istedigi kadar iyi ceksin sarjlinin rahatligi farkli.. ufak bir yere bisey dokuldu veya ustunuz kil oldu hemen alip supuruyorsunuz.. kabloluyu takmasi toplamasi hep ders tembel insanlara:)

hcerenk

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 kablolu süpürge alacağim. Bugün gittim denedim pek hoşuma gitti. Elimdeki 8 yıllık Samsung makineden sonra kesin bir devrim olacak :)) Çok heyecanlıyım.

hcerenk

Merhaba yeniden :)
Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 aldım. Gözler yaşlı :)) Çok çok beğendim gerçekten.
Size birkaç fotoğraf göstermek ve alacaklara da ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum.
https://ibb.co/m6119b1
https://ibb.co/XCQN6C0
https://ibb.co/9cd5wXf
(bunlar bu öğlen süpürdüğüm 1 adet ikea Friheten sofa, 2 adet de ikea Poang tekli koltuktan çıkan tüy ve toz)
https://ibb.co/sC8v3jZ
https://ibb.co/gdgmQ7t
(bunlar da akşam makineyi denemek için süpürdüğüm 2 adet orta boy ikea kilimi)

Gerçekten çıkan toz ve kirle kafayı yemek üzereyim :)) Toz haznesine bakıp bakıp zevkle temizlik yapıyorum. Ürün tüm başlıklar, motor, hazne vs olmak üzere 5 yıl garantili. Sesi de elimdeki 8 yıllık makineye kıyasla resmen yok.
Dyson süpürge düşünenlere birkaç bilgi vermek istiyorum.

  1. Şu an kablolu olarak satışa sundukları ürün Cinetic Big Ball Absolute 2. Tüm başlıkları içeriyor. Özellikler açısından geçen senenin ürünü olan Animal Pro ile aynı birkaç başlık artısı bile var.

  2. Bu cihazın fiyatı 3.999 tl ve Dyson Türkiye altında 5 yıl her şey dahil garantili. Şimdi insanın aklı adında "animal" olan cihazlara gidiyor. Bunu detaylıca Dyson ile görüştüm. Animal cihazını Dyson artık satmıyor ama ürünü HB, GG gibi sitelerde satan var. Ürünlerde yer alan "ithalatçı garantili" lafının 5 yıl garantiyi kapsamadığını söylediler. Bu standart 2 yıl garanti oluyor ve tüm parçaları falan da kapsamıyormuş. Öncelikle buna dikkat edin, her zaman satıcısı Dyson olsun dediler. Emiş gücü, ağırlık olarak Animal ile eşit; başlık olarak ise artıda olan bir model Absolute 2.

  3. Cihaz hafif değil (motorlu kısmı) oldukça sağlam ve oturaklı. Kablosunu çıkartırken cihaz da kablo ile beraber gelmiyor. Ama siz oynatmak için çektiğinizde tıkır tıkır akarcasına hareket ediyor.

  4. Elimdeki eski makine oldukça sesli olduğu için bana çok sessiz geliyor. Eminim ki bir silence serisi ürünler gibi değildir. Onlar çok çok daha sessizdir. Sadece şunu da ekliyim; koltuk temizlemek için olan küçük ama mucize turbo başlık makineye ek olarak kendisi de ses çıkarıyor. Turboyu kullanırken cihazın sesi biraz daha artıyor. Ama o turbo ah o turbo :) gri koltuğum meğer siyahmış :))

  5. Makine çalışınca arkasından sıcak ve tozlu elektrik süpürgesi havasaı gelmiyor. Hani böyle hafif makine kokulu olur ya, o yok. Nötr bir hava çıkıyor.

  6. Hazne temizliği çok basit, gerçekten reklamlardaki gibi bir pıt oldu bitti. Sadece reklamlarda upuzun ve silindirik boş bir çöp kovasına boşaltıyorlar. Benim elimdeki çöp kovam silindir değil, asla da öyle bomboş olmaz. O yüzden ben haznenin ağzına bir poşet geçirip pıt açıyorum ve silkeliyorum. Ayda bir yıkama dışında bir şey yapmayın dediler (dış hazne). Bunu da ben yıkamadan nasıl olcak canım diye iyice ısrar edince sanırım beni susturmak için söylediler :) Tozu silkeledikten sonra kalan tortuları bir ıslak mendil ile alıyorum. Yıkanması gereken filtresi parçası bir şeyi yok.

  7. Dyson ile o kadar çok konuştum ve görüştüm ki, ürünü kendilerinden almam ve sorunsuz garanti sürecinden faydalanmam için bana anında bir indirim kuponu verdiler. Ürün stoğa girince mail atacaklarını belirttiler ve gerçekten de mail gelir gelmez indirim kuponunu da kullanarak ürünü temin ettim. Gerçekten çok ilgilier, çok memnun kaldım.

Artık toz alma işini de bu makine ile yaparım, çok değişik başlıklar var :)
Temizliğe heyecanlanmak genimizde var heralde.

Süreçte tavsiyede bulunan ve Dysonı öneren herkese de teşekkür ederim :)
Alacak olanlara gözüm kapalı tavsiyemdir. 2 günde testi geçti :)

Anonymus552223

Ben de ilk kez dysonla supurdugumde, simdiye kadar pislik icinde yaşiyomusum demistim:) hayirli olsun supurgeniz. Kullanimi eminim kolaydir kablolu olmasina ragmen

Anonymus552223

Ve evet dediginiz gibi toz alma islemi icin de baslik var. Hatta ben camlari bile silmeden once supuruyom silmesi cok kolay oluyo:))

Siyammm

Ben philips kullanıyorum memnunum .önerebilirim

hcerenk

Fiyatla ilgili bir sıkıntı yok aslında ama bir kerenalayim yine bı 10 yıl götürsün istiyorum.
Dyson'un kablosuz animal v8 falan gibi modellerini mi diyorsunuz?
Onların kablolu kullanımı da var mı?
Çünkü pillerin bir ömrü var ve pil değişimi 800 TL gibi bir tutardaymis şu an. Maksimum 2 sene gidiyor diyorlar pil ömrü. 2 saatte bitiyorsa şarjı bir sene sonra 1 sene iniyormus vs. Kablosuz kullanımı yok diye biliyorum, dolayısı ile pili ölünce ürün bataryası değişmedikce kullanılamıyor, diyorlar.
Siz ne kadardır kullanıyorsunuz.