Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

alarakocuk

bakınca teyit etmiş oldum. içindeki tavuk bile tavuk unuymuş ve firma tarafından da belirtilmiş. bu mama dediğim gibi fiyat nedeniyle sokak beslemelerinde kullanılan bir mama hatta alırken direkt besleme noktalarını seçip bağış da yapabiliyorsunuz. tabii tercih meselesi ama evindeki kedisine bu mamayı veren ucuz olması açısından veriyordur. https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/micho-kedi-mamasi-ve-mito-kedi-mamasi-*********/

muffincookie

Bide gerçek et yok tavuk proteini,tavuk unu var yani.Ama sakatattab yapılmıyormuş:)

muffincookie

Bide zaten sokak kedilerine alıyorum o fiyata daha iyisi yok çünki :)

alarakocuk

dediğim gibi örneğin ben gidip normalde kilosu 40-50 lira civarı olan bir şarküteri ürününün 8-9 liralık olanını almayıp iyisini alıyorsam ve yiyorsam baktığım sevdiğim kedilerime de içinde tavuk unu, yüksek tahıl ve yapay koruyucu dolu olan bir mama vermem. ama dediğim gibi tercih meselesi :)

muffincookie

Tahıloranı çoğu maya göre az.Bu fiyata daha iyisi varsa bulurmusunuz acaba :) ?
Birde firmalar bizim aldığımız etin aynısını ucuza alıyo.Tabi nd ilekıyaslanamaz bile ama bu bütçeye daha iyisinede bulamıyrum :)?

alarakocuk

tabii ki de biz de sokaktaki canlara mecburen micho veriyoruz. çünkü popülasyonları çok fazla ve diğer mamalar ekonomik olarak başa çıkmıyor ancak yavru olursa onlara yavru maması alabiliyoruz. çünkü amacımız en azından karınlarının doyması

muffincookie

Siz de mi micho eriyorsunuz sokak kedilerine ?

Zeke

Ben bahçede beslediğimiz kedilere 15 kglık reflex tavuklu-yavru kedişler için olanı almıştım.
Neredeyse her öğün yemelerine rağmen asla bıkmadan severek yiyor hepsi :) aralık ayının ortasında almıştım, şuanda çok az kaldı düşünün nasıl tükettiklerini.
Arada sırada da felix ve whiskas markalarının yaş mamalarını veriyorum. Şimdiye kadar yemedikleri olmadı, hepsini iştahla yiyorlar.
Evet pek kaliteli sayılmazlar ama sokak hayvanları için bence ideal. Sanırım yeniden reflex alacağım.

Zeke

Bu arada ********dan almıştım, fiyatı 191 tl'ydi

Zeke

Açıkçası bence de öyle ama bu fiyat aralığında ben yine de diğerlerine nazaran daha kaliteli buluyorum.
Herhangi bir sıkıntı da yaşamadık mama yüzünden. Sağlıklarında bozukluk, tüy dökme, kusma, ağız kokusu vs vs. Çok şükür olmadı :)

Bir de araştırdım satın alanların çoğu sokak hayvanları için almış ve memnuniyetsiz bir yorumla ben karşılaşmadım. O sebepten içim rahat ediyor.

Bu arada bir ara da whiskas almıştım -kuru maması- bayılıp ölüp bitip yemiyorlar onu. Yiyorlar yine ama reflex gibi süpürmüyorlar, genelde artık kalıyor.

muffincookie

Bende reflexten memnundum.Farklı mama denedim iyi gelmedi.Şimdi MyStic mamadeneyeceğiz :)

sarmanbirkedi

Muffincookie
Bence micho ve bonaciboya devam edin

muffincookie

Keşke benimkinede iyi gelseydi:(MyStic son umudum

sarmanbirkedi

Hayırlısı neyse o olsun

LadyAndCat

Muffincookie;
Bona Cibo daha önce dediğim gibi kullandım. Yiyorlar 4-5 saat sonra yine yemek istiyorlar çünkü doymuyorlar! Un oranı çok fazla.
Kedilerin şekeri yükseliyor sürekli aç geziyorlar Bona Cibo’yla ama imkânı olmayan için uygundur.
Friskies’in tadını seviyorlar tabii benim kızım gibi sebze istemeyiz diye burun kıvırmazlarsa :D
Friskies yiyince açız diye ağlamıyorlar bunu rahatça söyleyebilirim