Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

tyguler

Purina friskies kitten:
Küçükken severek yiyordu ama tüylerine iyi gelmedi.
Purina friskies adult somonlu sebzeli:
Hiç sevmedi, tiksiniyordu.
Whiskas kitten/sterilised:
Ikisine de bayılayarak yiyordu, ama tüylerine iyi gelmedi.
Proplan kitten/elegant/steril somonlj:
3 çeşidini de severek yedi, tüy sorunu devam etti.
Felicia kısır somonlu:
Proplan, whiskas kadar sevmiyor ama seviyor. Tüylerine bi etkisi olmadı.

kedilulu

Sokak Kedileri için aro mama alıyorum ama son zamanlarda eskisi gibi yememeye başladılar.Pawpaw yada Mito deneyeceğim bu yüzden.

Kendi kedime başından beri bonacibo veriyorum.İlk başta reflex veriyordum ama sıkılmaya başladı ancak tüyler dışkı vs güzeldi.Sonra bonacibo kitten aldım tüyleri kakası olması gerektiği gibi enerjisi iyiydi.Kısır mamasını pek sevmedi bende kuzulu olanı aldım şuan onu yiyor.veterinerde sorun olmaz dedi zaten.birde belirtmek isterim mamasını kırmadan yiyen kedim bonacibo kuzuluyu yedikten sonra yavaş yavaş kırmaya başladı.

dilanuzn

İlk 3 ay Royal Canin Mother&BabyCat mamasını kullandık.

Sonrasında 11. aya kadar (yani kısırlaştırılana kadar) Proplan yavru kedi mamasını kullandık.

Ama bu 11 aylık süreç esnasında kısa süreli olarak Bonacibo ile RC ve Proplan'ı karıştırarak kullandığımız oldu. Bonacibo'yu çok sevdi.

  1. aydan sonra yani son 3 aydır Reflex ile Royal Canin'i karıştırarak veriyorum. Birkaç ay sonra ND ile Reflex'i karıştırmayı düşünüyorum, bakacağız artık. Belki ND ile Bonacibo'yu karıştırırım bilemiyorum ona sonra karar veririm.

Tabi bu esnada her hafta yaş mama verdim 1 paket. Evde yapıldıkça ciğer, tavuk gibi et ürünleri de verdim. Malt macunu ve vitamin macunu da var. Arada sırada ev yapımı yoğurt da veriyorum. Benden iyi beslendiğini düşünüyorum :)

tehlikedi

proplan,hills,felicia,lavital

liawooz

Bravery sanabelle advance happycat profine primacat instinct.

Şuana kadar kullanıp memnun kaldığım mamalar bunlar.Hepsinin içeriği iyi değil ancak hepsinde taze et var ve ben bunlardan memnun kaldım.Hepsi ile ilgili yorumlarımı yazıyorum

Bravery

En memnun olduğum mamaydı.Severek yiyordu,tüyleri dışkısı,enerjisi güzeldi.O dönem kan testide yaptırmıştım değerleri normal çıkmıştı.

Sanabelle

Maddi durumum bravery mamaya yetmediği zamanlar kullandım,kedim bayıla bayıla yemiyordu ama günlük öğünü bitiyordu.Dışkıyı hafif yumuşattı onun dışında memnunum

Advance

İlk sahiplendiğim zaman kullandım.Memnundum ama içeriğinde tahıl fazla olduğu için bıraktım.

HappyCat

Yine bütçem bravey yetmediği zaman almıştım bir kez.Petshopta bi bu vardı.İçeriği her ne kadar beğenmesemde etkilerine kötü diyemem

Profine

Bütçem olmadığı zaman aldım.Tüy dökümü biraz arttı ama mevsimsel olabilir.

PrimaCat

En memnun olduklarından birisiydi.Hiç bir yan etkisi olmadı tadını en sevdiği bu mamaydı.

İnstinct

Bravey ile yaklaşık aynıydı ancak kedim tadını bravery kadar sevmedi

Sznyll

2020 nin başlığı bu neden cevap yazıyorsunuz ki ???

Ixterene

Pro plan, royal canin

duman_cat_world

Merhaba. Sırayla Royal Canin Kitten, Purina One, Felicia, Prochoice ve ND kullandık. İştahla yeme sırası ND>Royal Canin Kitten>Prochoice>Felicia>Purina One oldu. Hala ND kullanıyoruz, içeriği çok güzel ve memnunuz :))

PerihanSerhat

Ben kesinlikle Proplan kullanıyorum, çok çok nadir felicia aldığım oluyor ama artık mamalar çok pahalı oldu :( ne yapıcaz bilemiyorum.

Lufengosaurus

ben sokaktaki kediler içim reflex kullanıyorum gayet sağlıklılar

Ooer

BonaCibo
Brit Care
Hills

Bonacibo kesinlikle almayın derim çok aşırı baharatlı olduğu için büyük sağlık sorunlarına yol açabiliyor.Veteriner BonaCibo yu bıraktırıp Brit Care aldırmıştı.Ama bence Brit Care almayın.
Hills alın.Veya ND

duman_cat_world

Veterinerimizin tavsiyesiyle royal canin kitten ve advance kitten dönüşümlü kullandık yavruyken. Ardından içerik okumayi öğrendim ve N&D ocean, prime serilerini kullandik. Ondan Acana’ya geçtik indoor cat maması. Şimdi de Acana homestead harvest kullanıyoruz🥰

yaklaşık 1 yıl önce bu başlık altına yazmıştım. aradan geçen zamanda edindiğim tecrübelerimi aktarmak istiyorum. daha önceden pronature,hills,royal cannin,reflex kullandık. 7 aydır felicia kullanıyoruz. kedimiz 7 ay önce hamilelik süreci ve doğum yapana kadar reflex kullandık. açıkçası yabancı markalara çok güvenmiyorum.bu güvensizlik kendimiz için yaptığımız alışverişlerde de geçerli. yerli olması nedeniyle reflex i birkaç ay kullanmıştık fakat kedimiz o dönemlerde çok değişti,sürekli biz bişeyler yerken atlamaya başladı ve hırçınlaştı. daha sonra felicia ile tanıştık arkadaşların tavsiyesi üzerine. bu sırada kedimiz doğum yaptı 4 yavrusuyla beraber felicia 'mother&kitten paketini aldık. 2 ay kedimiz yavruları emzirirken bu mamayla beslendi ve yavrular da büyüdükçe yemeye başladılar.çok şükür yavrularımız gayet sağlıklı büyüdü. 1 yavruyla beraber anne kedimiz bizimle şu anda. diğer yavrular da maşallah iyiler arkadaşlar bakıyor. şu anda felicia kısırlaştırılmış somonlu kullanıyoruz.

sonuç olarak : Felicia mama Reflexten kat kat iyi, N&D, hills , royal cannin arası bir mama.
yabancı markalara benim gibi güvenmeyen para kazandırmak istemeyenlere Felicia tavsiye ederim.

Ben Royal kullanıyorum ama herkes proplan önermiş ona başlayacağım

FatihBzts

Advance Kitten kullanıyordum şimdi royal canin kitten kullanıyorum.