Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

muffincookie

Golosi bende almak istiyorum ama 20 kg muhafaza edemiyoruz maalesef.7.5 kg alsak kg 20 ye geliyor ve bu bütçemi aşıyor.Şuan aklıma takılan bonaciboya devam mı friskies mı ya da başka mama mı

muffincookie

@Sselin1 her kedinin daak tadı farklı demek.Sokak kedileri genelde hepsiniyiyorlar.Şu PurinaOne'ı keşke alabilsem ama...Peki sizce friskies mı bonacibo mu sokak kedileri için?

TATA4242

Friskies bana iç açıcı gelmedi,10 kg mama çok ucuz ve içerik detaylı değil.Purina sitesine girdiğim friskies dry food yazdığımda çıkan mamaların içeriklerine baktım,hepsinde yan ürün yazıyor ve bu sölediğim mamalar 1.5 kg ve site yönlendirmesiyle amozon üzerindeki fiyatı 26.55 dolar ve yan ürün yazıyor böyle düşünün.O yüzden bulaşmayın derim.

muffincookie

Galiba devam edeceğim bonaciboya.Vitamin eklemeleri vs çoğu mamadan yüksek.protein oranı Nd yetişkinden azla kitenın.Bazıları yetişkine geç dedi ama kittenda mı kalmalıyım

sarmanbirkedi

Yanlış hatırlamıyorsam bonacibo kitten yetiskinden daha ucuzdu eğer öyleyse ayrica kedileriniz büyümüş taneleri küçük gelmiyorsa besleyiciligi de daha fazla olduğundan kittena devam

sarmanbirkedi

Bir yerde okumuştum yetişkin kedilere yavru verilmesinde hiçbir sakınca olmaz sadece taneleri daha küçük olduğundan yerken zorlanabilirler

muffincookie

Kitten daha pahalı.Sadece kittenda çok daha azla vitamin var.Bir de şimdi bu kedilerin yavrusuda olur yada başka yavru gelir o zmn yetişkin yiyebilir mi bu kediler?

BalliBadem

  1. Seçenek bence

sarmanbirkedi

Kedide*

BalliBadem

Migrosta Friskies ın kaç kg boyları var yakında migros yok ondan soruyorum ona göre sonra arabayla gidip alabilirim

muffincookie

@BalliBaden hangi sie?

BalliBadem

@muffincookie ************ link bıraktım

BalliBadem

Şimdi uyguna çok mama almam daha iyi olacak friskies bitince 4 kg bonocibo alıp sonra yine kiloluk mama almayı planlıyorum

muffincookie

MyStic ile ilgili burda s-c de konuşuldu onu pek düşünmüyorum bu yüzden.Birde fazla mama alamıyorum.En fazla 10 kg.ProChoice öneriliyor.ProChoice,reflex,reflex plusu inceleyeceğim ama plus biraz pahalı.Çok teşekkürler bu arada

sarmanbirkedi

En iyisini siz bilirsiniz.Su ana kadar sıkıntı olmadıysa devam.