Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

Oske22

Şu kurutulmuş tavuk proteini, hidrolize tavuk proteini vs yazıyor da hiç çözemedim onları nasil oluyor.

muffincookie

Kurutulmuş tavuk proteini tavuk unu demekmiş.Tabi emin değilim biraz daha araştırıp yazacağım buraya

muffincookie

”kurutulmuş tavuk proteini” bu ne demek?

Tavuk unu demek.
Peki tavuk unu nedir?

Tavuk Unu

Tavuk unu, kanatlı kesimhanelerinden elde edilen kesim artıklarından baş, ayak, bağırsak, kan ve diğer iç organların rendering tesislerinde kurutulup öğütülmesiyle elde edilir. Bu karışım içine zaman zaman kuluçkahane artıkları da girebilir. Kaynak

Üşenmedim, firmayı aradım. ”Tavuk proteini yazmışsınız, bu tavuk unu değil mi?” dedim. ”Evet, tavuk unu ancak sakatat içermeyen bir tavuk unu.” dediler.

suzionline.com

*********.com için bu denmiş.mesela bonacibo kitten 3 kg 49 TL.İçerik de şu şekilde;
İÇİNDEKİLER:Kurutulmuş Tavuk Proteini (46%), Baldo Pirinç (14%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu (7%), Krill Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum

Protein % 38,00
Yağ İçeriği % 18,00
Ham Kül % 8,00
Ham Selüloz % 2,50
Omega 6 % 3,80
Omega 3 % 0,85
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin A 37500,00 IU/Kg
Vitamin D3 2250,00 IU/Kg
Vitamin E 225,00 mg/Kg
Vitamin C 38,00 mg/Kg
Taurine 2600,00 mg/Kg
Niyasin 75,00 mg/Kg
Bakır (Sülfat olarak) 18,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 95,00 mg/Kg
Çinko (Şelat olarak) 20,00 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 30,00 mg/Kg
Selenyum (Selenit olarak) 0,30 mg/Kg
DENGELİ VİTAMİN VE MİNERALLER
Metabolizmayı desteklemek ve sürekli enerji üretimini sağlamak üzere optimal düzeyde vitaminler içermektedir. İskelet yapısının güçlü ve sağlıklı oluşumu için gerekli olan temel iz mineraller, vücudun kolaylıkla absorbe edebileceği ve faydalanabileceği formdadır.
TAURİN İLAVESİ
Kusursuz bir sinir sisteminin sağlanması, kalp sağlığının korunması ve görme kabiliyetinin desteklenmesi için gerekli olan Taurin yüksek miktarda ilave edilmiştir.
BAĞIŞIKLIK DESTEĞİ
BonaCibo Kitten içeriğindeki doğal prebiyotik lifler, bağırsaklarda yararlı bakterilerin gelişimine yardımcı olarak patojenlerin zararlı etkisini azaltır, böylece bağışıklık sistemini destekler ve sindirimi optimize eder.
SAĞLIKLI SİNDİRİM SİSTEMİ
Sindirilebilirliği yüksek gıdaların, hassas bir pişirme işlemine tabi tutulması ile BonaCibo Kitten maksimum sindirimin sağlanmasını destekler.
DERİ VE TÜY SAĞLIĞI
BonaCibo Kitten, sağlıklı deri yapısını ve parlak tüylerin oluşumunu desteklemek üzere vitaminler ve amino asitlerce zenginleştirilmiş, Omega-6:Omega-3 yağ asitleri oranı dengelenmiş özel içeriğe sahiptir.

Ben BonaCibo kitten denedim ve çok memnunum.Fiyatıda çok uygun.Bence bş bakın :)
(mamada aşırı tuz yok hepsi yalan.firmadan değerleri istemiştim)

LadyAndCat

Sanırım *********’nın en başarılı maması Bona Cibo Kitten çünkü ben de bebeklerime kullanmıştım.
Memnun kalmıştım ama şimdi yetişkin mama yiyorlar.
Bona Cibo’nun yetişkinini tavsiye edemiyorum çünkü tahıl ve özellikle un, mısır oranı çok fazla.
Sadece sokaktakiler için hesaplı olduğu için önerebilirim.

muffincookie

Profine ve britcare denediniz m?

alarakocuk

whiskas ve benzeri market mamalarını verip sağlıklı olan kediler vardır elbette ama bu ileride mama kaynaklı bir rahatsızlık yaşamayacakları anlamına gelmiyor. tabii ki de iyi mama yiyen bir kedi de böbrek rahatsızlığı geçirebilir ama kötü mama yiyen kedilerde rahatsızlıklar kesinlikle daha fazla. özellikle böbrek taşı, kristalleşme gibi sık görünen rahatsızlıkları kötü mamalar %100 destekliyor

muffincookie

Merhaba yine;
Burda BonaCibo mamayı beğenen de var beğenmeye de.Sokakkedileri için mama olarak 100lerce alternatifiniz var ama gerçekte iyi olan hangisi?Mesel ben sokak kedileri için kg başı en fazla 15 TL verebiliyorum.Bu fiyata BonaCibo'dan daha iyisi varmı?Siz ne kullanıyorsunuz?Kafam gerçekten çok karışık.Elimdeki mama bitince MyStic deneyeceğim.Siz nekullanıyorsunuzbufiyatta yada sokak hayvanları için

muffincookie

Birde şuanlıkaklımda yeni mama olarak;

-MyStic
-Jungle

Seçenekleri var.Bu fiyatagüzel mama var mı?
(15TL)

muffincookie

Reflex'i bende kullanmıştım ama tahıl fazla geldi bana sanki ?

Ben Carlos paşaya çok mama aldım ama proplan dan vazgeçiremedim yavruyken proplanla beslenmiş ve ondan başka birşey yemiyor sadece 4 - 9 aylık arasında ND narlı tavuklu kullandık sonra tekrar proplan sonra advance aldım onu hiç yemedi en son true sipariş verdim onu da azar azar yedi ama trueinsinct mamayı öneririm artık proplan la devam edicez bu arada proplan kötü mama deil yani yüksek performans mamalardan

toffy_the_cat

Ben de micho ve bonacibo kullanıyorum ama sokak kedimde kusma ve öğürmeye sebep oldu.Diğer mamalarda bu durum yoktu

muffincookie

Ben de devam etmek istiyorum ama arkadaş gibi benikindede kusma ve öğürme oldu.Korkuyorum mamadan mı?Bazı yorumlardada kusuyor denilmiş.Kararsız kaldım açıkça

sarmanbirkedi

Benim kedime bir şey olmadı bilmiyorum kediden kediye degisir5

cagdan

Nutri vit plus macun, tomi ödül çubuğu, gourmet ıslak mama, royal canin ıslak mama&kitten kuru mama, hills, proplan .. ilk aklıma gelen en çok kullandıkları. Ama her mama değiştirmemde sindirim sorunumuz oluyo o yüzden marka vermym ama tekdüze devam edeceğiz.

muffincookie

Ben de gimcat vitamin kullanıyorum.Yaş mamada migrosta indirimli olunca alıyorum.Sokak hayvanları için ödüle gerek vrmıdır bide