Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

muffincookie

Bir de PURİNA'ya biri sormuş ve hayvan deneyleri mama yeniyor mu gibimiş.Tabi gerçekliğini bilemeyiz ama.Ben de hayvan deneyine KARŞIYIM.BonaCibo'nun doyuruculuğu aklıma takıldıGünde 1 kez 50-40 gr mama veriyorum.Onun da doyuruculuğu yoksa bu hayvanlar hep aç kalıyor demek.Sokak kedileri oldukları içinde gözlemlemek zor oluyor.Geçen dişi olan kusutu ama neden hala anlayamadım.Mamayı bugün sipariş edeceğim.Karar vermek zor olucak herkesin yoorumunu bekliyorum

gulatakan

sokak kedilerine once econature ya da trendlıne kullanıyorduk.dıskılarında problemlerle karsılastık.zaten ıcerıgı ıyı degıl ama severek yıyorlardı.

yavru olanlara yazın frıeskıes almıstık çok severek yedıler.kötü bir etki gormedık ama cok uzun sure de kullanmadık zaten.

bırkac aydır sokak kedılerıne los felıs kullanıyoruz.kılo aldılar cok da ıstahla yıyorlardı.sadece bırkaçı su aralar cok ıstahlı yemıyor.belkı mıcho vermeye baslayacagım sokaktakılere.

haftada bir de hem evdekılere hem sokaktakılere tavuk cıgerı ve balkabagından yas mama yapıyorum evde.

evdeki kedilerim bır ara vırbac yedıler.kakaları cok kotu kokuyordu ama sevdıler.ıcerık olarak onermem ama veterıner tavsıyeysıyle bıraz mecbur kalmıstık.

sımdı evdekı ıkısı nd kullanıyor.dısardakılerden hastalanan olursa onlara da verıyorum mamalarına karısıtırıp.dıskılamaları normal,tuylerı guzeldı daha da guzel oldu :) kesınlıkle tavsıye ederım.

bır de gecen sene goddy almıstık.aç sokak kedılerı yuzune bıle bakmadı resmen çöp olmustu.kopekler bıle zorla yemişti.kesinlikle tavsıye etmem.

sarmanbirkedi

Kusura bakmayın bütün yorumları okuyamadım ama şunu söyliyeyim. Friskieste %20 tahıl var,bonaciboda %16 pirinç var diğer tahillarin oranı yok,michodaki tahıl oranı sitede yazmıyor ama firmaya mail attım %15 pirinç %8 mısır var bilginize
Bir de kedim micho yiyor tek sıkıntı doymuyor günde 85 gr veriyorum bir türlü doyuramiyorum.Mama değiştirmek dışında ne yapabilirim.Simdiden teşekkürler

BalliBadem

10 kg friskies almak istiyorum ama internetten almak istemiyorum son kullanım tarihi yakın gelebilir sizin önerdiğiniz alabileceğim bi site var mı

sarmanbirkedi

LadyAndCat
Sarmanım erkek ve çok hareketli evimizin önünde çok büyük bir bahçe var .Şöyle soyleyim normal bir ev kedisinden 2 kat daha hareketli yani iciniz rahat olabilir o konuda .Mamanin arkasinda yazan değerler ev kedisi için diye 20 gr arttirdim

sarmanbirkedi

LadyAndCat
Ayrıca mamadaki un oranı ne oluyor anlamadim
bilgi alabilir miyim

Sselin1

REFLEX: Tecrubesiz oldugum zamanlarda kullanmistim bir zarari olmadi ama severek yemediler. Tüy dökülmesini etkilemedi
PROFİNE: Daha cok sevmislerdi yine olumsuzluk yasamadim fiyatina gore icerigi de gayet iyiydi simdi daha pahali tabi. bu mamayi gecen ay tekrar aldim asla yemediler ve mamada cok sertti kirarken zorlandi kedim

PRO PLAN: Bir yil kadar kullandim bir sorun yasamadim ozellikle disi kedim bayagi seviyordu

BRIT CARE: Yediler ama sevmeyerek biraz ac kaldilar :) bu mamada cok sertti erkek kedimde yeni yaralar cikti zaten alerjisi olan bir kediydi ama olmayan yaralari olustu tamamiyle benim kedimin suçu
N&D TAHILLI: severek yediler Bir sorun yaşamadim ama tüy dökülmesine iyi gelmedi.

N&D TAHILSIZ: bu zamana kadar En cok sevdikleri mama ringa balilkli mama diyebilirim ya da brit care den sonra aldigim icin bana oyle geldi bilmyorum.:)

ACANA. Tavukluydu Hic sevmediler yarisindan fazlasini sokak kedilerine verdim onlar cok sevdi tabi kalanini param bosa gitmesin diye zorla yedirdim :) burada garip bir durum yasadim mamaya baglamak dogru mi bilmyorum kedimin idrarinda bir damla kan gordum 2 kere Felicia ile yakin zamanda kullandim ve yas mamayi alerjiden dolayi azaltmistm oyuzden hangi mama sebep oldu bilmiyorum 2 mamayi da direk kestim.

FELICIA. Kisa bir sure kullandim yememezlik yapmadilar sokak kedileri cok sevdi ama dedigim sebepten uzun sure kullanamadim.

BRIT: Yemediler.

HAPPYCAT: Geyik etlisini kullandim. Bu mamayi seven kediye denk gelmedim sokak kedileri bile pek sevmedi.

HILLS: Orta lezzetli oyle tahmin ediyorum tüy dökümünü azatlmadi.

MATISSE: memnun kaldik diyebilirim ama tüyler döküldü

PURINA ONE: bu mamayi severek yediler ve tüy dökülmesini asiri derecede azaltti. Ayrica diskilarinin yapisi cok degisik oldu dışkı gibi degil daha güzel görünuyordu.:)
FRISKIES KITTEN: kimse yemedi

BalliBadem

@sarmanbirkedi tavuk taşlık ve ciğer alın yarım kg paketleri 2.5-3 tl kadar bunları haşlayın az suda yarı çiğ yarı pişmiş başka bi tencerede 1-2 avuç pirinç yapın 1 tane havuç yada başka bi sebze katın pişirmeden hepsini robotta çekin günlük porsiyonlara bölüp buzluğa atın günlük yada gün aşırı verin hem çok sağlıklı hemde doyurur

TATA4242

Bütçenize göre en uygun fiyatlı mama,Golosi ama 20 kg alırsanız.Saklama kaplarında bayatlamadan muhafaza edebilirsiniz.

BalliBadem

%20 et o fiyata süper zaten günlük ev yapımı yaş mama ile et ihtiyacını karşılıyor gayet yani badem gibi beslenen kediler için bu fiyata süper matisse de bile %25-30 kadar

BalliBadem

@LadyAndCat ben o kadar pirinç koymuyorum arkadaşın kedisi doymadığı için o şekilde önerdim

muffincookie

@LadyAndCat.BonaCibo kg si 16 TL.Bu fiyatlara daha iyi mama öneriniz var mı?Aç kalıyorlar dotmuyorlae dediniz ama ne kadar veriyordunuz?

lwb

  1. mamanın içeriğinde nerdeyse tahıldan başka birşey yok, ilk iki ondan daha iyi

muffincookie

@BalliBadem benide gaza getirdiniz şimdi :) BonaCibo'dan friskies a mı geçsem diye.Ben önce migrostan 300 gr dnemek için alacağım

https://www.mamafabrikasi.com/index.php?route=product/product&product_id=2200&gclid=Cj0KCQiA4NTxBRDxARIsAHyp6gAtFesVDVE7eZ70IHHGHy17qbwo-igjJfz6DTOkkp6oiQusee2pK50aAg16EALw_wcB

En ucuz burada var.***,hepsibueada,************ gibi sitelerde 150 TL

BalliBadem

Sanırım bu linktekini alıcam içime sindi ilk defa bi çılgınlık yapıp kiloluk mama alıcam hadi bakalım normalde bonocibo alıcaktım ama doyurucu değilmiş o yüzden geri friskies almaya karar verdim uzun zamadır düşünüyordum bu markayı et oranı %20 ise çok iyi