Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

ygiz_mrtt

Orijen, N&D, Bravery, Matisse, 1 yaşından sonra da Royal Canin Siamese kullanmayı düşünüyorum.

ygiz_mrtt

Protein ve içerik açısından iyi bir mama sonuçta whiskas gibi markalara mama bile denemez. Ama bir N&D gibi bir marka mı, hayır. Ancak veterinerim tarafından güvenle tavsiye edilmiş bir mama. İçindeki etten dolayı isteyerek yiyordu bu yüzden arada bir öğün fazla veriyordum kaçamak olsun diye

sarmanbirkedi

Muffincookie
Ben kedime daha önce aynen micho bonacibo karışık verdim hiç sıkıntı yaratmadi ama her kedi de aynı sonucu verir mi bilmem.Ayrıca bonacibo daha lezzetli eğer onu yiyip michoyu birakirlarsa ayri ayri verirsiniz

muffincookie

@sarmanbirkedi tşkle öncelikle.Peki sizce karışık verilmesi mi daha uygun ayrı mı?Çok sordum ama :)

sarmanbirkedi

Kedide*

muffincookie

Merhaba öncelikle.Acaba mamaya kg başı kaç TL verebilirsiniz?Mesela profine kgsi 25 brit premium 20 TL.Alabiliyorsanız profine öneririm.ÖzellikleEğer profine alamazsanız brit :)

Oske22

Az önce baktım, açık olarak bile 50 lira civarında ???? bayadır mama arayışı icindeyim ama en uygunu ve zararsızı felicia gibi geldi. Kendim zaten veteriner önerisi ile evde yogurt, peynir, et vs gibi ek gıdalar veriyorum, yas mama da alıyorum. Ama yine de hala zayıf. Reflex'e devam edeceğim kisirlastirana kadar, 4 ay sonra falan yani. Felicia'nin kısır mamasını alirim belki. Aslında gönlüm matisse'den yana ama bütçem diğerlerinden :( felica hakkında bilgisi olan cevaplarsa cok guzel olur

muffincookie

https://www.akakce.com/siparis/?p=622787331&ref=844&gclid=Cj0KCQiAsvTxBRDkARIsAH4W_j-SXMJj9iFYFaeU-kFiPuaP7WpibhYGKw_-JGmd4cEhSHETAD-3oP8aAuOJEALw_wcB

Kg si 18.5 TL britin kittenının

https://m.********.com/profine/kitten-cat-food-10kgcndst10pk-p-2315544?boutiqueId=316784&gclid=Cj0KCQiAsvTxBRDkARIsAH4W_j9RBF

Buda profine kitten kgsi 25 TL.

muffincookie

Bir de @Oske22 bonacibo ya da bakın isterseniz.Benim kedilerine çok iyi geldi :)

Sselin1

Felicia mama icin firmaya mail atmiştım arayarak dönüş yaptilar kimyasal koruyucu icermedigini dogal yollarla korundugunu söylemislerdi. En azindan bu yönden diger ucuz mamalardan ayrilabilir. Ben kisa bir süre kisir somonlu kullandim etkileri hakkinda bir sey diyemem ama kullananlar genelde memnun hangi kediye verdiysem yedi. reflexten sonra kediniz severek yiyecektir. Eger kediniz zayifsa kisir yerine yetiskin mamasi kullansaniz daha iyi olur felicia kisir mamasinin degerleri cok dusuk çünkü. Dediginiz gibi evde kendiniz tavuk, yogurt, yumurta vererek mamanin eksikliklerini kapatirsiniz. Zaten sadece kuru mamayla beslememek lazim. Imkaniniz oldugunda da matisseye gecersiniz :)

muffincookie

Ne demek :)

muffincookie

İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Kuzu Proteini (%27), Hidrolize Kuzu Proteini (%22) Baldo Pirinç (%16), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü , Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Kittendan tek farkı mısır olması sanırım.Bence reflexyen vs iyi biiçerik.Ama denemediğim için bişe demeyeceğim :)
Michosipariş ettim yarın alıcam sokaktakilere.Umutluyum ama bakalım.Onun da içeriği ;

İÇİNDEKİLER:Kurutulmuş Tavuk Proteini (%37), Baldo Pirinç, Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%6), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler.
(ÜRÜNLERİMİZDE DOMUZ ETİ VE TÜREVLERİ BULUNMAMAKTADIR)

Türkiye'nin en çok satan kedi maması Micho, en başarılı ve en popüler mamalarımızdan biridir.Bu başarı, kedileri son derece cezbeden, mamanın tazeliğinden ve yüksek tavuk içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Micho, iyi bir vücut kondisyonu sağlamak ve tüm besinsel gereksinimleri fazlasıyla karşılamaküzere tüm yetişkin kediler için formüle edilmiştir. Aynı zamanda, sağlıklı sinir sistemi gelişimi sağlamak için esansiyel bir besin olan taurin oranı arttırılmıştır.

Tüy yumaklarının atılımını kolaylaştırmak için gerekli selüloz değerlerine sahiptir.

Taş ve kristal oluşumu gibi üriner sistem ile ilgili oluşabilecek problemlerin, riskini azaltmak için,pH ve mineral içeriğinin dengelemesine hassasiyetle özen gösterilmiştir.

Kalsiyum, Fosfor ve Magnezyum seviyeleri, kemik ve dişlerin güçlü gelişimini desteklemek, idrar yolları ve böbrek sorunlarını engellemek üzere mükemmel bir şekilde ayarlanmıştır.

Micho, içeriği ile Avrupa'da kesinlikle süper premium olarak sınıflandırılabilir, fiyatı ise,doğrudan satış avantajı sayesinde muadili olan diğer mamaların çok altındadır.

Micho paketleri, mamamın tazeliğini maksimum düzeyde koruma amaçlı seçilmiştir. Vakumlama sistemi ile paketin içerisindeki hava alındıktan sonra ısıl işlem ile paket ağzı kapatılmakta ve her kullanımdan sonramamanın hava ile temasını kesebilmek için fermuar sistemi kullanılmaktadır.

Her defasında, paketin içerisinden mamayı aldıktan sonra,paketin içerisindeki havayı çıkartarak fermuarı kapamanız, mamanın tazeliğini daha uzun süre korumanızı sağlayacaktır.

alarakocuk

2 kedim var. market mamalarından kesinlikle uzak duruyorum çünkü içerikleri gerçekten çok kötü. kendim bile içinde ne olduğu belli olmayan salam sosis vb. ürünleri yemezken onlara da öyle mama vermemeyi tercih ediyorum. kullandığım mamalara gelecek okursak

  1. ProPlan tavuklu yavru kedi maması: kullanırken memnundum ancak araştırdığımda ve içeriğine baktığımda almayı bıraktım ve Sanabelle kitten aldım, araştırınca Alman markası ve iyi mamalar arasında olduğunu gördüm ancak tuvaletlerinin kokusu aşırı değişti kötüleşti ve bıraktım. daha sonra N&D kitten vermeye başladım. bir süre verdim; dişi kedime çok iyi geldi ancak erkek kedimin tüyleri mahvoldu. tüyleri dik dik oldu ve aşırı tüy dökmeye başladı. bu sorunların tavuklu mamadan kaynaklandığını da düşünmeye başladım çünkü bazı kedilere ağır gelebiliyor. 1 hafta önce erkek kedimi kısırlaştırdım ve hala mama arayışındayım. N&D’nin içeriği iyi ancak tüy konusunda biraz çekincelerim olduğu için şimdilik ProPlan kısır kediler için somonlu ve ton balıklı mamasını veriyorum. özellikle yabancı mama içerik sitelerden araştırdığıma göre Royal Canin, ProPlan ve hatta Hill’s bile düşük kaliteli mamalar bu yüzden ProPlan aldım. dişi kedime ise hala N&D kitten devam ediyorum çünkü daha 7 aylık. Erkek kedim için hala mama arayışındayım. Orijen, Acana ve instinct gerçekten iyi içerikli mamalar ama kısır kedi için ayrıca mamaları yok ve düşünce olarak aktif kediler için mama üretiyorlar yani benim erkek kedime ağır gelir çünkü çok hareketli değil. bu nedenle de ya N&D kısır mama deneyeceğim ya başka iyi içerikli kısır mama bulacağım. bulamazsam ya da N&D yine aynı tüy problemi yaparsa mecburen proplan kullanacağım

alarakocuk

britcare’i de dün gördüm iyi mamalar arasında içerik bakımından onu da dememeyi düşünüyorum

muffincookie

@alarakocuk
Micho neden yerlerde sürünüyor?15 kgsi130 oldu bu arada.
Sadece merak ettim?Neden yerlerde sürünüyor?Bence hem taze,güvenilir,ekonomik ve reflexten iyi :)