Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

Catloveerr

Ayrıca şunu eklemek istiyorum. Purina hayvanlar üzerinde deney yapan bir marka. Birileri doysun diye birileri acı çekiyor. Her alanda deney yapan markaları kullanmamak en iyisi. Yine de tercih size kalmış. Bilmeyenler araştırabilir.

Anonymus552223

En başta iştahsiz kediydi, royal caninden baska birsey yemiyordu. Sonra buyuyunce cok uzun yillar reflex kullandim. Genç kedilere ne verirseniz verin yariyor gibi, ama sorunlar yaşlaninca çikiyor. Mamadan mi bilmiyorum kedimde tuylerde yapişlanma ve kepek olunca (6 yasinda iken) kaliteli mama arayişina gectim, önce brit care kullandim. 7 kiloydu galiba mama 2 ay dayanmadi bile. biraz duzeldi tuyleri ama tam duzelmedi. Sonra 4 5 ay nd kullandim. 2x10 kilo. Tuyleri bayagi duzeldi başta sonra eski haline dondu.. stres yaşadi sanirim o siralar mamadan kaynakli olmayabilir. Ndye tekrar param yetmedigi için bir sure 10 15 kg kadar felicia kullandim. Tuyleri iyiydi. Surekli tüy uzeri de gidiyorum ama başka ölçut yok maalesef. Bi de kaka sertligi var. Kalitali mamalarda kakası taş gibi sert olmazken kalitesizlerde sert oluyor. Şuan son olarak mystic aldim 15 kg. Sokak kedilerine de enjoy kullaniyorum surekli. Topaç gibiler masallah

royal canin kullanıyordu kedim ilk geldiğinde. evi değişti bi de mama üzüntüsü yaşamasın diye uzun süre devam ettim. hiç memnun değildim. içerik de bilmiyordum o zaman. tüyleri mat ve çok dökülüyordu.

proplan kısır balıklı kullandım kısa bir süre. memnuniyet yaşayacak kadar uzun değildi. Hills önermişti veteriner. hills balıklı kullandım. memnundum ama içerik olayını öğrendim ve bıraktım.

ND tavuklu narlı kısır kullanıyorum neredeyse 1 senedir. memnunum. şu sıra çok tüy dökmeye başladı tekrar. belki tavuğun uzun süre kullanımıdır diye düşündüm. 800 gramlık purina one balıklı aldım şimdi onu kullanıyorum 3 gündür.

lwb

Kedimi en fazla 1 günlükken buldum
Beapher süt tozu kullandım
2 aylıkken bir kaç haftalık kedi boyutundaydı, gelişemedi ama kuru mama yiyebilecek durumdaydı.
İlk önce royal canin yaş maması verdik yedi, daha sonra royal canin mother&babycat verdik ve hızla gelişmeye başladı, bir ay kadar kullandıktan sonra royal canin growth kullandık, o da çok iyi geldi kedim yaşıtlarının boyutuna ulaştı.
Mera kitten kullandık bir süre sonra da
Kısırlaştırdıktan sonra nd kısır maması,bütçeme göre de proplan kısır somonlu.
Ndnin bir kaç çeşidinden sonra da kuzulu az tahıllıya devam ediyoruz

ozzy35

içlerinde petcurean go en iyisiydi tüy dökümünü durdurmuştu artık yok Türkiyede
purina beyond'tahılsız ve ucuz ama Türkiyede yok
digerleri birbirinin aynısı

BalliBadem

Yazım hataları için kusura bakmayın hızlı yazdım

Mimmo

Pawpaw ve enjoy (tavuklu) sokak kedileri için bayılıyor lar. Yetiştiremiyorum. Gönül ister daha iyilerini almak ama maalesef. Ama yaş mama yapıyorum evde hem kızıma hem sakoktakilere bayılıyor lar. Hiç bir sorun da yaşamadım. Evdeki kızıma da şu an fitmin kullanıyorum. Hill's almıştım tüy problemi yaşadık. Biraz büyüsün nd düşünüyorum. Fitmin beter kokuyor. Ama ağız kokusu yapmıyor ilk yediğinde oluyor sonra koku yok. Yaş mama tarifi isterseniz de verebilirim.

sarmanbirkedi

Çok güzel bir başlık açan kisiye teşekkürler.Ben de iki mama kullandım yaziyim.
Bonacibo yetişkin kuzu etli:Çok faydalı geldi,kedimin tüyleri parladı ve dökülme nerdeyse sıfır,kilo aldı ve yüzü bayağı tonton oldu ayrıca çok da lezzetli kedim bayila bayila yedi
Micho : Bonacibodan sonra kullandım,dökülme yüzde beş artti ve deride kepeklenmeyle bolgesel tüy dökümü oluştu.Taneleri çok büyük kedim yerken zorlanıyor neredeyse köpek maması boyutunda .Lezeeti yine cok iyi kedim bayıla bayıla yiyor.
Özet:Bu fiyata en iyileri bunlar,öneririm

ozzy35

petcurean go proplan n&d purina beyond.acana.orijen bozita kullandıklarım

BalliBadem

Sırasıyla şunları kullandım;
Happycat (yavrular için mavi paket 4 kg) güzeldi ama apzı ağır kokuyordu
Happycat minkas(1 kg) öncekiyle aynı ikiside tavukluydu
Reflex tavuklu (2 kg) ağız kokusunu geçirdi o kadar
Pawpaw gurme (5 kg civarı) bunu biri vermilti bi kısmını sokaktakiler yedi bi kısmını badem 7-8 kg vermişlerdi güzeldi
Rexy gurme (500 gr kadar) tadını sevdi pawpawla aynı
Bilmediğim bi açık mama kgsu 30 tl balıklı kalp şeklinde dedem almıştı 2 kg mama normalde 1 ay yeterjen bu 2 haftada bitmişti
New cat adault tavuklu(2.5-3 kg) şu an bunu yiyor 5 kg aldım sokaktakiler ve badem yedi son yarım kg var taneleri büyük başka sorunu yok
Hiç bi mamada sorun yaşamadım

LadyAndCat

Bugüne kadar kullandığım kedi mamaları:
14 günlük bebeklerime Beaphar ve Gimcat süt tozu kullandım.
Çok memnun kaldım bebeklerimiz kocaman oldular:))
45 günlükken yaş mamaya geçiş yaparken biberondan Whiskas Junior kullandık. Hiçbir sorun yaşamadık.
50 günlükken de Bona Cibo Kitten mamaya geçtik.
Hiçbir mama sorunu yaşamadık!!!
Sonra denediğim diğer mamalar bu şekildeydi ;
Uygun fiyatlıdan pahalıya sıralıyorum:
Purina Friskies; Whiskas ; Purina One; Purina Pro Plan.
Şükürler olsun sağlıklı kedilerim var!
Not: Lütfen Whiskas hakkındaki kötü düşüncelerinizi kendinize saklayın çünkü biliyorum. Herkes kötü şey yazıyor :))

Catloveerr

Kedimi ilk sahiplendiğimde maması bonaciboydu dışkısı aşırı kokuyodu hemen temizlenmesi gerekiyodu yoksa kuma geçiyodu kokusu. Ve dışkısı çok sertti. Tüyleri kötüydü ve zayıftı ilk geldiği günden fotosu var hatta gören herkes diyor bu o olamaz. Ve bonacibo isteyerek yemiyodu paketi ilk açtığımda yoğun kokusuna gelip yiyordu onun dışında iştahlı değildi. @ladyandcat dediği gibi yiyorlar ama doyurucu değil. Ondan sonra golosiye geçtim çok uzun süre kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Ama sevmişti yemesi gerektiği kadar yiyordu. Daha sonra matisseye geçtik çok seviyor ve dışkısı sert değil kumunu bazen bir gün boyunca temizlemiyorum yine de kokmuyor. Yemesi gerektiğinden fazla yediği için tuvalete de çok gidiyor ama koku olmuyor. Matisseye geçtikten sonra bi ara güzel kilo almıştı sonra tekrar zayıfladı. (arada başka mama kullandım çünkü)
Sokak kedileri için petshoptan krax kedi maması alıyorum severek yiyorlar. Onun dışında trendline kullandım uzun süre. Çok iştahlı yiyorlardı ben de seviniyordum fakat gelen son iki paketi başta severek yiyip sonra yemeyi bıraktılar nedenini bilmiyorum. Havalar soğuyunca kediler de azaldı onun da etkisi var biraz. Enjoy hiç sevmemişlerdi kabın yarısı kalıyordu ama besleme yapan bir çok kişi kullanıyor ve onların beslediği kediler seviyor. Michoyu çok severek yemişlerdi. Şu an mito veriyorum onu da severek yiyorlar. Başka da kullandığım varsa şu an hatırlamıyorum petshoptan aldığım mamaların bazılarını çok severek yiyorlar.

LadyAndCat

Friskies’deki %4 et oranı taneciklerin içindeki et oranı.
Bende ambalajı var üzerinde paketin %20’sinde et olduğu belirtiliyor.
Fotoğraf nasıl ekleniyor ?
Ekleyebilsem ekliycem :))
Dediğim gibi içinde un yok bu gerçekten iyi !

muffincookie

Purina One'ı bende merak ediyorum.Helişmeleri yazarsınız:))

Catloveerr

Bonacibo kullanırken yetişkin kuzu etli olanı alıyorduk kısır erkek olduğu için yetişkin mamasının zararı olacağını düşündüm kısır mamaya geçecektim sonra mamayı değiştirdim zaten. Tabağı hep doluydu bitirdikçe koyuyorduk ama yine de kilo almıyordu yetişkin mamasıyla bile