Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

muffincookie

Çok çok sağolun.Birazdan alacağım mamayı

muffincookie

Yine merhaba.*********a da micho var bide.sizce 1.5×2 bonacibo kşttendan iki tane (6kg) mi alayım yoksa 1.5×2 bonacibo+3×2 micho mu alayım?

muffincookie

Fikir için sağolun.Yanş hem micho em BonaCibo alcm yarın

muffincookie

Dimi?:)

sarmanbirkedi

Bence de 2.secenek hem karıştırarak verirsiniz lezzet çeşitliliği olur

muffincookie

Peki karıştırarak vermek zaarlı mı?Sürekli karıştırarak vermek?Yoksa bir 2kg micho bir 1.5 kg bonacibo diye mi gitmeliyim

muffincookie

Peki Bravery mama hakkında yorumunuz nedir?

muffincookie

Çok sağolun.Sanırım ilk başta sadece micho vericem.Sonra karıştırıp.Duruma göre seçerim sağolun.

muffincookie

Başka arkadaşlarda bekliyorum.Herkes yazsın ki çeşitlilik olsun :)

Htcozlp

Proplan yetişkin kedi maması kullandım.Açik olarak satın alıyordum ama internette daha uygun alacağımı gördüm ve Nd ye geçtim. tavuklu narlısını ve kuzu etlisini denedik.Kuzu etliyi severek yedi,kilo aldı,tavuklusunu da öyle fakat şuan aldığım tavuklu mamayı yemiyor.Yeni gelen yavru kedime de nd tavuklu aldım çok severek yedi.fakat büyük kedim için mama araştırıyorum..fakat denemek için 1 kilo bile alamıyorum çöp olabilir,her mamayı yemiyor.advance in yüzüne bakmadı,felicia denedim onu da sevmedi daha önce.iki kedi oldukları için daha uygun mama bulmaya çalışıyorum

Kevserhaksever

7 aylık erkek kedime 5 farklı mama denedim,

Felicia : kedimi ilk bulduğumda veteriner 1bucuk aylık olunca tamam dedi kuru mama verelim aldık gayet iyi hiç bir sıkıntı yaşamadık tüyleri güzeldi kakası normaldi hali vakti yerinde bir bebekti. Ve gelişimi çok hızlıydı.

Hills : sonra yaklaşık 3 aylıkken hills mama aldım 1 ay kadar onu kullandım ama kakası bir türlü normal olmadı tüyleri yine güzeldi gelişim olarakta çok bir fark hatırlamıyorum.

Friskies : hills kullandıktan sonra migrosta görüp aldım dedim bi deneyelim belki bu olur ama yok allahım, evet deli gibi kutuya saldırdı ama tüy dökmeye başladı ve kakası aşırı yumuşak ve kokulu oldu.

Felicia : sonra 4 aylıkken tekrar felicia kullandım ta ki kedim 6 aylık olup mantar olana kadar..

Royal Canin ( hipoalerjenik) : veterinerimiz mantar için veterinerden temin edilecek mamayı verdi aman allahım dedim kaka yumuşak ama asla kokmuyor gelişim desen felica sagolsun 6bucuk aylik 4 kilo, tüyler muazzam dökülmesi azaldı sonra 1 ay kadar onu kullandık ve dedim ben pro plan denicem..

Pro Plan : Bizim veteriner asla normal mama vermiyor hep veterinerde satılan mamalar :) mamayı hala kullanıyorum 1 ay olucak nerdeyse kedim çok severek yiyor tüyleri biraz dökülüyor ama yumuşacık ve bu mamaya geçtiğim an royal caninde geçmeyen yumuşak kaka sorunu direk geçti kakası çok hafif ilk yapınca bir kokuyor ama dışardan odaya girildiğinde koku falan yok ortada. 2 hafta sonra kısırlaştırcaz ve muhtemelen bu mamanın ya da royal canin kısır mamasını kullanıcam.

Kevserhaksever

Duzeltme bu mamayi 2 haftadir kullanıyorum:))

dilaraxx

purina friskes ve purina proplan

Oske22

Ben ilk bir petshoptan oradaki adamın önerisiyle reflex kitten aldım. 2 aylikti şuan 6 aylik olmak üzere. İlk kedi tecrübem olduğu icin pek bilemiyorum ama tüyleri cok dökülüyor gibi kucağıma geldiğinde tüyleri üzerimden arindiramiyorum. Kakasi kötü kokuyor ama kaka zaten kötü kokmaz mi ki? Ağzı da kokuyor bu arada. Zayıf, kilo almıyor. Cok hareketli ama ondan mı bilmiyorum. Herhangi bir sağlık sorunu olmadi simdiye kadar. Bir iki kez felicia kitten aldim. Onu da yedi, herhangi bir değişiklik olmadi. Hemen hemen aynılar sanirsam. Cok pahalı mamalara gücüm yetmediği için şimdilik reflex kitten kullanıyorum. Veterinere sordum herhangi kötü bir şey demedi. Devamı etmeli miyim?

Oske22

Teşekkür ederim, ben denemek amaçlı 1 veya 2 kiloluklarin fiyatina baktim. Tabi 10-15 kg alınca daha ucuza geliyor. Kedim 1 ayda 1 kg mamayı anca yiyor. 8 kg 8 ay gider bize. Mamanin bayatlama ihtimali de var. Brit uygunmuş içeriği de bu şekilde;

İçindekiler: Tavuk 40% (Tavuk eti unu 22%, Kurutulmuş tavuk 18%), pirinç, tavuk yağı, mısır, somon sosu 4%, tavuk ciğeri sosu 2%, somon yağı 1%, sarımsaklı maya, kurutulmuş şeker pancarı posası, kurutulmuş karahindiba 0,25%, prebiotikler, yukka şidigera, meyve ve şifalı bitkiler( biberiye, karanfil, narenciye, zerdeçal) 60 mg/kg

Reflex'in de bu böyle
İçerik : İşlenmiş Hayvansal Protein, Buğday, Mısır, Hayvansal Yağ, Mısır Gluteni, Pirinç, Ciğer Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin, MOS (Mannan Oligo Sakkarit), Beta-Glukan, Yuka, Kuilaya.

Sanirim brit daha iyi gibi.