Sinekliğe Tırmanan Kedi

Kuzucansu44

Ben 3,5 ay önce bir kedi sahiplendim. Sonra kediyi annemlere verdim,şuan annemlerde kalıyor. Annemlerin evinde sineklik var ama Mia sürekli sinekliğe tırmanıyor, balkondakine ve pencerelerdekine. Tırmandıkça sineklik açılmaya başlıyor. Bu alışkanlığından nasıl vazgeçer? Daha önce kedisi böyle yapan varmı?

18 CEVAP

Bizimkinin eskiden sürekli yaptığı bir hareketti. Sinekliğe tırmanınca siz onun hareketine tepki olarak gider sinekliği açarsanız (ben de açıyordum). Sinekliği açtırmak istediği her zaman direk sinekliğe tırmanır. Bu hareketinin sinekliği açtırmayacağını anlaması biraz uzun sürebilir. Sinekliğe tırmandığı her sefer sabredip inmesini bekleyin. Aradan biraz zaman geçtikten sonra. Kapıyı açın. 1,2 hafta denemeden sonra o hareketiyle sinekliğin açılmayacağını anlıyorlar. Benim kedi artık sinekliğe tırmanmak yerine kibarca dokunuyor yada oturup saatlerce dışarıyı izliyor. Ben tırmanma olayından bu şekilde kurtuldum. Öncesinde iş artık zıvanadan çıkmıştı. Evdeki iki telin birisi boydan yırtıldı. Diğeri de delik deşik olmuştu. Ama bir kaç denemesinden sonra vazgeçti. Geceleri ben uyurken gizlice tırmanıyorsa orasını bilemem ama.
:D

Cansumuezza

Bu alışkanlık büyüyünce sıkıntı olur. Celik sineklik yaptırabilirseniz güvenli olur

Cansumuezza

Sinekliği yirtiyorlar cok basit bir şekilde hemde

bbeyzvv

burnuna vurun dedim ama linçlenmeyelim şimdi vurur gibi dokunun

Kaçmasından korkuyorsanız. Tırmanma olayını çözdükten sonra. En sağlıklısı balkona birlikte çıkmak. Çünkü dışarıdaki kuş seslerine ve en ufak dahi sineğe çıldırıyorlar. Yanında olsanız bile bir anda fırlayıp elinizden kaçabilir. Dahada kötüsü aşağı atladıktan sonra bunu alışkanlık haline getirebilir eve geri gelsede sürekli aşağı atlamaya çalışır. Ona o fırsatı vermeyin. Bizim komşunun kedisi günde iki sefer 2. kattan atlayıp geri girerdi apartmana. 9 canı falanda yok bunların bu arada sanırsın ölümsüz. En sonunda kedi kaybolmuştu bu arada.

Uzun bir tasma alırsınız uzunluğu en fazla kafasını kaldırıp aşağı bakacağı kadar ayarlarsanız. Tasmayı sağlam bir yere bağlayıp balkonda bırakabilirsiniz. Bu arada en sağlam olanları göğüs tasması.

Kuzucansu44

Zaten göğüs tasması alacağım. Diğer kedilerimde kullandığımın aynısından alırım

Ebrarh

bizimki sinekliğin altından kafasını sokup çıkıveriyo yazın çok sıcaklar gelince napcaz bilmiyom kapı pencere açmayıp :( pencerelere ağ taktırmayı düşünüyoruz

bbeyzvv

her yaptığında sert sesle kızıp burnuna vurun ve sinekliğe onun kokusunj sevmediği şeyler sürün

Oske22

Turunçgilleri sevmiyorlar mesela. Portakallı limonlu falan bir şeyler sikabilirsiniz tırmandığı yere

Siyammm

Burnuna vurmanız aranızdaki bağı zedeler kolonya sürün sinekliğe

gamzenoel

arkadaşımın kedisi bu şekilde düşüp öldü malesef ki sineklik kapalı dursun diye başka destek olacak şeyler de yapmışlardı. çok dikkatli olun derim.

Cansumuezza

Büyüyünce kesmekte işe yaramıyor maalesef :(

Kuzucansu44

Balkonda filan birşey olmazda dışarı kaçarsa diye korkuyorum. Kuşlara zaafı var:)

Kuzucansu44

Mia zaten annemlerin kucağında balkona çıkıyor. Ama sadece kucakta çıkıyor, kısırlaştırdıktan sonra onu dışarıda gezdirmeye başlayacağız. O zaman balkonda tasmayla durur diye düşünüyorum. Ama kısırlaştırana kadar kucakta çıkıyor balkona