Kedimin Bacaginda Kanama

sekerkom

kedim hava çok sicak olduğu için bazen balkonda uyuyordu ben de kapatmadi balkonun kapısını dün aksam balkondan düşmüş ve yan binanın bahçesine geçmiş sabah evde bulamayınca aramaya başladım ve orada buldum ayağı yaralanmıştı hafif kanıyor ama elletmiyor temizlemeye çalışıyorum. üstüne de basmıyor. düştüğünde olduğunu düşünmüyorum sanki çizilmiş gibi, o yüzden kırık değil diye umut ediyorum. küçük bir ilçede yaşıyorum ve burada hiç düzgün bir veteriner yok. şuan için ilk müdahalede neler yapabilirim. kanaması sızıntı gibi yoğun değil ama durdurmayı başaramadım çünkü iki bacağının arasında gibi ulaşılabilir bir yerde değil. kendisi de temizleyemiyor pek ayağını oynatmak istemiyor gibi üstüne de basmıyor zaten. lütfen yardımcı olun birkaç gün dinlensin en kotu merkeze götürürüm oradaki bir veterinere. ama şu anlık neler yapabilirim?

14 CEVAP

Ozge00

Patileri cok hassas mudahele edilmesi lazim. Kanamasi cok zor durur. Bir sey sarin. Ic kanama olabilir,kirik cikik olabilir,damakta kanama olabilir. Bunlar sizin cok anlayabileceginiz seyler degil. Ic kanama ignesi yapilmasi lazim hemen

sekerkom

patisinde hiç bir şey yok bacağında hafif bir kanama var kırık çıkık umarım yoktur :( uyuyor, pek bir şey yemiyor su içiyor daha çok ve kendisi temizlemeye çalışıyor. ben de bir şeyler sarmak istedim ama dokundurmuyor. biraz daha sakinleşmesini bekliyorum. merkeze de uzağız.... umarım kırık çıkık yoktur

Ozge00

Yurumesi nasil? Agiz burun kulakta kan var mi? Damagina bakin damak yarilmasi olabiliyor?

Ozge00

24 ssat cok onemli. cok mu yuksekti dustugu yer

sekerkom

yok Allah'a şükür yüksek değil. 1. kat gibi. Damağında bir şey yok, ağız burun kulakta da hiç bir şeyi yok şükür. dediğim gibi yürürken de o yaralı bacağını basmıyor ama tuvalet ihtiyacını falan giderdi. sadece orada kanaması var hafif bir şekilde böyle kan akmiyor yerler kan falan olmadı. sızıntı gibi. acıdığı için basmıyor olabilir mi yoksa kırık çıkık mıdır orasını bilmiyorum :( çok teşekkür ederim size de

sekerkom

sabah 5 gibi buldum, gece 3 gibi düşmüş olabilir. 24 saat gozlemleyeyim. inşallah daha iyi olur. sabaha göre çok daha sakin ama :((

Ozge00

Iyi safra patlama riski kalmamis. Sukur. Cok yuksek degilmis ama dikkat edin tel yaptirin. Kisa mesafe dususlerde birden dustukleri icin kendilerini koruyamiyorlar. Atlayip evden de kacabilir. Dikkatli olun

Ozge00

Ic kanama varsa siz anlayamazsiniz ama. Bence goturum veterinere ignesini yapsinlar hem bacagina bakarlar. Cikik falan ise bir sey yaparlar

sekerkom

evet erkek kedi ve 10 aylık kısır da değil evden kaçmasından da korkuyorum aslında haklısınız. götürmek en doğrusu olacaktır zaten yarayı da temizletmedi

Ozge00

Kisirlastirma da lazim yasi gelmis. Erkekler surekli kizginlikta oluyormus. Yani surekli bir disari cikma,balkondan pencereden atlama, evdr bagirma, koltuklara esyalara tecavuz durumu olacaktir

Linsenpai

Bi daha balkona bırakmazsnız umarım

sekerkom

evet öyle bağırması falan yoktu çok şükür ama balkondan düştü mü bilerek mi atladı meçhul gerçekten... kızgınlık sebepli de olabilir dediğiniz gibi

Linsenpai

Camlara ve balkona önlem alın lütfen

Yzymr

Ankarada hangi ilçedesiniz? Çoğu ilçede birden fazla veteriner var. Kesinlikle veterinere götürmelisiniz. Ayrıca cam/balkon dikkat etmeniz, önlem almanız lazım kızgınlık dönemimde çok daha fazla yaşanacaktır bu atlama durumları.