İlacı Nasıl Yutturacağım

blackwomen

Yavru kediye veterinerin verdiği ilacı bir türlü yutturamadık bunun bi yöntemi var mı ağzına koyuyorum geri çıkartıyo bir de grip olduğu için burnu kızarmış, tahriş olmuş ne yapabilirim

12 CEVAP

ZehraBulutt

Ezilmesinde sakınca yoksa ezip yaş mamaya karıştırabilirsiniz ama ağır kokulu bir mama olsun ki ilacın kokusu gelmesin fazla. İllaki yutması gerekse, başını yukarı kaldırıp ilacı ağzının en gerisine koyun, sonra hemen ağzını kapatıp boğazına masaj yapın yutmasını sağlamak için. Youtube'da videolar var bu konuyla ilgili ama deneyimsizseniz kedi de huysuzsa epey zor olabilir yutturmak.

Bir yöntem daha söyleyeyim belki işe yarar. Ezme yaş mamayı misket köfte gibi yuvarlayıp hapı içine gizleyin, küçük olsun ama köfteniz bir lokmalık. Kötü kokmayan bir hapsa üzerine malt sürmek de işe yarayabilir.

Ozge00

Hapsa eger onu ezip yas mamanin icine koyuyoruz biz. Farketmeden yiyor

Gelyahron

Hap, film tablet mi?

NidaE

Inatci degilse dilinin arka tarafina koyup agzini kapayip yutturabilirsiniz ama inatciysa ve bu yontemle bile tukuruyorsa ağzını yanlardan açıp tek parmaginizla boğazına doğru itin istemsiz yutuyor

Gelyahron

Eczaneden boş kapsül alabilirsiniz. Hapın üzeri muhtemelen film kaplı. Yani bağırsakta çözülmesi gerekiyor. Hapı ezip, üzerindeki ince filmi ayırıp kapsülün içine doldurun. Kediniz hiçbir şekilde ilacin tadını almaz bu şekilde mamaya karıştırıp yutturabilirisiniz

sforselin

Hekimimiz şu plastik aletlerden kullanıyor. En kötü ihtimalle ondan alabilirsiniz. Ama bence çubuk ödül mamalarının içine sıkıştırarak çok rahat verebilirsiniz. Çiğnemeden yutuyorlar zaten.

Asliszgn

Boğazına doğru arkaya ilacı iterek sonrasında boynunu okşarsanız kolayca yutuyor ben bu şekilde yapıyorum veterinerlerde bu şekilde yutturuyor

Kerevit

Kedilere hap yutturma videoları var onları izleyin. Ben bu şekilde başarılı olmuştum. Dilinin arka tarafına itip ağzını kaptmak zorundasınız

blackwomen

Çokk inatçı

blackwomen

Evet tablet

blackwomen

Teşekkür ederim yardımlarınız için inşallah bugün yutar

blackwomen

Hallettim :) hapı ağzına koyup parmağımla ittirdim sonra ağzını kapatınca zaten refleks olarak yuttu