Brit Care Premium Mama Hakkında

kedisvr

Brit premium tavuklu yavru kedi maması (8 kg lık) kullanmakta olan veya daha önce kullanıp memnun kalan var mı. Birde ***********.com ************.com dan mama alınabilir mi. Taze olmazsa diye çekiniyorum almaya. Daha önce bu sitelerden mama alan varsa yardımcı olursa sevinirim.

33 CEVAP

yasement

Konuyu hatirliyorum sonrasinda iyi mama degil gibi yorumlar varsa okumadim ancak birkac aydir burdayim, genelde bir markayi sanki rakip marka calisaniymis gibi israrla kotuleyen arkadaslarin agzi sut kokuyor. Petlebide bir yas siniri var ancak kimlik kontrolu vs olmadigi icin 18 uzeri bir yas bilgisi girip kullanabiliyor arkadaslarimiz. Benim bi problemim yok kimseyle ama kullandiklari mama ile nesiller buyutmus gibi yazilar yazanlara cok itibar etmeyiniz.

patili

purina prolanla aynı. içeriğinde gdo barındırıyor. gdo'lu bir ürünü ben kızıma dener miyim sence? belli başlı mamalar var. bu sitede bu forumda çok konuşuldu bunlar. eski konulara gidersen birçok mama hakkındaki deneyimlerimi araştırmalarımı detaylı yazılarımı bulursun. 14 15 yaşında çocukların, bu mama kötü demesi seni rahatsız etmiyorsa (ki tahminen sen de çocuksun) o yoldan devam et. ben senin evine gelip kedin için harika bir hayat hazırlayamam. kendin yapıp kendin başarıcaksın bunu. ucuz mama sorup durdugun için senin işini kolaylaştırmak için en uygun fiyatlı mamalar arasında EN SAĞLIKLILARI bu iki marka dedim. Purinayı ASLA kedime sunmayacağım için denedin mi diye soramazsın. çünkü denemem. ÇÜNKÜ GDOlu. Birçok veterinerden daha fazla bilgiye ve tecrübeye sahibim. Mama satmak pazarlamak için "şu şu mamalar iyi" diyen veterinerlere sırf veterinerlerlik fakültesinden mezun oldular diye güvenmem. Gdonun ne demek oldugunu araştırmalısın eüer bilgin yoksa. Britcare mama da evet kullanıyorum. premium olanı da aynı markanın bir alt segmenti. yani içimde tahıl da var.

ursaminor

Bir mamanın kötü olup olmadığını bilmek için illa ki kullanmaya gerek yok ki. hiç uyuşturucu kullanmadan kötü olduğunu nasıl bilebilirsiniz demek gibi bir şey bu yahu.
Siz burada soru soruyorsunuz ya, buradaki kişiler o soruları ya daha önceden sormuş, ya araştırmış ya da denemiş oluyorlar. Yardımlaşma üzerine kurulu yani işler.

Siz, mamanın içeriğine baktığınızda zaten ilk 5 içerikten en az 3 tanesi etten oluşmuyorsa (et ürünü, yan ürün, proteini vs. değil diret et, tavuk eti, balık eti vs.) zaten o mama kötüdür. Kimse de iyi diyemez çıkıp. İsterse ordinaryus prof. veteriner olsun. Ya çıkarı vardır ya da bilmeden ezbere konuşmuştur.
Al buyur veterinerin iyi dediği içerik. Ara tara zor buldum. Gizli bilgi sanki pehhh
İlk beşe bakalım:
Tavuk yan ürünleri (yani kemik, ibik, tüy, göz filan ama et değil kesinlikle), mısır gluteni, bira mayası, soya unu, karışık tokoferollerle korunmuş hayvan yağı,
buğday unu, balık unu, hayvan ciğeri aroması, kurutulmuş maya, kalsiyum karbonat vs. vs.

See all ingredients
Chicken by-product meal, corn gluten meal, brewers rice, soy flour, animal fat preserved with mixed-tocopherols, wheat flour, fish meal, animal liver flavor, dried yeast, calcium carbonate, turkey by-product meal, phosphoric acid, salt, choline chloride, taurine, zinc sulfate, ferrous sulfate, potassium chloride, manganese sulfate, Vitamin E supplement, niacin, Vitamin A supplement, calcium pantothenate, thiamine mononitrate, copper sulfate, Red 40, riboflavin supplement, Vitamin B-12 supplement, pyridoxine hydrochloride, folic acid, Vitamin D-3 supplement, calcium iodate, biotin, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), sodium selenite.

Etten eser yok içinde. Hangi veteriner dediyse bunu, gitsin kendi yesin.

ursaminor

Ppurina cat chow bilmemne bu yazdığım bu arada. Konuyu da anlamadım kim kime bidilemiş filan.

patili

ursaminor yine uğraşmış yazmışsın. ben artık yoruldum laf anlatmaktan. hem yardım ediyoruz hem üstüne azar yiyoruz. saçma :))))

reyyan eheheh

georgestaub

dün konu açtım iyi mama değilmiş bende almayı düşünüyordum vaz geçtim orijen, acana, n&d iyi diyorlar.

yasement

Ayni seyden bahsediyoruz hepimiz sanirim. Kotu yaziyorlar ama hic kullanmamis oluyorlar. Yas ortalamasi dusuk zaten burda, kotu yazanlar ne kadar kullanmis olabilirler. Ne gormus gecirmisler de brit gibi bi markaya sey atiyorlar. Neyse.

patili

işin garibi 2mizde brit premium önermişiz. biri gelmiş o mama ÇOK KÖTÜ yazmış. kız orda fikrini değiştirmiş :))

yasement

Evet gördüm.d

georgestaub

@yasement

beni kastettiysen ben brit care kötülemedim baktığımda hatta güzel bile geldi fakat forumda yazılanlara baktığımda güzel değil yazmışlar bende denemediğim için böyle yazdım arkadaşa şahsen kedime orijen alacam

Ben daha once cat chowu kullandım 15 kilo bitirdik ama bence cokta iyi degil tüylerinde cok sertleşme ve dökülme oldu cok aşırı dokulme yanı brit care de kullanmıstım ama en memnun kaldıgım mama advance kedim cok seviyor hiç bi olumsuz yanınıda görmedim şuanda kısır kediler için olanını kullanıyoruz kedim cok daha fazla su içmeye basladı mamayla alakalımıdır bilmiyorum ama bence oyle

patili

daha kötü britten. en temizi sen ucuz vr güzel bir mama olan matisse al. çünkü yorumlardakş herkesin yorumunu fazla ciddiye alıyosun. tanımadıgın için haliyle. o yüzeen matisse temiz içerikli tahıllı ve ucuz bir mama. ama nd firmasının üretimi o da. kilosu 15 20 tl.ye denk geliyor. 2 kg 35 40 tl civarı.

yasement

Patili ile telepati kurabiliyoruz ♡

yasement

Bağlantı (Link) açıklamasını girin kedisvr :D bak burda diye linki atayım dedim, zaten senle konuşmuş direkt sana brit önermiş :D

Reyyanhan

Yıldızlarda kayar durmaz yerinde.