Hamster Kokuyormuş

Lunasibirya

arkadaşlar kuzenim hamster besliyormuş odasında oraysa gittik bügün odası okadar kötü kokuyorduki hamsterdan geliyordu o koku hamsterina çok güzel bakmış talaşı tertemiz herşeyi temiz fakat okadar ağır kokuyorduki camı açsa bile koku gitmiyordu yani benim annemde bunu görünce sude ben hamster almam dedi çok kokuyor annecim dedi ve jako papağanı alalım dedi hamster alsam bu sefer o kokarsa annem istemicek yavrucak ortada kalıcak jako papağanımı almalıyım veya muhabbet kuşu

16 CEVAP

betulaltundal

Guinea pigler o kadar pahalı değil biraz daha araştırırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum.
Jako papağanlarına o parayı verince masrafı bitmiyor bakımı, ilgisi ve kaplayacağı alan gerçekten sorun.
Hamster ben de besledim ama bu derece rahatsız edici bir kokusu olmamıştı hiçbir zaman. Yine de biraz koku oluyor tabii.
Ben kuşlara üzülüyorum kafeslerin içerisinde çok sıkılıyorlar, arada bir salabilecek misiniz evin içerisine kedi köpek var evde diyorsunuz :(
Belki akvaryum kurmayı düşünebilirsiniz çok huzur veriyor bakımı da kolay ben çok seviyorum.

bolt

Jaga papağanları ında fiyatı çok pahalı oluyor gerçekten para verip almayı mi düşünüyorsunuz 2000tl Çivril oluyor fiyatları

dollfacepersian

Hamster yerine gine pig düşünebilirsiniz bence. Koku olayını hiç duymadım onlarda ve idrarlarını belli bir yere alıştırmak mümkünmüş. Kuş olarak joko papağanı gerçekten pahalı oluyor ve çok özel hayvanlar. Dünyanın en iyi konuşan papağanlarından biri Alex adında jako papağanıymış ve 100 kelime biliyor ve cümle kurabiliyormuş. Ölmeden önce sahibini son sözü"İyi birisin,seni seviyorum" olmuş.
Jako haricinde sultan papağanları da güzel konuşabiliyor. Konuşup konuşamaması önemli değil ise cennet papağanları çok tatlı oluyor ve nadir konuşuyorlar. Hepsi özellikle jako çok ilgi isteyen hayvanlar,bolca ilgi verebileceksiniz sahiplenin lütfen:)

Lunasibirya

Guina pig e 200tl dedi :| hakı papağanı almıyım bence evet çok ilgi istiyorlar şimdi ona bakamıcam yazık olcak 2 kedi 3 köpek var ☺️ Muhabbet kuşu nasıl olur

Lunasibirya

Jako papağanı

Lunasibirya

Aaa ama kuzenimin hamster ı isal olmuştu ondan olabilirmii

Lunasibirya

Kokusu

Lunasibirya

Tabiki kuşu salıcam :)) ben eskiden muhabbet kuşu baktım kocaman papağan kafesi almıştım ona kafesin kapağı hep açık oluyordu istediği zaman çıkıyordu tabi sonra yaşlanıp öldü:((( 5.30 yaşında öldü

Lunasibirya

Guineq pigler ne kadar

dollfacepersian

Hamster isal olduğu için o kadar dayanılmaz kokuyor olabilir,gine pig fiyatlarını bilmiyorum ama ücretsiz sahiplenebilirsiniz. Buraya ve pet arkadaşa ve diğer sahiplendirme yapan yerlere bakabilirsiniz. Muhabbet kuşu da olabilir tabi

Lunasibirya

Tamam gine pig olur anneme ve babama sordum fiyatı uygun Antalya'da terra city diye biryer var ben orda oturduğum için onun alt katında pet shop var oraya sordum 200 tl dedi çarşıya indim 50 tl dedi

Lunasibirya

Peki onu akvaryuma koyabilirmiyim

dollfacepersian

Kediniz olduğu için bence en iyisi akvaryum veya teranyum:)

KedimVar

Guinea Pig mi almaya karar verdiniz. Ben de muhabbet kuşu diyecektim çok tatlı oluyorlar ne yesem istiyor benim oğlum çok da geveze. Guinea Pig bakmadım ama tavşan gibi bir bakımı var yani geniş alan lazım altındaki talaşı değiştir vs derken bana biraz yorucu geliyordu ama siz Guinea Pig i tavşandan farklı olarak tuvalet eğitimi verebilirsiniz. Bu da işinizi çok kolaylaştırır ayrıca otur gel parti ver dön gibi eğitimler de verebilirsiniz uğraşarak. Keşke ben de alabilseydik Guinea Pig :(( ama o kadar Zaman ayırabileceğimi düşünmüyorum. :))

Lunasibirya

Evet muh. Kuşları çok tatlı oluyorlar benimde zeytin diye oğlum vardı konuşuyordu annecik, bebeğim, canım , kuzum