Havlama Problemi

Nur2323

  • Merhaba arkadaşlar benim 1yasinda dişi terrier cinsi köpegim var apartmandan inerken özellikle aşırı bir havlamasi var engel olamiyorum aslında çok uysal ev ortamında kimseye saldirmiyor ama dışarı çıkacağı zaman apartmanı inletiyor komşularda bundan çok rahatsız susturmak için ağzını kapatınca elimi ısırıyor elimden geleni yapıyorum ama olmuyor havlama konusunda uysallaştiramiyorum lütfen yardım ederseniz sevinirim ACİLLL ..

11 CEVAP

dollfacepersian

Ağızlık takmanın olumlu ve iyi bir yöntem olmadığını düşünüyorum. Konu hakkında Kral köpek ailesine mesaj atabilir ve arayabilirsiniz
Köpekleri pozitif eğitim ile eğitmek konusunda çok iyiler.

akitalove

Ayni sorun bendede var benim de maltesem var sizinki evde sorun yaşatiyor mu

akitalove

Tek kalinca

dollfacepersian

Kral Köpek Ailesi iletişim adresleri http://www.kralailesi.com/iletisim/

Nur2323

Tek kalması zaten ayrı bir sorun kapıyı çeker çekmez ulumaya başlıyor aşağı inince tum mahalleden sesi duyuluyor ben agızlık almaya karar verdim kapının çıkışına kadar en azından havlaması durur bu yüzden gezdirmek bile istemiyorum şilayı zaten belli bir süre sonra gözü korkar havlamaz diye düşünüyorum

efruzg

Bu cinslerde genelde havlama sorunu sık sık görünüyor . Tek kalmayı çok sevmezler evde iceye baktığım dönemlerde evde tek kalınca havlama sorunu bizdede vardı cıktığımızda havlardı bir süre sonra susardı. Apartmanda havlama huyu hiç yoktu dışarı çıktığını anladığı için.belkide köpeğiniizi apartman içinde rahatsız eden birşey vardır size birşey anlatmak istiyordur bilemiyorum ama sus komutunu öğretmeye çalışabilirsiniz sustuğu zaman yanınızda ödül maması bulundurun ve verin birkaç tekrar ile öğrenecektir çok akıllılar. Bir diğer diyeceğim şey ise yüksek sesle havladığında bağırmak yerine dikkatini dağıtacak şeyler yapmak daha iyi yöntemdir.

Nur2323

Cok tesekkurler

Cotontzu_Siri

Bence direkt cesar'a sor. Insta: cesarsway

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Bildiğim kadarıyla ünlü kişilerin hesaplarını başkaları yönetiyor ve cevap vereceklerini sanmıyorum. Ben Jackson galaxy ye ursa ve pufy nin ilişkisi hakkında soru sormayı düşünüyordum. Bu yüzden sormadım

Cotontzu_Siri

Teşekkürler. Ben de sormam o zaman ;)

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
En azından Türkiye'de köpekler hakkında soru sorabileceğiniz profesyonel insanlar var. Kediler hakkında Türkiye de kimse yok. Ursaminor söylemeseydi,şimdi mesaj galaxy ye atmış gelmeyecek cevabı bekliyor olacaktım:(