Galiba Kedimin Canı Sıkılıyor

Benim1kedimvar

Belki dışarıda gezdirsem mutlu olur diye düşünüyorum ama dışarı çıkmaktan korkuyor . Aklıma daha fazla oyuncak fikri gelmiyor zaten yapsamda öyle deliler gibi oynamıyor . Enerjisini atamadığını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım ?

6 CEVAP

sezind

Lazerle veya iple oynatıyor musunuz? Genelde kediler bu ikisine dayanamazlar. Eğer dışarı çıkmaktan korkuyorsa bence çıkartıp da strese sokmayın. Bir de dışarı alışırsa kapı önünde hep miyavlayabilir. Kendi oyun düzeninizi oluşturun mesela 5-6 tane karton kutuyu kimisini yan yana kimini üst üste koyun. Karton kutuların ortasından büyüklü küçüklü yuvarlak delikler açın. O deliklerden pipet, ip tarzı kedinizin dikkatini çekecek şeyleri sokup hareket ettirin. Benimkiler deliriyorlar öyle şeylere.

Benim1kedimvar

Lazerle oynatmıyorum zararlı demişlerdi . Iple oynatıyorum ama hemen sıkılıyor . Kutuyu deneyebilirim

efruzg

Ben kutuları denedim hep yırttı etrafa dağıttı eğer benim için sorun olmaz derseniz kutu fikri iyi. Veya o tarz oyun evi alabilirsiniz. Ben araştırma içerisindeyim bulabilirsem alacağım

Benim1kedimvar

Aa evet onu unuttum. Kedim kutulari parcaliyo

efruzg

Benimkide ilk başlarda çok güzel oynadı daha sonra yanlız kaldıkça hep parçalıyordu birkaç kere topladım etraftan parçaları ama kötü olmuştu geçenlerde attım :)

sebii

Kutulara kullanmadığınız tişörtlerden geçirirseniz eger yırtmayacak ve içine girip oynayacaktır benim kedilerim de buna bayılıyor.