Kedi Kusması

Mariana

Kedim tedaviye rağmen aynı şekilde kusmaya devam ediyor :( küçük bir yerde oturuyorum kısıtlı imkanlar var. Kedime birşey olcak diye çok korkuyorum :( ne yapabilirim? :(

12 CEVAP

busrasari

çok geçmiş olsun umarım hemen iyileşir

busrasari

benim kedimde kusuyordu böğürüyordu çok kötü maamasını ve tuvaletını hergun temızlemeye başladım macun aldım yedırıyorum şu an çok şükür iyi tuvaletını ne sıklıkla temızlıyorsunuz

busrasari

ne tedavisi oldu vet. bişi demedimi bu durumuna :(

Mariana

cok tesekkur ederim umarim dahada kotu olmadan iyilesir

Icerigi et olan mamalar kullanin.

Mariana

Hergün bir kere yapıyor. Su içiyor mama yiyor 12 saat geçince katı bir şekilde kusuyor :( malt aldım ama kötü gelir belki diye bir iki kere verdim

Mariana

enfeksiyon dedi sadece :(

Ne enfeksiyonu olmus?tedavi uygulamadi mi?

Mariana

simdi baska bir veterinere goturdum kedimi eve daha yeni geldik verdigim mamadan kaynakli oldugunu yanlis besledigimi soyledi cuma gunu tekrar goturcem. yeni mama aldim veterinerin onerisine gore ins bir daha kusmaz iyi olur kizim

Hangi mamayi kullaniyorsunuz?

Mama kaynakli olmasi ve enfeksiyon kaynakli olmasi cok ayri seyler hayret verici dogrusu biri enfeksiyon biri mama diyor iyi ki yanlis tedavi uygulanmadi.
Hangi mamayi kullaniyorsunuz?
Ishal var mi?
Atesi var mi?

Mariana

purina friskies tavuklu yavru kediler icin olanindan kullaniyordum veteriner bana hills science plan hairball control almami soyledi bende aldim biraz koydum yedi sevmez diye korktum. kedim baslarda sivi sekilde kusuyordu daha sonra kati bir sekilde kusmaya basladi ama ishal hic olmadi ateside 39,5 falan cikmisti olculdugunde, ilk tedavisinde Globfel-4 (serum) ve antibiyotik yapti ve 5 gun boyunca sabah aksam agiz yoluyla vermem icin streptocidi diye toz bir ilaç verdi o gun yapilan seylerden sonra kedim bir daha kusmadi bir hafta gecti yine kati kati kusmaya basladi ilk doktor kontrolunde kediniz olebilir tedavi edilmezse demisti ondan korktugumdan birde baska yere gideyim dedim durumu anlattim yapilan islemlerin oldugu belgeyi gosterdim ve bana kediniz saglikli sadece siz nasil besliyorsunuz anlatin dedi ve yanlis besledigimi soyledi. kedimde oyle durgunluk falan yoktu gayet yemek yiyor su iciyor tuvaletini yapiyordu ama kusmasi kotuydu