3,5 Aylık Kedim Şu Sıralarda Isırmaya Başladı Nasıl Eğitebilirim?

keremcavuss

3,5 aylık kedim şu sıralarda ısırmaya başladı nasıl eğitebilirim?

11 CEVAP

keremcavuss

çok teşekkür ederi miniğimize yardımcı olduğunuz için :-)

Ssenaa51

Hem ısırıp hem tirmalama mı ?yoksa sadece ısırma mı?

keremcavuss

sadece ısırıyor

Eger caninizi acitacak sekilde issiriyorsa sizi issirinca yanindan gidin sakinlesince tekrar yanina gidin ama yok oyun olarak issiriyor diyorsaniz baska oyuncaklar verin musade etmeyin issirmasina sonra huy olur.

paticulo

dişleri kaşınıyor yüksek ihtimal dişlerini kaşıyabileceği oyuncaklar verin sizi ısırdığı zaman

keremcavuss

genelde yüzümü ısırıyor fazla acıtmıyor ama yüzümde bazı izler oluşuyor ama canımı acıtmak için yapmadığını biliyorum ayrıca kendisinin birsürü oyuncağı var sadece beni sevdiği için sürekli oyun istiyor ben başka birşey yaparken ilgilenemiyorum o zaman yüzümü , kulağımı , brunumu ısırıyor.

Ssenaa51

Bence hayır komutu hakkında bi video izleyin :)) çünkü büyüdükçe gerçekten acitabilir (bizimki 6-7 aylık gerçekten acıtıyor) hayir komutunu öğretmeye çalışın :)

Ssenaa51

Ama belki büyüdükçe unutur :) daha küçük :)

joeythecat

Benim kedim de 3 aylık ve aynı şekilde oyun için ısırma durumu onda da var. Ben ısırdığı zamanlarda 'şşşt' diyerek onu alıp kendimden uzak bi yere koymaya başladım bir süre önce (yatağımda ısırıyorsa yataktan aşağı indirmek gibi mesela). Yaklaşık üç haftadır bunu yapıyorum, şimdilerde ısırdığında şşşt dedikten sonra elimi yalamaya başladı. Bi süre yaladıktan sonra tekrar ısırıyor tabi ama daha az ve acısız bi hal almaya başladı. Yakın zaman içinde ısırmanın ardından gelen yalama eylemini ödül maması ile destekleyeceğim. Umarım size de bir fikir olur bunlar :)

emreovec

Isırma ve hatta tırmalama durumu çok olasıdır. Çünkü kardeşleri olsa aynı şekilde onlarla oynayacaklar. Siz mümkün olduğunca onu ele değil de, oyuncaklara yönlendirin. Yaşı geldiğinde çok büyük ihtimalle bu huyu geçecektir.

Friolero

Benim kedim de öyleydi. Şimdi 8 aylık bıraktı o huyunu