150 Tl'ye Kısırlaştırma

Arkadaşlar 2 tane erkek kedim var. Şu an 8 aylıklar ve 1 ay sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum. Aslında fikrim 1 yaşına gelmelerini beklemekti fakat idrarlarında çok yoğun bir koku oluşmaya başladı ve bu koku eve de sindi ne yaparsam yapıyım kurtulamıyorum. Üstelik asabi bir hale geldiler ve devamlı birbirleriyle atışıyorlar uyumadıkları zamanlarda. Veterine ikisini toplam 300 TL'ye kısırlaştırabileceğini söyledi. Bana bu rakam düşük geldi açıkçası çünkü baktığım alt sınır ücreti erkek kedilerde 250 TL. Bu durum da beni tedirgin etti. Piyasa fiyatından düşük olmasına çok şaşırdım. Üstelik daha yeni gitmeye başladığımız biri kendisi. Sizce güvenmeli miyim? Fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

20 CEVAP

SelinTuksal

Benim evdeki kedilerimi kısırlaştırırsam 2000 tl olacak demekki... Evde her gün bütün kızlar toplandık şarkısını söylüyorum evde şuan 7 kız olduğumuz için (2 sini sahiplendireceğiz 5 kız kalacağız) ama bu kısırlaştırma ücreti biraz beni çökertecek sanırım :D

SelinTuksal

Minikpatileraskina
Siz ne diyosunuz evde kişi başına iki kedi düşüyodu cumartesiye kadar :D bi de ben bi ara bi golden sahiplenecektim annem "eğer eve köpek getirirseniz ben taşınıyorum" dediği için iptal oldu :D

Detaylı bir araştırma ile bu kısırlaştırma evresini halledeceğim :D hepinize teşekkür ederim yeniden.
Bu arada @SelinTuksal yanıtınız beni gülümsetti evde büyük bir kedi kolonisi oluşmaması için kısırlaştırmanız lazım aksi halde evi onlara devredip kendiniz bir otele yerleşmek zorunda kalabilirsiniz :D :D

@SelinTuksal Ahahahah her eve 1 kedi diye bir slogan vardı bir aralar siz her bireye 2 kedi olarak uyarlamışsınız :D Ama olsun yaşasın(çok) kedili ev! :D

deniz_berkan

öyle bir rakam yok. erkek kedi 2018 fiyatı 400 tl dişi kedi 500 tl. bu rakamların içersinde 3 günlük antibiyotik tedavisi var ( serumlar dahil ). egerki 250 gibi rakam verilirse ilaçsız halidir o ve daha fazla rakam cıkarırlar karsınıza. zaten olması gereken 400 tl içerisnde ilaçlarla beraber olması.

deniz_berkan

tabiki olması gereken tedavi süreci budur , verilen antibiyotik iğneler sürecin hızlanması klasik iyileşmesi için , serumda ise bağışıklık düşüşü yaşanmaması için vitaminler falan oluyor . ben kedime 3 gün seruma götürdüm ve 3 serumdan sonra iğne antibiyotik vurdular . 1 hafta oldu dikişleri alındı.

kedilimadam

Ben 250 TLye kısırlaştırdım bütün ilaç tedavileri dahil olarak.Veteriner ile detaylı görüşüp verdiği fiyata nelerin dahil olduğunu iyice öğrenmenizi öneririm. Ama bazı veterinerler gerçekten uygun fiyat verebiliyorlar. Ben birkaç gün önce dişi bir sokak kedisini 275 TLye kısırlaştırdım mesela.

SimbaMia

Ben yarın dişi kedimi ameliyata götüreceğim. 500lira herşey dahil. Veterinerimizden çok memnunum.

deniz_berkan

hele birde allah korusun benimki gibi corona cıkarsa 1,220 tl ye cıktık veterinerden biz :)

SelinTuksal

YAŞASIN!! :D :D

eltarcin

Selin şu acılı, üzüntülü anımda bile beni gülümsetmeyi becerdin :)

SelinTuksal

ne mutlu bana :)

SimbaMia

Harikasınız, belki veteriner hekiminiz de indirim yapabilir diye düşünüyorum.

nyancat

Her veteriner farklı fiyat veriyor güvenmiyorsanız yaptırmayın bence

İlaçlar konusunda herhangi bir fikrim yoktu fakat izmir için baktığımda 250 TL yazıyordu. Demek ki ilaçsız fiyat bu. Veterinerimiz ilaçlardan da söz etmedi bize. Bu ilaçlar her zaman şart olan ilaçlar mı yoksa bir takım iltihap gibi problemler oluşursa mı gerekiyor?