Parazit Asisi Kedi İcn

Hilakyol

Oncelikle ilginiz icin sag olun !
Kedime ne sıklıkla parazit aşısi yaptirmam gerekiyor ic ve dis ? Kac ay sonra yeniden asi icin goturmeliyim? Ne kadar sure gecikirse pire bit yada ic parazit olusur ?

18 CEVAP

Feronia

Alternatif. Mamaya maydanoz koyuyorum ve iki ayda bir bir öğününe bir çay kaşığı bitkisel karışım ekliyorum.

Feronia

Aşı yaptırınca bana para verseler ben yine kızımı kanser etmem. Anlamayacaksınız, biliyorum...

Feronia

Bebeklik aşıları var. Daha önceki cevabımda yazdığım düzeni okumadınız galiba :D Üzülüyorum hayvanlara.

Reyaura

Dış paraziti 3 iç paraziti 2 ayda bir yaptiriyorum. Ilk aşılamada karma1 karma2 ve kuduz yaptirin . Bidahaki sene sadece karma ve kuduz senede bir tekrar. Disariya çıkıyorsa mantar yaptirin çıkıyorsa gerek yok . Illa bit pire olusucak diye birşey yok . Ben %50 sirke %50 suyla tuykerini sildim ilk eve aldigim zaman 1 kac gün sonrada vete gittik zaten :)

Feronia

Hiç yaptırmıyorum.

zeynepgurgen

Parazit ilaçları bizlere söylendiği gibi 2-3 ay korumaz. Eğer varsa var olanları öldürür.

edy

okuduk hanımefendi.hayvan bakmak demek yemek su vermek demek değildir belediyeler bile sokak canlarını aşılamaya çalışıyo evinizde öptüğünüz hayvanınızıda bi zahnet aşılatmak en doğru karar

Feronia

Arada bariz bir fark var. Onlar gerekli bir şeyi anlamsız bir bahaneyle reddediyor, ben gereksiz bir şeyi gerçek bir bahaneyle reddediyorum.

Hilakyol

Benim islerim dolayisiyla 5 6 ay gecikti ic dis parazit bir sorun cikar mi

ozgesahinn

İç ve dış parazit aşıları hem kedinizi hem sizi koruyor bu yüzden yaptırmanız önemli. Ben dış paraziti kaşındığını gördüğüm zaman yaptırıyorum bazen uzun süre bi sorun olmuyor bazen bahçeye çıktığında erken olabiliyor duruma göre bakmak daha mantıklı diye düşünüyorum. İç parazit ölüme kadar götürebilir ve o zamana kadar pek belli olmayabilir onu da aksatmamaya dikkat etmek gerek

Marlo

Ferıonia hiç yaptırmadıgınızı yazmışsınız..gereksizmi ?? Altaernatif bişeymi yapıyosunuz??

Dışarı çıkmıyorsa ve sıklıkla et, tavuk gibi yiyecekler vermiyorsanız 6-7 ayda bir iç dış yaptırmanız gerekir

Masisko10

Ben aşı yerine 4 ayda bir hap veriyorum

pisicikpisicik

3 ayda bir pire damlası ve iç parazit iğnesi yapılmalı

edy

bi hayvan ister sadece ev hayvanı olsun ister sokağa çıksın her türlü aşılarını olup iç dış parazit ilaçlarının yapılması şarttır.hiç bişey olmasa elinizden üstünüzden ayakkabınızdan her türlü şey geçebilir dışarıdaki hayvanlarda her türlü hastalık olabilir lütfen aksatmayın