2 Kedim Var Küçük Olan Büyük Kedimin Mamasını Yiyor

mert4507

Evde 2 kedim var biri büyük biri küçük küçük olan çok mama yiyor büyük kedime koyduğum kabdaki mamayı da yiyor büyük olan yiyemiyor şaşırdım ne yapıcam

5 CEVAP

eltarcin

Aman diyeyim mama miktarını arttırmayın. Maazallah obez falan olur kedicik. (Tabii gramajına dikkat edin. Belki az veriyor da olabilirsiniz) Küçük kedinize "hayır" komutunu öğretebilirsiniz. Veya her yaptığında düdük/zil gibi bir şeyi öttürürseniz, kediler yüksek sesten hoşlanmayacağı için yapmayı belki bırakabilir. (Asla kesin konuşmam. Her kedide farklı oluyor) Başka bir ihtimal olarak; Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Besin değerleri az geliyor ve doyurmuyor olabilir.

Feronia

Öğünleri ayrı odalarda verir ve bitene kadar kapıyı açmazsanız yiyemez.

Mia2017

Küçük kedinize biraz daha fazla mama verebilirsiniz yada mama verirken farklı yerlerde verebilirsiniz

mert4507

Sanabelle kullanmıyorum kısırlaştırılmış olandan zaten küçük kedim karnı şiş veteriner bir şey yok dedi ben göz kararı koyuyorum bitince birdaha koyuyorum

dollfacepersian

Kısır yetişkin ve yavru kedinizin yiyebileceği bir mamaya geçmenizi tavsiye ederim. Mesela Naturea, Now fresh ve N&D düşük tahıllı morina balıklı. Bence Naturea tüm yaştaki kediler için uygun ve kısır kedilere Uygun,now fresh ise yavru ve yetişkin kediler için ayrı ayrı mamaları var ama vitamin değerlerini karşılaştırıp ikisine aynı mamayı kullanabilirsiniz, kısır kedilere uygun aynı şekilde
N&D düşük tahıllı morina balıklı, yetişkin kediler için üretilmiş bir mama ama protein değeri hariç tüm değerleri N&D kitten ile aynı ve kısır kedilere uygun değerlere sahip bence.
Birde göz kararı değil mamanin kendi ölçü kabı ile mamanin arkasında yazan beslenme tablosundan kedilerinize uygun miktarı seçip öğünlere bölerek vermenizi çok daha iyi olur bence.