Bu Sefer Kuduz Aşısını Ben Olcam Sanirim

Dun agzi yara olan bir kedi var bahcede onu tutmaya calisirken en sonunda yakaladim tabi kedi tasima kabiyla hayatta yakalayamam bende kus kafesinin altini cikarttim tuttum kediyi sonra hani su sarı eldivenler olur ya onlar vardı elimde kediyi kutuya sokiyim derken bu beni ısırdi dün birşey yoktu ama bugün biraz sis ve hafif ağrı var çok değil eğer bu durumu yasadiysaniz lütfen bana da akıl verin hastaneye gitmeyi dusunuyorum

21 CEVAP

Hayvan iyi olsun diye öyle yaptım herhalde ayrıca sarı eldiven taktım çünkü hayvan yabani ay canım gel veterinere gidelim mi diyim ne yapabilirdim sizin fikriniz nedir anlatın da yapayim

@Bilgos sağ elimi ısırdı dokundugum yer hafif aciyo şişlik yok gitmedim o yuzden

bsecnl

şiştiyse gidin hastaneye başka bi sıkıntı olmasın sonra

Mariana

Sarı eldiven ile biri sen beni kuş kafesine sokmaya çalışsa bende ısırırım.... sokakta yaşayan bir kedi ise hastaneye gidip iğne olmanızı öneririm

Bilgos

ben de oldm ama gereksiz yere ilkinde acayip korktum ama çok derin bir nefes alınca hissedilmediğini farkettim sonra diğerlerinde hiç korkmadım size önerim sağ kolunuzdan yaptırın aşıyı (tabi eğer sağ eliniz ile yzıyor iseniz)

Bilgos

ve geçiş olsun

Bilgos

bence yinede sen bir git kedinin ağzı yaralı demiştin belki parazitlidir.bir de şimeklen birşey olmadığı belli olmaz mesela benim bacağım kırıldığında da hiç birşey yoktu hastaneye gittik bacağım kırık çıktı. bu yüzden sen doktora git yinede noolur noolmaz.

Bilgos

tabi artık neredeyse tüm sokaka hayvanlarının aşısı var ama parazit aşısı gibi aşıları yok çoğunluğunun.

Hm pazartesi bir giderim o zaman okulum hastaneye yakın o yüzden teşekkür ederim :)

Bilgos

umarım birşey yoktur ve tekrar geçmiş olsun.

Kedi tutturmuyo çok yabani yoksa ben niye kus kafesiyle tutup sarı eldiven takiyim haklısınız kediler şimdi oyleler

Saolun

Bilgos

eğer yakalamak istiyorsanız kediyi şu hani sopayla çekilen kuş tuzaklarından yapın içine de yaş mama koyun ve uzaklaşın.olmassa yine mamaylan onu evcilleştirmeye çalışın

Bilgos

kedilere bazıları çok kötü davrandıkları için böyle oluyor ya da başka bir nedeni ise hayatlarında hiç insan görmemeleri.

Anneleri getirdi bahceye onda da buyudukleri için kaçtılar yoksa sevdirirdi