Bursa Pet Shop

Yagmurclk5

Bursa'da bildiğiniz iyi güvenilir bir pet shop var mı?

13 CEVAP

Duman14

Cevap alamadım ama yazayım PETSHOPLARDAN HAYVAN ALMAYIN
Malzeme bile almayın bence para kazandırmayın o insafsızları hayvanları hasta ediyorlar

fatmatina

Merhabalar pet shop lardan hayvan alınmasının tavsiye edilmemesinin bir çok sebebi var en önemlisi can parayla alınıp satılamaz onun dışında dışarda gerçekten yardıma muhtaç bir çok can var onlara yardım eli uzatmayıp pet shoptan alınca pet shoptaki ticaret mantığına katkı sağlamış oluyorsunuz ve pet shoplarda ayrıca hayvancağızlar sırf para uğruna kötü şartlara maruz kalıyorlar daha bir çok sebep mevcut ancak bunlar biraz daha yüzeysel ve temel sebeplerdir.Nasıl sahiplenebileceğiniz konusuna gelecek olursak barınaktan,sokaktan veya sahiplendirme ilanlarından kalbinizin ısındığı hayatınıza dahil etmek isteyeceğiniz bir can muhakkak olacaktır onlara da kendinize de o şekilde bir şans verin pişman olmayacaksınız ^_^

dollfacepersian

Anladığım kadarıyla özellikle cins bir kedi istediğiniz için petsoptan almak istiyorsunuz.
Ücretsiz sahiplendirme sitelerinde birçok cins kedi bulunuyor.
Aradığınız cins yoksa ve illa o cinsi istiyorsanız Catterylerden ücretli sahiplenebilirsiniz.
Bunlar uluslararası kedi ırkı yetiştiricileridir. Ev ortamında ailenin bir ferdi olarak en iyi şekilde kedilerini yetiştirirler çoğunlukla.Size sütten kesildikten,eğitimlerini tamamladıktan sosyal beceriler kazandıktan sonra sağlıklı bir şekilde sahiplendirme yaparlar.Çoğu için kedilerine bakacak kişiler çok önemlidir ve özenle seçerler.
Petshop yerine kesinlikle buralardan ücretli sahiplenme yapılmalıdır.

dollfacepersian

Duman14
İlanlarda 2 aylık British shorthair ilanı göremedim.Merak ettim linkini atabilir misiniz?

Duman14

Burda petlebiden sahiblenebilirsiniz benim kedimin cinsindende var british shorthair çok tatlı bir kedi 2 aylık yavru onu sHiplenebilirsiniz

Gofretsla

Sahiplenmek değil pet shoptan almaya SATIN ALMAK denir

tika_waylan

Pet shoptan kedi almayın internette arastırın kendiniz de anlayacaksınız. Artık yazmaktan biz bıktık, cins kedi istiyorsanız sahiplendirme sitelerine bskın cevrenize arkafaslarınıza sorun. Ayrıca neden 1000tl verip kedi alınır ki o oaraya sokaktaki lac ac kedi köpek doyar barınaktan can kurtarılır her türlü bakımı yapılır, hasta kedi köpek iyişesyirilir.

osmangazi sahipsiz hayvanlar dogal yaşam merkezinden sahplenebilirsiniz

Duman14

Hayvan mı alacaksınız?

Yagmurclk5

Siz nasıl sahiplendiniz peki ^^

Duman14

Dollfacepersian baya önce bakmıştım ilana karıştırmışım 3 aylık american bobtail miş :) linkini atıyorum kusura bakmayın yanlışlıkla karıştırmışım https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/31652-3-aylik-minige-yuva-ariyorum

dollfacepersian

Duman14
Hiç sorun değil,ben buraya girdiğim zamanlar yuva arayanlar bölümüne bakıyorum hep. Ilani görmence ve ücretsiz sahiplendirme sitelerine safkan yavru kediler koyup insanları dolandıranlar var,o ilanlardan olabilir mi diye düşünup merak ettim de. Ilani açamıyorum Suan. Sonra bakacağım. Teşekkür ederim:)

dollfacepersian

Duman14
İlana baktım,kedicik gerçekten çok güzel ve Amerikan Bobtail değil.Görünüş olarak hiç benzemiyor, bu kedi özel ve az bulunan kedi ırklarından diye hatırlıyorum. Siteye ilan eklemek için ırk seçimi yapmak gerekiyor,bu yüzden rasgele bir ırk seçmiş olmaları büyük bir ihtimal. Kedicik umarım onu çok sevecek ve Amerikan Bobtail olmamasını önemsemeyecek bir sahibe kavuşmuştur