Dişi Kedi Kısırlaştırma

betulaltundal

Merhabalar, 25 eylül doğumlu dişi kedimi Ankara'da nerede ve ne zaman kısırlaştırmam gerekir, kısırlaştırma sonrası veterinerde kalmalı mı? Hangi veterineri tavsiye edersiniz? Benim kendi veterinerim evime yakın küçük bir klinik olduğu için orada kısırlaştırmaya cesaret edemiyorum..

3 CEVAP

sezind

Ankara'da olmadığım için klinik öneremeyeceğim fakat size tavsiyem gidebileceğiniz tüm kliniklerle iletişime geçip "Dişi kedi kısırlaştırmada hangi dikiş türünü uyguluyorsunuz?" diye sorun. Eğer kendi kendine eriyen dikiş türüyse bu hem sizin için hem de kediniz için çok daha kolay olur. Sonradan gidip dikiş aldırmak da kedi için ekstra yorgunluk olacaktır. Ameliyat sonrası kedinizi veterinerde bırakmayın bence çünkü daha çok stres altında olur. Eve getirip kendi gözetiminiz altında tutmanız en azından onun korkusunu ve stresini azaltır. Kediniz nerdeyse 1 ay sonra 1 yaşını dolduracak. Kediniz şuanda kızgınlıkta değilse kısırlaştırabilirsiniz eğer kızgınlıktaysa kızgınlıktan çıkmasını bekleyin.

Master_Star

Ergazi mahallesi
Vetanka veteriner kliniği:)

Senaaaaaaaa

Veterinerle hem pahalı hem de gereksiz Hayvan hastanesi öneriyorum Mesela Kedi Hastanesi Cat Hospital tabiki siz Bilirsiniz