Alman Çoban Köpeği Hakkinda Az Bilinen Onemli Detaylar Verirmisini,

Kadirbyrk

Merhaba arkadaslar ben tam 2 hafta sonra alman coban kopegi alacagim bu kesinlesti ve ben kopekleri gordum ve birkac tanesinin burnunda ve goğsunde beyazlik vardi benim bildigim alman coban kopeginde burnunun rengi siyah olur ve goğsude siyah kahverengi olur buyuyuncemi renk degistircek acaba ? sizce beyaz olabilir mi neden olur ve bana detayli bilgiler verebilirmisiniz bu irk hakkinda her turlu olabilir

14 CEVAP

Kadirbyrk

Peki mesela ben buyudugunde disari cikarticagim gezmekdirmek icin ve etrafta sokak kopekleri var ve erkek bundan dolayi bir kavga fln cikarmi ve birsey daha soracagim veterinerler asilari bitmeden disari cikarmayin diyorlar ama suan yavru ve asilari hemen bitmiyecek ama evdede asla bakamayiz bir sikinti olurmu bahce disina cikartmam ama bahcede birsey olurmu ztn suan kopek elimde degil ama annesinin yanindada disarida yani bahcede ama biz onu bahceye atip orda birakmiyacagiz surekli onlan ilgilenecegiz bir sikinti olurmu ?

Feronia

Bu soru sorulduğunda havanese siri hesabımı kullanıyormuşum. Bu kadar eski bir soruyu cevaplayıp ön sayfayı doldurmanın anlamı yok.

Havanese_Siri

fotoğraflarını atabilir misiniz

Havanese_Siri

yavru german shepherdlarda beyalık olabilir, normal

canakavi

doğum lekesi gibi düşün bazılarında genetik olarak geçer o beyaz leke alman kurdunun safkan olup olmadığı ile alakalı degildir

Kadirbyrk

Fotograflarini atmak istiyorumda nereden aticagimi bilmiyorum

Kadirbyrk

Fotograflarini atmak istiyorumda nereden aticagimi bilmiyorum

Kadirbyrk

Ve o beyazlik cok kucuk degil yani bir avuc ici kadar buda dogum lekesimidir?

Kadirbyrk

Ve o beyazlik cok kucuk degil yani bir avuc ici kadar buda dogum lekesimidir?

Havanese_Siri

aşırı olmasa da hareketlidir ve egzersiz ister, kolay öğrenir zekidir, koruma içgüdüsü çok yüksektir, sahibine karşı sadıktır, diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi anlaşır, koruma içgüdüsünden ötürü yabancılara çok sıcak davranmaz,çok fazla bakım gerektirmez, biraz fazla tüy döker.

Havanese_Siri

beyazlık normal

merveandac

4 aylık olana kadar dışarı çıkartılmaması önerilir mantıklı olanı da odur bazı arkadaşlar ben çıkardım bir şey olmadı gibi yorumlar yapabiliyor bu konuyla ilgili ama köpek dostunuzun sağlığı için ya olursa ihtimali bile çıkarmamanız için yeterli , dışarı çıktığında sıkıntının doğacağı kısım diğer köpeklerin dışkılarıyla oynaması yada başka bir köpekle karşılaşmanız ve yaklaşmanızda olabilir dışardaki otları yemeye çalışmasıda olabilir. Bahçede bakmaya uygun bir bahçeniz varsa ve kurallı şekilde bahçede bakarsanız bir sıkıntı olmaz.

merveandac

Gezdirmekle ilgili sorunuz içinde ; erkek veya dişi olması pek fark yaratmayacak gezdirirken sokak köpeklerinin sürü halinde olduğu yerlerden geçerken sakin kalmaya bakın havladıkları takdirde köpeğinize otur komutunu verin ve bir süre olduğunuz yerde bekleyin zaten diğer köpeklerde havlamayı bırakacaklardır , havlama nedenleri size veya köpek dostunuza tehtid amaçlı değil bulundukları yeri koruma iç güdüsüdür. Sadece sakin kalın ve sabırlı olun sizin telaş yapmanız ve ani hareketlerde bulunmanız hem kendi köpeğinizi hem diğer köpekleri gerecektir. Bir süre bekleyip sokaktaki köpekler sustuğunda yolunuza devam ederseniz hiç bir sıkıntı kalmaz.

posrow

çok sadık ve korumacıdır. şu yazıyı inceleyebilirsin alman çoban köpeği