Sibirya Kurdu Kızım Acill

Batuldr

13 aylık husky kızım hiçbirşey yemiyor içmiyor. Çeşitli mamalar kuru yaş alıyorum bazen ev yemeğinden veriyorum fakat yediği 1 öğün bile değil. Bir kaç kez eve çişini yaptığı için kızmıştım acaba diyorum? Kızdığın için mi? Yemiyor çişini kaçırır yapmaz diye yoksa çiftleşme zamanı geldiği için ihtiyacını giderirse yemeğe başlar mı ? Arkadaşlar lütfen bilgisi olan benimle paylaşsın yemediği için üzülüyorum zayıflıyor :((

9 CEVAP

merveandac

Köpeklerin yemek yemeyi bir anda kesmesi pek normal değil . Şımarıklık yapıyorda olabilir ama köpeğinizin sağlık durumu yerinde mi öncelikle onu kontrol ettirmelisiniz , mesela son zamanlarda enerjisi yerinde mi , eskisi kadar oyun oynama isteği var mı, dışkısı ne durumda, su içiyor mu , burnu kuru mu , ateşi var mı yada kusuyor mu? Bunların cevabına baktıktan sonra sağlığında bir sorun olduğu için mi böyle yaptığına karar verebilirsiniz.

merveandac

Birde aşıları tam mı , ne zamandır yemek istemiyor?

Batuldr

Aşıları tam. Kızışma dönemindeydi kanaması vardı, durdu. Dışarı cıktığında enerjisi yerine geliyor oyunlar oynuyor. Başka bir köpişle çiftleşme olacaktı kızmıştım. Dondurma vs gereksiz şeyleri yiyor. Ama ana yemek sıfır 2 haftadır yemesi gerektiği gibi yemiyor. :(

Batuldr

Şımarıklıkta olabilir sanırım burnuda normal

merveandac

O zaman yemek kontrolüne başlayın yarın yiyeceği ilk öğünüyle beraber her zaman ki mamasını kilosuna göre olan ölçüde koyun 10 dakika maksimum 15 dakika bekleyin yemediği takdirde çekin merak etmeyin köpeğinize zarar verecek birşey yapmıyorsunuz aksine keyfi yemek yemeye alışmamalı düzenli şekilde yemeli ki ilerki yaşlarında metabolizma sorunlarıyla karşılaşmayın. Bir sonraki öğünde de aynısını yapın eğer ödül tarzı/ sevdiği yiyecekleri yiyip kendi mamasını yemiyorsa evet şımarıyor zilli :) Sorunun önüne geçin istediğinde istediğini yemeye alışmasın şimdiden kolay gelsin umarım yardımcı olmuştur. Suyunu hiç eksik etmeyin , eğer bununla da sorun çözülmüyorsa veterinerinize gözükün ne olur ne olmaz.

merveandac

Son durum nedir?

merveandac

Son durum nedir?

HAY_DOST

Çiş yaptığı için Kızılır mı hiç? !

Cotontzu_Siri

Kızılır. Yanlış yere yaparsa tabii ki kızılır. Köpeklere bazen ceza da gerekiyor, yoksa şımarırlar.