Kopegimle 2 Gundur Komut Tekrari Yapamiyoruz

Kadirbyrk

Arkadaslar ben kopegimle odul olarak normal mamasindan farkli bir mama kullaniyordum ve cok da iyi egitiyorumdum su son 2 gundur mama ilgisini cekmiyir normalde ben ona mamasini gosterir sonra otur fln derdim ama hic tinlamiyor 2 gundur sizce neden olabilir bugun bir kez fln otur dedigimde oturdu baska dinlemedi mama olgisini cekmedi

2 CEVAP

merveandac

Bir komut oturmadan farklı bir komuta geçmediniz umarım , köpeğinizi oturtmak için sürekli ödül kullanmamanız gerek oturduğunda ödül alacağına alıştırırsanız bir süre sonra her oturduğunda ödül bekleyecektir , eğitim esnasında ses tonunuzu , sevecenliğinizide kullanın , ödül sadece bir teşvik yöntemi olarak cepte kalsın , ve sadece komutu kavrarken kullanın . Köpeğiniz henüz yavru sanıyorum eğitim için sürekli sıkıştırmak yerine her gün aralıklı tekrarlarla denerseniz verimli sonuç alırsınız. Eğitim yaparken hem sizin hem köpeğinizin dikkati yerinde olmalı çevredeki ses ,bahçedeki oyuncak dikkat dağıtabilir birebir siz sabırla eğitime devam ederseniz sıkıntı ortadan kalkar.

Cotontzu_Siri

Açken yapın