Kedim Tuvaletini Tuvaletine Yapamıyor..?

Esrabas778

Kedimin tuvalet alışkanlığı var,2 aylık.Bize geldiğinden beri kristalli kum kullanıyorum.1 Kez topaklanan kullandım sadece.Onda gayet iyiydi ve tuvaletine yapıyordu,Fakat şimdi kristalli kumların zararlı olduğunu öğrenince almadım bu sefer topaklanan sabun kokulu alayım dedim.Aldığımdan beri tuvaletine yapmamaya başladı,Ve sabah lavaboya girdiğimde duş kabininin içine tuvaletini yaptığını gördüm. Ne yapabilirim,Neden böyle oldu..Çok korkuyorum bir şey olacak diye Acil yardım edin yalvarıyorum.

4 CEVAP

Goupe

Kedinize hiçbir şekilde kızıp bağırmayın. Kakasını yaptığı yeri iyice silin ve kokuyu iyice giderin. Kumuna koyun patilerini sürtün kumuna yapmaya başlayacaktır. Yapmaz ise kumunu değiştirin kokusundan rahatsız olup yaklaşmıyor olabilir.

Esrabas778

Anladım çok teşekkürler ^^

Benim1kedimvar

Tuvaletini yaptığı yeri sirke ile iyice temizleyin koku gitsin

Eğer kumun kokusu Keskin bir koku ise o yüzden de rahatsız olur yapmıyor olabilir kumunu değiştirin

Eğer kumunu değiştirdiğiniz halde yapmıyorsa yaptığını kakasını ve çişini peçeteye bulayıp kumuna Gömün ve onu kedinize koklatın

Esrabas778

Teşekkür ederim.. (: Şimdilik kum değiştirdim,Eğer buna da yapmazsa dediğinizi uygulayacağım