Kopegimle Tasmali Yuruyus

Kadirbyrk

Arkadaslar benim kppepgimin asilari henuz bitmedigi icin disariya cikartmiyorum aslinda hep disarda ,bahcede ama eve alamayiz neyse bende jucukken tasmaya alissin diye bahcenin icinde kucuk turlar atiyoruz ve tur atarken kopegim surekli tasmasini isiriyor ve agzinda tutmaya calisiyor bende tasmayi kisa tutuyorum ugrasiyorum fln bi sekilde hallediyoruz ama bu tasmayi isirmasinin yuruyusu etkileyecek kotu bir davranis mi yani hemen biraktirmam mi gerekiyo yoksa bir zarari olmaz mi gerci ben her taktiginda tasmayi isirttirtmiyorum ama genede sorim dedim size

4 CEVAP

Kadirbyrk

Borsey daha soracagim tasmaylan yuruyoruz yuruyoruz bir anda yatiyo gezmemek icin ve yatmasinin sebebi yorulmaktan degil cekemiyecegimi biliyo ve ondan yapiyo bi durumda ne yapmaliyim hafif cekmelimiyim tasmayi ?

Cotontzu_Siri

Tasmayı sevmiyorlar ki :D ısırması normal, benimki de yapıyor. Kızmak yerine tasma takınca ödül vererek onu iyi göstermek bu soruna daha iyi bir çözüm.

Lucky35

Benim kızım da öyleyedi küçükken, bir süre sonra artık dışarı çıkacağımız zaman , anahtarlıkta asılı tasmasını ağzıyla çekip bana getirip ,önümde oturup hadi bağla gidelim dercesine alıştı.Çok fazla çekmeden,biraz hadi gidelim komutlarıyla alıştırabilirsiniz..Her hareketinizi söz ile de belirtin komut kaıcı alıyor.Ben kendim eğittim,internetten videoları izleyerek,ve asla bağırıp kızmayın, eyvah yine mi fırça yiyeceğiz diye gelmiyor.Ödül mamaları ile çözün herşeyi..Ömürlük olsun yavrunuz..

Cotontzu_Siri

Çekin tasmayı. Bu bir süre devam edecek, sonra alışacaktır. Düşünsenize, ilk defa evinizden çıkıp bilmediğiniz bir yerde istemediğiniz yerlere sürükleniyorsunuz.