6 Aydır Dişi Zannettiğim Mia Aslında Bildiğin Mahmutmuş..

fbostancii

Dün gece hayatımın şokunu yaşadım karnesinde dişi yazan kedimin erkek olduğunu farkettim. Erkek kedime eş olsun diye almıştım. Ve o kadar dişi gibi ki tipi suratı üçgen ve zayıf çok fazla hareketli:)))))) Eş olsun dedim ama kanka olcaklar anlaşılan. Biri kızgınlığa girdiğinde birbirlerine davranışı nasıl olur acaba?? Çok garip duygular içindeyim..

20 CEVAP

kedilimadam

@fbostancii sizin vesilenizle buradaki diğer hayvanseverlere de anımsatmış olalım. Keçeli kalem ve türevi kimyasal içeren şeyleri dostlarımıza sürmek, şirin olduğunu düşünerek böyle ufak şeyler yapmak onlar için çok zararlı sonuçlar doğurabilir. Yalayabilirler, bu onları kusturabilir, ishal yapabilir hatta ateşe dahi sebebiyet verebilir. Ayrıca kendilerini boyanmış görmekten psikolojik olarak pek hoşlanacaklarını zannetmiyorum. Yani aslında masum zannettiğimiz bir şey yaparken strese de sebebiyet verebiliriz.Dikkat etmekte fayda var;)

deniz_berkan

keçeli kalemdeki maddeler kediniz patinizi yalar ise aynı bir bebek gibi zararlı olabileceğinden haberiniz varmı acaba ?

kedilimadam

Aslında doğdukları anda cinsiyetleri anlaşılıyor. Popişlerine bakıldığında:) Yani ben bebeklerin cinsiyetlerini ilk doğdukları gün ayırabilmiştim. Testisler doğdukları an belirgin oluyor, sadece biraz dikkat gerek sanırım. Sizin delikanlının karnesinde de dişi yazması enterasan olmuş. Veteriner muayene ederken de mi fark etmemiş acaba testisleri?

Gul36

@fbostancii , Ben organik krem vs. sürdüğümde bile kedime bir süre yaklaşmıyorum, kırılmayın ama kediciğinizi keçeli kalemle boyadığınızı duymak beni şoka soktu. Kedilimadam'ın da dediği gibi lütfen dikkat edin, bebişlere yazık.

deniz_berkan

Açıkçası erkek oldugunu anladım ilk fotoya baktıgımda , dişilerin yüzleri daha narin daha ufak oluyor ayrıca kemik yapısından iriliğindende belli ama genede insan şoka girer tabiki :)) diğeri daha ufak oldugu için etkilenmeyecek ama erkek oldukları için ikiside biraz strese girebilirler, kızgınlıgı yaşayan agresifleşebilir o dönemlerde temkinli olmanızı tavsiye ediyorum .

kedilimadam

Tüy yumağı gibi olduğu doğru:) ama iki tane top gibi durur hemen rektumun altında. Sizin karıştırmanız olağan ama veterinerin fark etmemiş olması ilginç. Çünkü muayene ederken rahatlıkla anlayacağı bir durum bu.

Infernus

Bazen testisler geç iniyor biraz zor fark ediliyor ama bu zamana kadar anlaşılırdı. Benim panda için ben de tereddüt ettim 2 aya kadar veteriner de. O yüzde 50-50 diyordu ben bence %70 e 30 diyordum. Şimdi bir babayiğit oldu ki ben erkeğim diye bağırıyor resmen :)

Elifoo

Ayy mazi gozumde canlandi ben de Mico’yu ilk sahiplendigimde arkadas ortaminda kiz olduguna karar verip ismini Monica koymustuk. Ayni soku veterinerde yasamistim bir hafta falan yeni isim bulana kadar oglusuma Monica dedik biraz uzucuydu hcjsjhs

fbostancii

silindi gitti zaten hemen o anda çekmiştim.. Zaten erkek adama pembiş mi olur hiç:))

fbostancii

Miu süpermiş evet olabilir:))) bİ daha keçeli kalem elime alırsam iki olsun;))

privacy031

bende memişlerini gördüğümde erkek denmesine rağmen acabamı demiştim..meğerse erkeklerde de meme oluyormuş.. bir kaç gün resmen nasıl hitap edeceğimi şaşırmıştım:)

fbostancii

dişi zannettiğimiz beyaz olan;) Yüzü de ufak ve narin değil mi:))))))))))))))

fbostancii

son halini profil fotosu yaptım patileri bile pembiş boyalı:))))))))))))))

deniz_berkan

sizmi boyadınız onları öyle ?

fbostancii

benim ki de mia ydı miyav oldu artık:)) Patilerini pembe keçeli kalemle ben boyadım evet:)