Agrasif Kedi

Rkydmr

Merhaba. Kedim 3.5 aylık bi erkek . Barınaktan sahiplendik . Aşırı oyuncu ,yaramaz bunlara tamam ama daha önce beslediğim hiçbir kedide görmediğim şekilde saldırgan . Sürekli elimizi kolumuzu ısırıyor ve bunu oyun olarak yapmıyor . Kulaklarını arkaya atarak gözlerini kocaman yapıyor ve bazen tıslıyor . Ne yapacağımı şaşırdım bırakamam sokağa nolur biri yardım etsin :( Veterinerler yapacak bişey yok dedi 2 farklı vete götürdüm

11 CEVAP

Öyle yapmaması için ona hiç bulasmayin sevmeyin. Atlamaya çalışınca kaçın. Sevdirdiği zamanlar sevin sadece bacaklariniza surundugunde vs. Atlamaya calistiginda kizmazsaniz yanlış olduğunu anlamaz

dlwlrma

Ben arkadaşlar gibi SU sıkmayı asla ama asla tavsiye etmem.Bence binevi eziyet.Barınaktaklerin üstüne su onun için daha kötü olur.Ayrıca kedileri ensekerşnden tutmakta zararlı.Onlara bağırmakta.Çğnkğ kediler yanlışlarını anlamaz ama doğruları da ödül isterler.@Luckysmom'ın dediği gibi uslu olduğunda ödül maması saldırdığı andada başka 8daya girin ve onun gelmesine izin vermeyin fakat asla su sıkma

Her ısırmaya başladığında kalkıp ortamı terk edin, yanlış bir hareket olduğunu anlasın. Daha küçükmüş o yüzden düzelebilir davranış bozukluğu varsa bile. Ya da her ısırdığında yüzüne üfleyebilirsiniz, fısfısla su sıkabilirsiniz. İllaki öğrenecektir.

PsLuna

Suyla oynayabilir. Benim manyak oynuyor zevk alıyor resmen gidip şişeye kendisi basıyor. Ya da su sıkmak daha da kızdırabilir. Güvende hissetmesini sağlayın. O istemedikçe yanına yaklaşmayın. Kendi haline bırakın. Yine de saldırmaya devam ederse annesinin tuttuğu gibi enseden tutup kaldırın sert bi ses tonuyla hayır diyin yüzüne üfleyin zamanla öğrenir

Luckysmom

Barınaktayken yaşadığı kötü bi olaydan dolayı belki de davranış bozukluğu oluştu. Yada Evde onu rahatsız eden bi faktör mü var? İyi gözlemleyin derim .Böyle durumlarda genelde kum kabının yerini beğenmemesi, tualetinin temizlenme sıklığı gibi şeyler yüzünden de agresif olabiliyolar. Zamanla düzelicektir, diş kaşınma dönemi geçince en azından hafiflicektir diye düşünüyorum.

BalliBadem

Hayır diyip kafasına su sıkın Bi yerden sonra siz hayır der demez durur

Bu kedinin aynısı tıpa tip ve dişi 1 yaşlarında terk ettiler bizim bahceye eğer buyurse aynı olacaklar. Çok guzelmiss sizinkiside

Luckysmom

Oyun vakitlerinizde nelerle oynuyorsunuz? Kedi oltası tavsiye ederim, elinizden kolunuzdan uzakta bişeyle oynayacağı için ısırma durumu olmaz. Enerjisini oltayla attıktan sonra sevmek için yaklaşmayın. Kendi gelirse sevin ve ısırcak gibi yaptığında durun. Bu onların tamam yeter deme şekli

Luckysmom

Oyun vakitlerinizde nelerle oynuyorsunuz? Kedi oltası tavsiye ederim, elinizden kolunuzdan uzakta bişeyle oynayacağı için ısırma durumu olmaz. Enerjisini oltayla attıktan sonra sevmek için yaklaşmayın. Kendi gelirse sevin ve ısırcak gibi yaptığında durun. Bu onların tamam yeter deme şekli

Rkydmr

Olta ,tırmalama tahtası herşeyi var oynarken sıkıntı yok . Ama mesela ben kanepede otururken ciddi anlamda yerimden kaldırmaya çalışıyor oyun falan da dikkatini dağıtamıyor . Bi kere kolumun iç tarafını ciddi şekilde yaraladı küçük canavar.

Luckysmom

Size saldırmadığı anlarda ödül maması verebilirsiniz. Saldırdığı anlarda ise odayı terk edin. Bu şekilde anlayacaktır