Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

Gamsem

Kafam benim iyice karıştı yam onu alıyım der hop başkası aklıma yatıyor peki size birşey sorucağım daha bilgiliniz chinchilla cinsi kedim var yavru 3.5 aylık dace royal canın cinse göre çıkarıyor baktığımda zararlı gördüğüm birşey yok sizde bakıp bilgi verirmisiniz

Esraesngl

Yorum okumaya geldim :d

felix_cat

RC ,proplan,hillszwhiskas,friskies kalitesiz profine,MyStic öneririm

Mila__kedi

ilk veteriner tavsiyesi ile petline almıştık sonra purina one kullandık ve şu an nd kullanıyoruz

caglassr

Bonacibo: Sitedeki kediler hem kitten hem yetişkin kuzulu hem de tavuklu olanı iştahla yiyordu. Hakkında çok şikayet okuyunca içim rahat etmediği için değiştirdim. Ama ben gözle görülür bir zararını görmedim. Neden bu mamayı bu kadar seviyorlar anlamıyorum.

Golosi tri mix yetişkin: Bayılmadılar ama yiyorlar. En azında içeriği daha iyi diye benim de içim daha rahat. Bonaciboya göre daha ağır kokusu var. Ufak taneli bir mama.

felix_cat

Felix eve geldiğinde 2 aylıktı.Veterineremgetirmiş biri oradan sahiplendim onu.İlk maması veterinerin vermesi ile profine'di.Memnunduk.Büyüyene kadar kullandık.Kısırlaştırınca profine kısır kullandım yine memnundum.Sonra MyStic çıktı şimdiki Mamak profinembitince MyStic deneyeceğiz

Mila__kedi

ilk veteriner tavsiyesi ile petline almıştık sonra purina one kullandık ve şu an nd kullanıyoruz

scharnhorst

bizimkiler sokakta yaşıyorlar yazık ki. her cins, yaş ve renkten 7 tane. aralarında 1 tane cins kedi var, sokağa atılmış (scot... fold mu ne, internetteki resimlerden gördüğüm için tanıdım). dişi. çok korkuyor. sevdirmez kendisini. ama mama verirken gelir sürtünür. ben bu canlara en başta whiskas aldım verdim. whiskas'ın kokusu beni bayıyordu ki hala nefret ediyorum kokusundan. üstelik whiskas hakkında pek çok kişinin olumsuz yorumunu okudum. iyice sinir olup onu bıraktım. sonra chef's choice kullandım. bunu epey sevdi bizimkiler. açıkçası başkalarının yorumlarıyla hareket edecek biri değilim. ama ne yapayım. gönlüm el vermiyor. bir mama hakkında 1 tane olumsuz yorum gelse vazgeçiyorum onu almaktan. gördüğüm kadarıyla veterinerler arasında bir uzlaşı yok bu mama konusunda. herkes n&d, royal canin gibi ithal ve pahalı mamaları tavsiye etmiş. ama bunların içinde buğday, mısır, un gibi şeyler gördüm. bu nasıl iş anlamadım. en son bizimkiler yer mi diye şunu da deneyeyim istedim ve aldım. yarın elime geçecek: https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/naturon-tavuk-etli-tahilsiz-taurinli-ezme-kedi-konservesi-400gr-12-al-8-ode.html

daha önce önlerine kuru mamayı koyduk yemediler, yemiyorlar. marka falan fark etmiyor. kuru mama istemiyorlar hiçbir şekilde. ıslakla karıştırıp vereyim diyorum, asla dönüp bakmıyorlar, yemiyorlar. illa konserve mama gelecek. zararlı biliyorum ama vermeyince bu kez hep bir ağızdan miyavlıyorlar ve kavga etmeye başlıyorlar. arada kemiksiz et alıp haşlayarak veriyorum. bu mama tartışmaları beni yıldırdı. tepem iyice atarsa her gün sırf haşlanmış kemiksiz et yedireceğim. yani ne yesin bu canlar? o mama kötü bu kötü öteki berbat... bunun sonu yok.

ballokumu

Proplan kitten aldım yavruyken matisse yemiş evinde ağzına sürmedi.
Sonra kötü olduğunu gördüm acana alıp karıştırdım çünkü acanayı bütün kustu.
Sonra nd ye geçtik düşük tahıl balık 1 seneden fazla oldu.
Sonra ben yeter artık dedim hep aynı mama nd nin farklı çeşitlerini alıp vermeye başladım.

millie

Golosi,profine,bonacibo

Maması bitti Çarşamba yavaş yabaş felicia ya geçiş yapacağız.

Kuzucansu44

Nd:Evdeki 2 kedime yavruluktan beri bu markayı kullanıyorum, hiçbir kötü yanını görmedim.

Matisse:Annemlerde kalan kedime çeşit çeşit mama aldım ama sadece bunu yedi.

Enjoy, Bonacibo,Brit Care, Felicia,Golosi,Reflex: bu markaların hepsini sokak kedilerine veriyorum, severek yiyiyorlar.

Goody:En iğrenç mamalardan biri, sokak kedileri aç olsa bile yemiyordu

Purina One:Sokakta baktığım ama kendi kedim olan kedinin yediği tek mama, memnunum

Pro Plan:Geçici olarak baktığım kedide kullanmıştım, severek yemişti.

Hills:Hasta olan bir kediye veteriner tavsiye ettiği için almıştım, iyi sayılır.

Royal Canın:Bir ara almıştım ama kendi kedilerime vermedim. Sokakta baktığım bir kediye veriyordum, mama bitince başka marka vermeye çalıştım ama yemedi. Bağımlılık yaptığı doğru sanırım.

meffo

proplan, n&d kullandım. Kedim proplan i daha çok sevdi. O yüzden proplan devam ediyorum. Köpeklerimde de proplan kullanıyorum. Tüy sağlığı için iyi bence

melisberk

ben güle'ye sokaktan ilk geldiğinde mito veriyordum, sonra birazcık mama araştırıp n&d'ye geçtim. kedilerin beğenisi ne kadar referans olur bilmiyorum ama kabında mito varken n&d paketine saldırdığı oldu güle'nin. sonra yavrular geldi, n&d'yi karşılayamamaya başladım dört kedi olunca. derken güle kısırlaştı, golosi kullanmaya başladık, yavrulara da mystic aldık. güle golosi'yi pek sevmedi ama bebeler mystic'ten çok memnun. mystic bitince benevo'nun vegan mamasına geçeceğiz+gimcat'in multi vitamini veganmış onunla destekleyeceğim, ya da evde vegan beslemeyi deneyeceğim, umarım en iyisi o olur.

millie

Vegan mama benova'nın içeriğine baktım da benim gibilerin kedi mamasında olmasını istemediği bir çok zararlı tahıldan oluşuyor içerik.

Bileşim: Soya, Buğday, Mısır Gluten Küspesi, Mısır, Pirinç, Ayçiçek Yağı, Pancar Küspesi, Vitaminler ve Mineraller, Bira Mayası, Maya Bazlı Palatant, Keten Tohumu, Deniz Yosunu, Frukto-oliogosakkaritler (% 0,09), Spirulina, Yucca Schidigera Ekstresi (0.01 %.

melisberk

ben de o yüzden emin olamıyorum, evde yapılmış vegan besleme daha sağlıklı olur gibi geliyor. taurin ve arginin eklemesi yapmak yeterli sanırım ama biraz daha araştırıyorum. obligate carnivore diye bir kitap var konuyla ilgili, onu edinmeye çalışıyorum. benevo'yu belki yoğun zamanlarda kullanırım, ilerleyen zamanlarda diğer vegan mama markalarının da türkiye'ye yollamaya başlamasını bekliyorum bakalım.