Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

BalliBadem

Badem mama ayırt etmez çok mama denedim hepsinide yedi 10 kg mama almak istiyorum ama sıkılırsa diye korkuyorum Friskies ı kediler seviyormuş yani sıkılma ihtimali iyice azalır kullananlar memnun purinanın markası, içeriğe bakınca proplanın 1 tık altı ama analitik değerler ve vitamin değerlerinden anlamam petshop yada markette 10 kg boyu oluyor mu internetten almak yerine kendim stt hine bakarak almak istiyorum

bihtercik

2 ay anne sütünü aldıktan sonra petquitte yavru kedi mamasını bir süre yedi,gelişimine etkisi iyiydi,severek yiyordu.
tercih edilebilecek mamalardan.

daha sonra royal canine geçtik,severek yemiyordu ama o zamanlar pek bilgim olmadığı için bi süre yemek zorunda kaldı.
gelişimine etkisi ve tüylerine gözle görülür bir etkisi yoktu.
şuan kesinlikle almam,tavsiye etmem.

felicia almıştım onu da severek yemedi yine bir süre idare ettik.
içeriği zaten iyi değil,şuan tercih etmem.

ve en sonunda nd alarak doğru mamayı buldum.
hem severek yiyor hem de içeriği çok iyi.
tavsiye ederim :)

sarmanbirkedi

LadyAndCat
Ama bonacibo daha kaliteli ve içeriği daha güzel nispeten.Firma bile bunu kabul ediyor bana belli bir süre micho/mito kullandıktan sonra kedinize biraz da bonacibo vermeniz iyi olacaktır dediler

sarmanbirkedi

Ayrıca her kesimde farklı oluyor .Mesela benim kedim bonaciboda doyarken şimdi michoda doymuyor

muffincookie

Herkese teşekkürler.Normalde friskies bonacibo'dan daha ucuz 10 kg alınca.120 TL'ye kadar bulabiliyoruz yani.Ekonomi açısındanda iyi olur.Aklıma sadece ilk içeriğin tahıl olması takılıyor.Sanırım bonacibodaki hamsi unu tavuk unu vs dediği dıyuruculuğu azaltıyor.

BONACİBO
İÇİNDEKİLER:Kurutulmuş Tavuk Proteini (46%), Baldo Pirinç (14%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye, Hamsi Unu (7%), Krill Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum

MİCHO
İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Tavuk Proteini (%37), Baldo Pirinç, Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu (%6), Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler.
(ÜRÜNLERİMİZDE DOMUZ ETİ VE TÜREVLERİ BULUNMAMAKTADIR)

FRİSKİES
Mamanın İçeriği:
Tahıllar (% 20), et ve hayvansal türevler (% 4 et, % 4 tavuk), bitkisel protein ekstraktı, yağlar, katkı maddeleri, mineraller, maya, sebzeler (% 1,00).
Mamanın Analizi:
Ham protein % 32,00, ham yağ % 10,00, ham lif % 2,00, kül % 7,50, vitamin A 12.500 IU/kg, vitamin D3 1000 IU/kg, demir 47 mg, bakır 8,9 mg, manganez 5 mg, çinko 65 mg, selenyum 0,1 mg.

LadyAndCat

Muffincookie;
BENCE bu üçü arasında Friskies çünkü içinde un yok. Tahıldan rahatsız olmuyorum. Un yani ekmek daha çok acıktırıp yediriyor mamayı.
Yiyince de şişiyor hayvanlar.
Tam ekmek yiyip yiyip kilo almaya benziyor :))

muffincookie

@LadyAndCat fotoğaf yülemek için eğer telefondaysanız paylaş kısmına basın ya bağlantıyı kopyala diyecek yada bağlantı oluştur diyecek linkide yapışırırsanız olur :)

muffincookie

Mirosta 300 gr ve 1.5 kg var.MigrosSanalMarket'den bakıp sipariş edebilirsiniz

Catloveerr

@muffincookie sokaktakiler için bir kaba koysanız bittikçe doldursanız daha mantıklı değil mi? Acıktıkça yerler çöp karıştırmak zorunda kalmazlar. Bazen çok aç kalmış yavrular falan oluyor kokuya geliyorlar hem onların da karnı doymuş olur.

BalliBadem

Sağolun

LadyAndCat

Sarmanbirkedi;
Un oranı düşük olan mamalarla kilo verecektir ve 85 gram gerçekten çok !
Ayrıca evde mama yapmakta bir başka seçenek.
Evde yaş mama yapın buraya da tarif yazıyorum:
1 paket tavuk ciğeri.
1 patates , 1 bebek havuç.
2 bardak su.
Önce sebzeleri haşlayın küçük bir tencerede 20 dakika kadar sonra yüreklerini küçük küçük doğradığınız ciğerleri ekleyin.
Ciğerleri küçük doğramayın çünkü eriyor! Ciğerleri hatta bütün koyun.
Ciğerlerle birlikte de 20 dakika-30 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
Soğuyunca ben ince eldiven takıp elimde yoğuruyorum. Tanesiz homojen bir mama oluyor karışım.
Bu mamayı da dolapta saklarsınız.
2-3 gün yiyorlar.

LadyAndCat

BalliBadem ;
Bana mamanızın içindeki Pirinç oranı açıkçası fazla geldi. Belirtmek isterim. Yine de tebrik ederim kedi çocuğunuza yaş mama yapıyor olduğunuz için :)

BenNisa

Mama seçiminde her şeyden önce içeriğe bakılmalı bence. Ayrıca iyi bir araştırma yapılmalı. Örneğin ''aaa bu mamada %15 et var ben bunu alayım'' denmemeli. Araştırıp, kendi bütçesine uygun, içerik olarak daha zengin ve daha kaliteli mamalar alınmalı. Çünkü her şeyden önce siz bir can besliyorsunuz. Mama seçiminde kararsız olanlar bütçesini yazarsa daha doğru bir mama önerebilirim. Bir de şu aralar bütçeniz kısıtlıysa ve annenizden-babanızdan harçlık alıyorsanız kedinize mama almayın, arkadaşların yazdığı ev tarifi mamaları yapın. Paranızı biraz biriktirin ve en azından içeriğinde %25'den daha fazla et olan bir mama kullanın (Tabii ki bu sizin kararınız). Eğer düzenli olarak bir maaş alıyorsanız da aynı şeyi maaşınız yatana kadar yapın (Dediğim gibi bu sizin kararınız).

BenNisa

Kediniz kaç aylık?

sarmanbirkedi

Muffincookie
Bonacibo fiyat/performans açısından emin olun reflexten daha iyi.Ayrica bonacibonun taurin ve vitamin değerleri,kurutulmuş protein oranı vs daha fazla.Ayrica reflexin içeriğiyle ilgili hiçbir yerde şeffaf sonuçlar yok sadece içindekiler var.Icerigi iyi olsaydı neden gizlesinlerdi ki?