Şuana Kadar Hangi Mamaları Kullandınız?

muffincookie

Sitede herkws ayrı ayrı şeyler diyor.Çoğu kişi mamayı denemeden gömüyor.Mesela biri ProPlan kötü içeriğe sahip diyor.Kullanan kişi mama kedime çok iyi geldi diyor.Peki kimse mamanın performansına göre öneri yapıyor mu?Belki birkaçımız.Ben kullandığım mama ve yorumlarımı bırakıyorum.(sokak kedileri için yorum yapacağım evde kedisi olan hem ev kem sokak hayvanları için olan yorumları yazarsa iyi olr)

Aro-Kediler ilk başta yediler.Bir süre sonra mamayı 2 gün aç kalmalarına rağmen yememeyi tercih ettiler.

Bonnie Kitten-Bahçemizdeki bir yavru kediye kusmaya sebep oldu.Daha önceki mamalarda böyle bir durum görmedim.Fakat başka sebenide olabilir.Kediler tadını beğeniyor.

Croque Kitten-Kediler yedi fakat başka mamalrın yanında daha az iştahla yediler.

Croque Gurme-Tadını çok sevdiler.Yeme aşısından iyiydi.Performans olarak ayretten bir şey olmadı ama zararını da görmedik.Galat kitten ver. tercih ederim.

Reflex Tavuklu-Kediler yedi.Beğendiğim mamalar arasında.Sadece içerik yenilenince kötüleşti.Bonkalit falan eklendi.Ondan öncesinde croquedan reflex geçtim enerji vs geldi hayvanlara.

Reflex Kitten-Bunu da kediler beğendi.Favorilerimde.Yetişkindem kitten a geçtim değilim olmadı ama daha iştahlı yediler.

Friskies Kitten-En beğendikleri mamalarda biri.Performams olarak değiştirmedi.İlk kullandığım mamalrdan.2 yıl önce kullandığım için tam hatırlamıyorum.Ama sağlık sorunları yoktu.İçerik ye 1.nin tahıl olması kötü.Sizin yorumunuz ne?

BonaCibo Kitten-Şuanlık en favori mamam.Şuan kullanıyorum.Kedler tadını seviyor.Reflex'ten geçtim ve tüyleri güzelleşti.Tadını en sebdkleri mamalarda.

Purina One Kitten-Tadını en sevdiklerinden.Perdormansı iyi ama fiyatı bize pahalı geldi.Bütçem olsa tercih ederdim

212 CEVAP

BalliBadem

Golosiyi biliyorum 20 kg baya çok alsam 7.5 kg olanını alırım ama hem taurini çok az hem kullanıcı yorumları içime sinmedi tüy dökümünü arttırmış hep ve içerik okumayıda biliyorum kedim geldiğindendir mama inceleyip araştırıyorum (1-1.5 sene) zaten pati puanımdan aktif bi kullanıcı olduğumu görebilirsiniz ki üye değilkende bakıyordum bu siteye sadece kedi mamalarıyla ilgili bazı şeylerin farkına vardım (misal; çok yüksek ısıda piştikleri için içindeki etin faydası pek kalmıyor, en iyi bilinen (orijen nd vb. hariç) bu tarz daha uygun mamaları var ve bakınca aman aman farkları yok (proplan~frieskies royal canin~whiskas gibi) kuru mamadan ziyade yanında yediği ek besinler önemli ve her mama her kediye yaramıyor nd nin kötü geldiği çok kedi var yada whiskas ın iyi geldiği o yüzden artık kuru mamayı şu şekilde seçiyorum; içeriği benim bazı kriterlerime uyan, kullanıcı yorumları olumlu, bilinen markaları seçip kedim severse ve yararsa dönüşümlü kullanacağım bi mama oluyor ama daha şu şu marka diye seçemedim ve dediğim gibi asıl önemli olan bence yanında ne yediği

Leyl003

Ilk profine kitten kullandık: tüylere çok iyi geldi ama kedim çok istahla yemedi..
Ikinci mama proplandı: gayet iştahla yedi, tüyler de süperdi..
Üçüncü mama reflex idi: malesef o zamanlar sokakta yaşıyordu diğer canlara aldığım mamayı kullanıyordu.. iştahla yiyormuş ama bnm gozetimimde olmadığı için pek bir bilgim yok..(ailem bakiyordu)
Dördüncü mama ND az tahilli narli tavuklu: kedim iştahla yiyor.. sadece bi ara nd de bi sıkıntı oldu rengi ve kokusu değişmişti..
Yaş mama olarak nutri kitten veriyorum arada sırada ödül olsun diye.. gayet sağlıklı tosun gibi kedim var maşallah:)) vitoscine ve gimcat malt da kullanıyor..

Oske22

Ay hep emoji attığımda soru işareti koyuyor, yanlış anlamayın lütfen. Orada emoji var aslında :D

Oske22

Teşekkür ederim gerçekten. Üşenmeyip o kadar araştırmışsınız. Bonacibo'yu hic denemedim, onu bir deneyeyim bakalım.

alarakocuk

ayrıca micho kalite bakımından yerlerde sürünüyor. en çok satılmasının nedeni ise sokak beslemelerinde kullanılması çünkü 15 kilosu 100 lira civarı. biliyorum çünkü biz de sokak ve çöplükteki kedi köpek beslemelerinde micho alıyoruz. sadece doyurucu ve kilo aldıran bir mama

muffincookie

Bizim marketten aldığımız etle onların toplu aldığıet arasında dağlar kadar fiyat farkı var.Yani biz 15 tl alıyosak onlar 3 tl alıo.Birde dğrudan satış yaptıkları için çok ucuz.***,********* vs doğrudan satmadığı için mama neredeyse 2 katına çıkıyor fiyatı.Ben normal buluom :)

muffincookie

Peki yorumlarınız ne?

BalliBadem

Bide ilk aldığımızda petshopp kg su 40 tl 1 kg mama aldırmıştı da sevmemiştik markasını bilmediğimden yazmamıştım galiba kazıklanmıştık );

BalliBadem

@LadyAndCat Friskies nasıl sizce etkileri nasıldı kaç kedinize kullandınız merak ediyorum ama internette yeterli bilgiye erişemedim

BalliBadem

@LadyAndCat birde kedileriniz kaç yaşındalar ve kaç taneler çok soru sordum ama

Anonymus552223

Ha bir ara da bonacibo kullanmistim benim kedime hic iyi gelmemisti, tuyleri matlasti vs.

muffincookie

Bende friskies i merak ediyorum.Kullamdım ama uzun vadeli değil 5 gün falan.Tadını çok ama çok sevdiler.Yavru yediler.Yetişkini vs nadıldır?Zaten mamada çok uygun kg si 12 TL gibi 10 kg alınca.BonaCibo'ya da zor yetiyorum.Eğer devam edemezsen micho yada friskies. Düşünebilirim yorumunuza före

LadyAndCat

BalliBadem;
Friskies’in analitik değerlerini bulup paylaşıcam.
İçinde %20 et yazıyor ambalajında fakat kızım çok sevmedi bunun nedeni de içinde sebze olan kuru mamaları çok sevmiyor :))
Un değil ama sebze oranı fazla.
10 aylık iki kedim var.Kardeşler.
Dişi ve erkek :)

muffincookie

Felicia mamayı bende çok düşündüm içerik iyi gözüküyor

alarakocuk

15 kilosu 130 tl olsa kilosu 8 küsüre gelir. pirincin kilosu bile daha pahalı. içindeki et gerçek et olsa kilosu 8 lira olabilir mi sizce?