Kafayı Yicem Lütfen Yardım Edin

poughkeepsie

Ya ben artık anlamıyorum sürekli sürekli miyavlıyor acı çeker gibi, kızgınlık dönemi belirtisi göstermiyor (dişi kedi oturuşu). Gerçi zaten ilk kez kedi sahibi olduğum için anlayamıyorum da kızgınlık döneminde mi yoksa değil mi. Maması var, oynuyoruz yine böyle, uyuyo uyanıyor yine böyle. Veterinere götürsem ne sorarım onu bile bilmiyorum lütfen yardımcı olun

11 CEVAP

Bcanaydn

Eğer bir sağlık sorunu yoksa inanın sadece ilgi bekliyor bizim ki öyle diğer odaya gidiyor bağırıyor gel sev beni diye pıt pıt gidiyorum seviyorum uyuyor geri geliyorum arada yeter sen gel dediğim de oluyor

ardazeybel16

bütün belirtileri göstermeyebilir yani kızgınlıkta olabilir

Acaba severken poposunu kaldırıyor mu?

Ozgekurt

Bizimki kızgınlığa girmeden 2 gün önce miyavlamaya başladı. Yani hiç sesi çıkmayan kedi geceleri veya yalnız kaldığında ilgi beklediğinde dediğiniz gibi miyavlıyordu. Ben ilk başta sinek falan var herhalde evde diye düşündüm. 2 gün sonra döneminin belirtileri ortaya çıkınca miyavlama nedeninide anlamış olduk. Eğer neden bu değilse ya ilginizi çekmek istiyordur yada bir yeri acıyor olabilir. Kucağınıza alın patilerine kafasına çenesine heryerine dokunun, herhangi biryerine dokunduğunda miyavlıyor mu diye kontrol edin. Eğer tepki veriyorsa acıyan yeri bulmuş olursunuz.

Natkarat

Kediniz kızgınlıkta. Kediniz bir hafta sonra 7 ayı doldurmuş 8. ayına girecek bir dişi kedi. Ortalamaya göre geç bile kalmış.

poughkeepsie

Evet ama normalde bu kadar miyavlamıyor. Dün gece evde değildim, yalnız değildi evde ama bana fazla düşkün. Ondan olabilir mi? Gerçi geldiğimden beridir de susmadı ama bilmiyorum artık neye bağlayacağımı

poughkeepsie

@ardazeybel16 haklısınız bütün belirtiler olmayabilir ama dişi kedilerin en belirgin özelliği olduğunu söylüyor herkes poposunu kaldırmasının emin olamıyorum

@787891 hayır kaldırmıyor, severken sakin sakin oturuyor

@Ozgekurt teşekkür ederim ben de bir iki gün bekleyeyim o zaman, her yerine dokunuyorum seviyorum hiçbir tepki yok ağrısı olmadığını düşünüyorum

yanınıza gelip arka ayakları yukarda ön tarafa doğru eğilmiş bir şekide sürekli ayakları yerinde sayıyormuş gibi yapıyor mu? ve yerde ağnandığı oluyor mu ?

kızgınlıktaysa noldu kızım falan dediğinizde miyav miyav diyor bizimki bağırmaya başladığında youtube dan kedi sesi açın susup da gelir sesi ararsa kızgınlıktadır.

1 2 gün beklemeyle susmuyor ama 1 haftadan 10 güne kadar hep miyavlıyor yaşına girene kadar çiftleştirecek kedi bakın. kızgınlığı başladıysa 3 ayda bi kızgınlık geçirirken ayda bir kızgınlığı oluyor.

Esmonic

Kendini toparladığında, uygun aya geldiğinde kısırlaştırmanızı öneririm.