Mamasına Whiskas Renkli Mama Karıştırma

sanslibuyuyor

kedime nd nin yavru kedi mamasından veriyorum ilk başlarda yiyordu ama bu aralar pek iştahla yemiyor gibi geldi ben de markette whiskasın yavru kedi mamasını gördüm içinde renkli tanecikleri de var ondan aldım nd mamasına karıştırdım ve şu an daha iştahla yiyor whiskasın bir sürü kötü yorumu var aslında verip vermemekte çok kararsızım ama kedim de sevdi mamasının içine bir miktar karıştırsam sorun olur mu whiskasın arkasında da mamanın içine karıştırın yazıyor
düşünceleriniz neler

142 CEVAP

BalliBadem

Diyorum ki o dengeyi biz kuramayız burdan zaten sayı mayı söylemeyeceğim belli onu o işi bilenler ayarlar

LadyAndCat

Kayra,
“evet ama arada kedinize her gün yediriyorsunuz o fast foodları.”

Küçük bir düzeltme yapıcam.
Kedilerimize her gün kuru mama vermiyoruz.Tabii ki de yaş mama yiyorlar.Hatta benimkiler haftanın yarısını et yiyerek geçiriyorlar. Ben de ev yapımı et ve sakatat veriyorum ama pişmiş olarak!
Ayrıca gönderdiğiniz videoları izledim zevkle...
Dünya’nın en uzun yaşayan kedilerini de araştırdım.
ABD’li Jake Perry isimli çiftçinin kedileri 30 yıldan uzun yaşıyor.
Sırrı da kuru mama yani kibble yanına sebze ve yeşillik koymak!!
Ben ev yapımı mama hazırlarken mümkün olduğunca içine sebze koymaya çalışıyorum.

BalliBadem

Ece,
Sana katılıyorum nerede mutlu yaşlı kedi görsem kibble besleniyor

lwb

Tüm kötü mamalar kötü çünkü.
Bu zamana kadar bütçemin yettiğince beslemeye çalıştım n&d mama kullandım son zamanlarda. Baktım ki n&d'ye verebileceğim parayla çiğ beslenme de yapabiliyorum, iyice araştırmaya başladım ve en doğrusunun bu olduğuna karar verdim.
Herşeyi geçin, kedilerin besinsel ihtiyaçları nelerdir onları araştırın. Taşları yerine oturtmaya başladığınızda elinizin altındakilerin ne olduğuna karar vericeksiniz zaten.
RC içeriğine bir bakın nesi elle tutulabilir? Tekrar diyorum etçil bir canlıdan bahsediyoruz, beslenmesinde mısır,buğday,tahıl, yan ürünler vb gibi besinlere ihtiyacı yok.
Oldu ki yerse de hangi hastalıklar ortaya çıkıyor araştırın.

Bu arada konuşulan konu bütçe değil, ben kendimi baz aldım.

kayrae

gerçek besin eklemeniz doğru bir şey tabii ki ama o bahsettiğiniz hayvanın tek olayı kuru mama yanında sebze de yemesi değil.

kayrae

şu anda çıkış yapmak zorundayım. daha fazla yazamayacağım yani. siz yazarsanız sonra okumaya çalışırım tabii. iyi geceler.

BalliBadem

Bende yatıcam okumaktan yatamadım
(:
Haklısın

LadyAndCat

Kayra
“yaş mama da diğer gerçek besinlerin yanında fast food kalıyor.”
EVET de sadece kuru mama yemiyorlar demek için belirtme gereği duydum.
Yaş mamadan kastettiğim ayrıca ev yapımı olan mama.
Ev yapımı mama dışında yumurta, yoğurt, onlara uygun sebzeler yiyerek sağlıklı olabileceklerine inanıyorum.
Sizin gönderdiğiniz videolardan Jake Perry ismine ve kedilerine ulaştım. Kedilerini çiğ beslemiyor.
Araştırdım:))
Hatta deli adam kedilerine kırmızı şarap BİLE veriyormuş. O kadar deneysel bir kafaya ermedim henüz.
Kısaca ben de elimden geldiğince sağlıklı bir besleme yapıyorum kedilerime:)
İyi geceler...

BalliBadem

Dediğiniz bebek maması tartışmak gibi onun bilmem ne oranı şu şunun şu ama bi anneye sorsanız hangisi daha iyi bi marka söyler oran değil çünkü bazen bişeyler iyidir birisi size bi bebek mama markası önerse ona oran mı soracaksınız merak ettim?

sanslibuyuyor

benim de içim hiç rahat değil ama severek yediğini görünce de biraz karıştırdım nd çok iyi bir mama onu da bırakmak istemiyorum sadece bu aralar biraz daha iştahsız yiyor nd den önce proplan kullanıyordum ama nd nin içeriği daha iyi olunca ona döndüm tekrar mı mama değişimine gitmeliyim

sanslibuyuyor

doğru söylüyorsunuz vermeyeceğim teşekkür ederim

Catloveerr

Çeşit olarak değişikliğe gidebilirsiniz sıkılmıştır büyük ihtimalle. N&d içine whiskas katmak çok kötü yazık olur

radagast

@BalliBadem,

haklısınız, amacım miniklerin aç bırakılmasını sağlamak/önermek değildi.

sanslibuyuyor

vermemeye karar verdim yaş mamayla nd yi karıştırıp vericem fikirleriniz için teşekkürler :)

lwb

Benimle "sen" diye konuşmazsanız sevinirim.

Ayrıca burda herkes bir forum açıldığında birbirlerinin canı için yorum yapıyor iyiliğine.